یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

سئو گرافیک : روانشناسى رنگ برای برند سازى

فهرست مطالب

آموزش دیگر سئو گرافیک از همیار سئو :تبدیل مهارت به فرصت از تکنیک های یک ذهن خلاق است .اگر شما یک طراح سایت و یا یک تولید کننده هستید و هدف شما جلب توجه و نگاه مشتریان است باید رنگ بندی سایت یا محصول خود را از نگاه مشتری انتخاب کنید نه از نگاه خود.انسان ها بر پایه احساسات خود تصمیم میگیرند .مخصوصا زمانی که صحبت از خرید و سفارش کالا و خدمات به صورت آنلاین باشد.

رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر احساسات مخاطبان شما دارد و در صورتی که رنگ های درستی را انتخاب کنید می توانید بازدید کنندگان بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.برای انتخاب رنگ مناسب ابتدا باید نوع مخاطبان را مشخص کنید و رنگ بندی خود را مناسب حال آنان انتخاب کنید.برای مثال در مکان های رسمی از رنگ سفید استفاده می شود و در جاهایی که رد پایی از سلامت وجود دارد رنگ غالب  رنگ سبز است.

توجه به اصول روانشناسی رنگ ها در انتخاب ترکیب رنگ ،نشانگر حرفه ای بودن برند یا شرکت شما خواهد بود.

از جمله تاثیرات رنگ ها می توان به تاثیر آنها بر نیاز های روحی – روانی ، شرایط یادگیری ،احساسات و سطح انرژی اشاره کرد.

در انتخاب رنگ باید فاکتور هایی را در نظر گرفت مانند تاثیر آن بر بیننده ، میزان انتقال احساس از طریق رنگ ، نوع استفاده محصول وغیره.

تعريف رنگ و نور رنگى

از تاباندن نور سفید خالص به منشور رنگ تولید می شود.رنگ های اصلی عبارتند از قرمز،آبی ، زرد و رنگ های نور اصلی عبارتند از قرمز،آبی و سبز.تفاوت بین رنگ و نور رنگی در سبز و زرد است.

خواص رنگ ها

طیف رنگ های قرمز رنگ های گرم هستند و طیف آبی رنگ های سرد  و آرام بخش.البته به یاد داشته باشید که استفاده مداوم از یک رنگ می تواند موجب تاثیرمعکوس شود.مثلا رنگ آبی در ابتدا آرامش بخش است ولی در دراز مدت موجب بی خیالی می شود.

رنگ های سرد نمایان گر حرفه ای و جدی بودن یک تجارت است.استفاده از رنگ های سرد در پس زمینه و رنگ های گرم برای ظاهر، می تواند به بیننده برای درک بهتر و عمیق تر کمک کند

لازم به ذکر است که استفاده از تعداد زیادی از رنگ ها به دلیل وادار کردن مردمک چشم به تنگ و گشاد شدن مکرر موجب خستگی چشم می شود.

رنگ هاى مکمل و خنثى 

از ترکیب برخی از رنگ ها ، رنگ های مکمل به وجود می آیند که بعضی از آنها رنگ های خنثی هستند.مثل ترکیب رنگ ارغوانی و زرد که رنگ سفید را تولید می کند.به طور کلی می توان گفت ترکیب رنگ ها با رنگ سفید باعث تیره تر شدن آنها و ترکیبشان با رنگ سیاه باعث جلوه بیشترشان می شود.

بنابراین اگر شما فرد مشتری مداری هستید و رضایت مشتری برای شما اهمیت زیادی دارد ،پيشنهاد هميار سئو اين است که نکات بالا را از دست ندهيد و سئو گرافیک رو جدی بگیرید.

 

منبع : همیار سئو

نویسنده : الهام زارعی

 

 

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *