Page Level Ads :

Page Level دسته ای از تبلیغات در گوگل ادسنس است که از تکنولوژی بهینه سازی استفاده می کند.موقعی که کاربر تبلیغات خود را در صفحه های مورد نظر خود قرار می دهد.گوگل ادسنس به طور خودکار زمانی این تبلیغات را برای مخاطبان به نمایش می گذارد که از سوابق و تجربه کاربری تبلیغ خوب مطمئن باشد.

تبلیغات جستجو محور :

در این تبلیغ ،گوگل ادسنس به مسئول تبلیغ اجازه می دهد،تا تبلیغات هماهنگ و مرتبط با یک کوئری جستجوی خاص را در سایت خود نمایش دهد.و با این روش 51% از مبلغ تبلیغ برای انتشار را دریافت می کند.در این روش مبلغ دریافتی برای کاربر حدود 68% از کل مبلغ است و به علت کلیک بالا در تبلیغات جستجویی،این تبلیغات دارای محبوبیت و طرفداران زیادی است.

 تبلیغات ویدئو محور:

در تبلیغات ویدئو محور ،گوگل ادسنس به تبلیغ دهنده اجازه می دهد،تا تمام تبلیغات ویدئویی خود را روی سایت خود بگذارد.تبلیغ دهنده  به راحتی می تواند تبلیغات متناسب با وب سایتش را انتخاب و انتشار دهد.در این روش ناشران از Player سایت خود استفاده می کنند و از Player  یوتیوب اصلا استفاده نمی کنند.

در گوگل ادسنس چه وب سایت های شانس بیشتری دارند؟

در گوگل ادسنس موتورهای هوشمندی وجود دارد که بر اساس محتوا و تبلیغات متناسب و تخصصی را به شما توصیه می کند.در واقع، افرادی که تبلیغات خود را در اختیار گوگل می گذارند،قصدشان این است که کاربرانی که به طور واقعی به دنبال محصولاشان هستند،به نمایش گذاشته می شود.در نتیجه هر چه سایت شما موضوعات تخصصی داشته باشد،شانس بیشتری در گوگل ادسنس و دریافت تبلیغات پرسودتر دارد.

برای نمونه وب سایتی که به طور تخصصی در زمینه لپ تاپ و فن آوری های مربوط به آن تولید محتوا می کند.شانس بیشتری برای تبلیغات دارد تا وب سایتی  که درباره تکنولوژی به معنای کلی دارد.

اهمیت محتوا در گوگل ادسنس :

باید بدانید که گوگل ادسنس علاقه فراوانی به متن محتواهای تخصصی دارد.و تولید محتوا منحصر به فرد و خاص است.جالب است بدانید که موتورهای جستجو گر گوگل بسیار هوشمند است و محتواهای کپی و تکراری را از نتایج جستجو کنار می گذارد.

تولید کنندگان محتوا در بیشتر مواقع از نرم افزار Article Spinning استفاده می کنند.این نرم افزار محتواهای تکراری را جدا کرده وکلمات و عبارات مشابه را جایگزین می کنند.البته این روش مشکلاتی دارد. که به آن می پردازیم با ما باشید.

اولین مشکل :

امکان دارد گاهی اوقات کلمات جایگزین دارای معنا و مفهوم نباشد.نتیجه این روش کاربران وب سایت کاهش و به طور محسوسی درآمد شما از گوگل ادسنس کاهش پیدا می کند.

دومین مشکل:

موتورهای جستجوی گوگل از نرم افزار Article Spinning حساس تر است.و همه کاربران می دانند که گوگل نسبت به ربات ها و نرم افزار های اخلاگر بسیار حساس هستند.

مشکل شوم :

بزرگترین مشکل زمانی رخ می دهد که گوگل ادسنس متوجه اسپمینگ Semantic یا تقلب شود.در صورت تشخیص Semantic گوگل ادسنس نه تنها وب سایت بلکه نام صاحب دامنه را در لیست سیاه قرار می دهد.و صاحب وب سایت نمی تواند به نام خود و نه وب سایت دیگر در گوگل ادسنس ثبت نام کند.

تعریف کلی از گوگل ادسنس و چگونگی کسب در آمد از گوگل ادسنس
کسب درآمد از گوگل ادسنس

محتواهای جذاب برای گوگل ادسنس شامل چه نکاتی است ؟

گوگل ادسنس محتواهایی که شامل ترویج مسائل غیر اخلاقی،خرید و فروش مواد مخدر،اسلحه و مشروبات الکلی را به هیچ عنوان تایید نمی کند.به غیر از این موارد گوگل ادسنس هر محتوای دیگری را که در وب سایت خود قرار دهید،گوگل تایید می کند.

محتواهای دارای سود بیشتر کدام است ؟

محتواهایی که شامل موضوعات بیمه،پزشکی و اقتصادی دارای توجه بیشتر در گوگل ادسنس است و گوگل بیشترین مبلغ را بابت این محتوا ها پرداخت می کند.

عوامل موثر بر میزان درآمد گوگل ادسنس چیست ؟

یکی از سوالات مهمی که بیشتر کاربران دارند این است که درآمد از گوگل ادسنس به چه میزان است؟و عوامل موثر بر میزان درآمد کدام است؟

عوامل موثر بر میزان درآمد در گوگل ادسنس عبارتند از :

 • نوع ترافیکی که به وب سایت وارد می شود.
 • نوع محتوا و موضوع وب سایت
 • میزان ترافیک وب سایت
 • تعداد آگهی دهنده ها در حوزه نجاری
 • موقعیت قرار گیری تبلیغات ادسنس در وب سایت

همه این موارد بر میزان درآمد یک تولید کننده محتوا تبلیغات بسیار موثر است.و رعایت این موارد  می تواند تضمینی بر درآمد بالای تولید کنندگان محتوا باشد.

تعریف کلی از گوگل ادسنس و چگونگی کسب در آمد از گوگل ادسنس
کسب درآمد از گوگل ادسنس

آیا ایرانیان می توانند از مزایای گوگل ادسنس استفاده کنند؟

همانطور که می دانید یکی از شرایط ثبت نام در گوگل ادسنس استفاده از نام و آدرس واقعی می باشد.و کاربران ایرانی به علت تحریم ها نمی توانند از این امکانات استفاده کنند.اما مثل همیشه ،کاربران روش هایی برای دور زدن تحریم ها وجود دارد.

یکی از این روش ها استفاده از آدرس دوستان و عزیزان مورد اعتماد در خارج از کشور است.و دقت داشته باشید که هنگام ثبت نام یک پیام حاوی کد تایید اکانت از سوی گوگل به آدرس مورد نظر ارسال می شود.تا کسب درآمد کاربر به طور رسمی آغاز شود. تایید حاسب کاربری به مدت 1 هفته تا 1 ماه طول می کشد.البته این زمان به مسافت بستگی دارد.

نکته مهمی که باید در هنگام ثبت نام باید در نظر گرفت :

نکته مهمی که باید در هنگام ثبت نام در گوگل ادسنس باید در نظر گرفت سابقه وب سایت است.سابقه وب سایت تاثیر بسیار مهمی در گوگل ادسنس دارد.چون موتورهای جستجو به سایت های جدید امتیاز بالای  نمی دهند.گوگل ادسنس نیز در تایید حساب وب سایت های جدید بسیار محتاط است.در نتیجه در ماه های اول در سایت خود محتواهای با کیفیت تولید کنید تا شانس شما برای قبول توسط گوگل ادسنس بیشتر شود.

تاثیر ثبت نام پی در پی :

ثبت نام پی در پی در گوگل ادسنس شانس شما را برای تایید اکانت کاهش می دهد.بنابراین بعد از ثبت نام صبر و حوصله به خرج دهید.و سعی کنید شرایط مورد نیاز گوگل ادسنس را فراهم کنید تا در مراحل اولیه ثبت نام حساب کاربری شما تایید شود.

تعریف کلی از گوگل ادسنس و چگونگی کسب در آمد از گوگل ادسنس
کسب درآمد از گوگل ادسنس

چه پسوندی مورد قبول گوگل ادسنس است؟

به علت تحریم ها وب سایت هایی که پسوندشان ir. است دارای شانس کمتری در قبولی گوگل ادسنس دارند.و پسوند جهانی com.  درصد قبولی بیشتری دارد.

گوگل ادسنس از چه زبان هایی پشتیبانی می کند؟

همانطور که می دانید به علت تحریم ها وب سایت هایی که به زبان فارسی باشد،از طرف گوگل ادسنس پشتیبانی نمی شود. و معتبرترین زبان برای گوگل ادسنس  زبان انگلیسی  می باشد و بعد از زبان انگلیسی زبان هایی را که پشتیبانی می کند عبارتند از ؛

 • انگلیسی
 • کره‌ای
 • عربی
 • فرانسوی
 • آلمانی
 • لهستانی
 • چینی
 • بلغاری
 • ترکی
 • یونانی
 • روسی
 • هندی
 • عبری
 • پرتغالی
 • و چند زبان زنده دیگر
تعریف کلی از گوگل ادسنس و چگونگی کسب در آمد از گوگل ادسنس
کسب درآمد از گوگل ادسنس

نکته مهم :

توصیه می شود در زمان ورود به حساب کاربری در گوگل ادوردز از IP غیر ایرانی استفاده کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

رعایت چند نکته مهم هنگام ثبت نام در گوگل ادسنس:

 1. مدتی بعد از ثبت نام فرم اینترنتی،گوگل یک نامه به آدرسی که در زمان ثبت نام وارد کرده اید ارسال می کند.این نامه حاوی کد 5 رقمی برای تایید حساب کاربری می باشد.هدف گوگل از این روش،اطمینان از صحت آدرس ارسالی می باشد.با این کار خرید از سایت های مجازی ثبت نام شما را از همان ابتدا با چالش روبرو می کند.
 2. گوگل در مرحله تایید حساب کاربری سوالاتی در مورد مالیات مطرح می کند که جوابگویی به این سوالات مشکل نیست.
 3. در یکی از مراحل باید شماره تلفنی که در هنگام ثبت نام وارد نموده اید را تایید نمایید.و با کلیک بر روی گزینه Submit برای شماره تایید شده یک کد 4 رقمی ارسال می شود،با وارد کردن این کد شماره تلفن نیز تایید می شود.
 4. در انتهای مرحله ثبت نام  با ثبت گزینه IP اینترنتی و زدن تیک امضاء قرار داد ثبت نام به اتمام می رسد.و حتما باید IP از کشوری باشد که نام آن در هنگام ثبت نام ارسال شده است.
 5. بعد از تایید حساب کاربری توسط گوگل،یک کد جاوا اسکرپیت برای کاربر ارسال می شود،که این کد را باید حتما در صفحه مورد نظر وب سایت قرار دهد.
 6. در هر زمان که کاربر صفحه وب سایت را مشاهده نماید.کد جاوا اسکرپیت پیغامی را برای سرور های گوگل ارسال می نماید.

مناسب ترین وبلاگ و وبسایت برای گوگل ادسنس کدام است ؟

مطابق قوانین گوگل وبلاگ هایی که به ثبت نام در گوگل ادسنس اقدام می کنند باید حدود 6 ماه از زمان ایجاد آنها در Blogger بگذرد و افرادی که قصد فعال کردن ادسنس برای وبلاگ خود را دارند باید در مدت چند ماه در وبلاگ خود مطالب مناسبی بگذارند.

اما در مقابل وبلاگ ها ،وب سایت ها محدودیتی ندارند،اما وب سایت ها هم به سرعت توسط گوگل ادسنس تایید نمی شوند. چون مطالب موجود دریک وب سایت با سابقه کم محدود است و موتورهای گوگل به درستی زمینه فعالیت آنها را تشخیص نمی دهد.

تعریف کلی از گوگل ادسنس و چگونگی کسب در آمد از گوگل ادسنس
کسب در آمد از گوگل ادسنس

توصیه مهم :

برای تایید بهتر توصیه می شود که مدتی را صرف تولید مطالب تخصصی و پر طرفدار کنید و یا اینکه حجم زیادی از مطالب را در مدت زمان کمی وارد وب سایت کنید ،که البته این روش توصیه نمی شود.چون وب سایت ها با توجه به رخدادها و اتفاقات روزمره مطالبی را برای کاربران خود ارائه می دهند.و در روش دوم امکان دارد مطالب تولید شده کپی و یا بر اساس اتفاقات روزمره نباشد.

نکته مهم :

همانطور که می دانید وب سایت ها هزینه ای برای خرید است و دامین را نیز به همراه دارد و کار کردن با دامین برا یا افرادی که آشنایی زیادی  در این زمینه ندارند بسیار مشکل است.و امکان دارد بعد از مدتی باعث دوری از این صفحات شوند و کسب در آمد از گوگل ادسنس در ماه های اول بسیار پایین است.پس باید بدانید که گوگل ادسنس بیش از هرچیزی به مطالب محتوا اهمیت می دهد و به وب سایت و یا وبلاگ داشتن شما اهمیت چندانی نمی دهد.

گفتار پایانی :

در پایان کلام بیان می کنیم، گوگل ادسنس یک روش بسیار مناسب برای کسب درآمد اینترنتی است.با استفاده از گوگل ادسنس به راحتی می توانید در قسمت های مختلف وبسایت خود تبلیغات بگذارید سپس گوگل به طور خودکار این قسمت ها را با تبلیغات متناسب با محتوای شما پر می کند و موقعی که یک کاربر روی تبلیغات موجود در وب سایت شما کلیک می کند،بخش زیادی از مبلغ آن به حساب شما واریز می شود. اما باید بدانید که کسب در آمد از دنیای اینترنت در ابتدا مشکل و غیر قابل تصور است.اما با کمی صبر و حوصله می توانید به نتیجه چشمگیری دست پیدا کنید.هرچند با وجود تحریم ها ،باز هم کاربران ایرانی باز هم در این فضا مشغول به کار هستند و یک منبع درآمد است.