معرفی موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که باید بدانید:

یکی از موانع کسب و کار نداشتن انگیزه است،تا زمانیکه انگیزه نداشته باشید نمی توانید از اینترنت در آمد داشته باشید.البته گاهی اوقات بوده افرادی که با انگیزه عالی کسب و کارشان را شروع کرده اند،اما بعد از مدتی با کوچکترین شکست شده اند،و نداشتن انگیزه کافی و مجدد باعث شده تا کسب و کارشان برای همیشه تعطیل شود.امکان دارد شما نیز یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنید و بعد از مدتی انگیزه خودتان را از دست بدهید ،پس تا می توانید حفظ انگیزه کنید.

موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که می تواند شما را زمین بزند.
موانع موجود در کسب و کار اینترنتی

۱. نداشتن انگیزه کافی:

یکی از مهم ترین موانع موجود در کسب و کار اینترنتی نداشتن انگیزه است،نداشتن انگیزه در هر حال موجب شکست شما می شود،چه بخواهید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید چه بخواهید بعد از شکست ادامه دهید.در ادامه مطلب چندین راه برای ایجاد انگیزه بیشتر معرفی می کنیم.

چندین راه برای ایجاد انگیزه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی:

  •  به نکات منفی کسب و کارهای اینترنتی توجه نکنید
  • لیستی از افرادی که توانسته اند با راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به درآمد های چندین میلیونی و چند صد میلیونی و… رسیده اند را پیدا و یادداشت کنید
  • برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود برنامه ریزی و هدف گذاری کنید.

۲. داشتن ترس از رقبا:

یکی دیگر از مهم ترین موانع در کسب و کار اینترنتی ترس از رقبا است،این ترس باعث شده که بسیاری از افراد از ترس رقبا کسب و کار اینترنتی را راه اندازی نکنند.درست است که در مسیر کسب و کار اینترنتی شما دارای رقیبان سرسختی هستید،اما شما باید در بین این رقیبان به پیروزی برسید،و باید مزیت های زیادی داشته باشید.یکی از این مزیت ها تجزیه و تحلیل کامل رقبا و محصولات و خدمات آنهاست.البته اگر در کسب و کار اینترنتی در ابتدای راه هستید اصلا به فکر رقابت با رقبا نباشید،بلکه روی جذب مخاطب و جذب ترافیک تمرکز کنید.

موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که می تواند شما را زمین بزند.
موانع موجود در کسب و کاراینترنتی

۳. کمال گرایی:

یکی از مهم ترین موانع در کسب و کار اینترنتی کمال گرایی است،با مشاهده هر کسب و کاری تصور نکنید که از روز اول اینگونه بوده است.و قرار نیست شما در روز اول مانند آنها بشوید،به عنوان نمونه آمازون و یا هزاران شرکت دیگر از ابتدا اینگونه نبوده است.و اینکه بسیاری از افراد شروع به کسب و کار اینترنتی نکرده اند،کمال گرایی بوده و در ابتدا تصور داشته اند که باید وب سایت داشته باشند و در همان روز های اول خدمات و محصولات زیادی بفروشند و… موارد.

۴. نداشتن اطلاعات کافی :

از دیگر موانع موجود در کسب و کار اینترنتی نداشتن اطلاعات کافی است،اطلاعات یعنی هر شخص باید برای راه اندازی کسب و کار باید اطلاعات مختصری داشته باشد.به عنوان نمونه فردی که قصد دارد،وب سایت طراحی کند و یا اصلا نمی داند چگونه از تخصص و امکانات وب سایت استفاده کند،تمام این نداشتن اطلاعات موجب هدر رفت هزینه است. و افراد اطلاع ندارند برای طراحی سایتشان می توانند از سیستم مدیریت مدیریت محتوای ورد پرس که به صورت کاملا رایگان است استفاده نمایند.

موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که می تواند شما را زمین بزند.
موانع موجود در کسب و کار اینترنتی

۵. نداشتن برنامه و هدف مشخص :

یکی از موانع موجود در کسب و کار اینترنتی نداشتن برنامه و هدف مشخص است،بسیاری از افراد هستند که بدون داشتن برنامه و هدف معین و مشخص شروع به ایجاد کسب و کار  اینترنتی می کنند،و بعد از مدتی شکستشان حتمی است.چون تنها هدفشان کسب در آمد بالا می باشد.البته موضوع مهم در کسب و کار تمام کسب و کارهای اینترنتی  کسبدر آمد بالا است البته از چه راهی؟

اگر کمی جستجو و دقت کرده باشید وب سایت های زرد را دیده اید ،که بیشتر در آمدشان از طریق ترافیک است،یعنی هرچه ترافیک به این وب سایت ها بیشتر باشد،در آمدشان نیزبیشتر است.به این کسب و کارها کسب و کار های اینترنتی زرد می گویند.

توصیه می کنم اصلا به سراغ این کسب و کار ها نروید،چون درآمد این کسب و کارها ناپایدار است،باید کسب و کاری راه اندازی کنید که در مدت معین و مشخص محصول و یا خدمتی رابه فروش برسانید.

۶. داشتن ترس از شکست:

یکی از مهم ترین موانع در کسب و کارهای اینترنتی ترس از شکست است.ترس زمانی به وجود می آید که شما نمیدانید قصد انجام چه کاری دارید،ترس طبیعی است، و بهترین راه برای مبارزه با ترس داشتن اعتماد به نفس بالاست،همیشه این ضرب المثل را در نظرتان داشته باشید؛ زمین خوردن درد داره و گرنه آسمان هیچ دردی ندارد،پس اوج بگیرید.

تمام نکاتی که بیان شد با ترس رابطه مستقیمی دارد،به عنوان نمونه نداشتن اطلاعات در مورد سئو و ندانستن چگونگی سئو کردن و صرفه جویی در سایت و سئو همه موجب ترس و شاید هد رفتن هزینه وسرمایه شما باشد اما با داشتن کمی اطلاعات و کمک از مشاورین مارکتینگ و سئو می توانید،مزه  شیرین موفقیت را بچشید.

موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که می تواند شما را زمین بزند.
موانع موجود درکسب و کار اینترنتی

جمع بندی مقاله موانع موجود در کسب و کار اینترنتی :

به غیر از موارد ذکر شده در متن بالا موارد زیادی وجود دارد که مانع از ایجاد کسب و کار های اینترنتی می شود،اما دقت کنید شما اصلا سخت نگیرید وهمبن الان شروع کنید به استارت راه اندازی کسب و کار اینترنتی، حتما اطلاعات خود را افزایش بدهید،در دوره های آموزشی شرکت کنید به صورت حضوری و یا آن لاین و نکته خیلی مهم اینکه افکار منفی را از ذهنتان پاک کنید،و با انگیزه و انرژی زیاد و مثبت جلو بروید و بدانید تا شروع نکنید موفق نخواهید شد.