آپارات واقعاً کجاست و چرا باید در آن حضور داشته باشیم؟

کاربران می توانند در وبسایت آپارات که یک پلتفرم است، ویدئوهای خود را انتشار دهند. افراد می‌توانید در آپارات یک کانال شخصی داشته باشند و یا برای کسب‌وکارشان در این پلتفرم یک کانال راه‌‌اندازی کنند و از مخاطبان،مشتریان خود درخواست کنند که در آپارات آنها را دنبال کنند.در ادامه به سراغ علت های اصلی می رویم که شما را قانع کند که به هیچ عنوان بیخیال کسب و کار در آپارات نشوید.

2 علت قانع‌کننده برای حضور در آپارات :

اگر هنوزم هم شک دارید که آیا فعالیت در آپارات دارای منفعتی برای شما هست یا نه با ما باشید؛

اول؛ رسانه بیشتر = فروش بیشتر:

حضور پررنگ در رسانه‌های آنلاین یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در کسب‌وکار خود به آن توجه داشته باشید. درست مانند؛ حضور در اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، اپلیکیشن‌های پادکست  و غیره.و لازم به ذکر است که عده زیادی از مخاطبان وجود دارند و منتظر افرادی مانند شما هستند که به این پلتفرم بیاید و آنها را دنبال کنند.و اگر فعالیت شما به صورت مداوم در آپارات وجود داشته باشد، تعداد مخاطبان افزایش پیدا می کند،حتی اگر یک کانال شخصی زده باشید و یا برای کسب و کارتان کانال زده باشید موجب افزایش اعتماد افراد بیشتری می شود و می توانید محصولاتی را معرفی نمایید.

دوم؛ درآمدزایی از آپارات :

علتی که محبوبیت و جذابیت آپارات را چند برابر می کند، کسب در آمد از آپارات است،تصورش نیز جالب است که ویدئو آپلود نمایید و مبلغی دریافت نمایید،ناگفته نماند که این وب سایت مانند یوتیوب داری قوانی خاص و مراحل خاص خودش را دارد.با ما همراه باشید؛

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
ناگفته های کسب در آمد از آپارات

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

در اینجا به سوالی می رسیم که ذهن همه را مشغول کرده است،ممکن است افرادی تا حدی اطلاع داشته باشند که اگر در یوتیوب فعالیت داشته باشند می توانند، مبلغی دریافت کنند و درآمد داشته باشند،و پول خوبی دریافت می کنند، اما همانطور که می دانید، به علت تحریم ها کاربران ایرانی نمی توانند، حساب بین المللی داشته باشند و از امکانات یوتیوب استفاده نمایند،اما می توانید با استفاده از یک پلتفرم ایرانی و با قوانین خاصش استفاده نمایند و ویدئو های خود را در آن بارگذاری نمایند.در ادامه مراحل ورود به آپارات را برایتان بازگو می کنیم با ما همراه باشید.

قدم اول؛ عضویت در آپارات:

تمام کاربران ایرانی به راحتی می توانند وارد وب سایت آپارت شوندو یک حساب کاربری ایجاد کنند،فقط باید بعد از ورود به وب سایت آپارات گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب و فقط با شماره تلفن خود عضو این وب سایت شوند،(ضمنا آپارات اپلیکیشنی دارد که کاربران می توانند تمام این مراحل را در آن انجام دهند.) و  بعد به راحتی شریک آپارات شده و درآمد زایی کنند..ولی به همین راحتی هم نیست، و باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید،و آن این است که این سیستم در آمد زایی فقط برای تولید کننده محتوا مشخص و شناخته شده است.در ادامه به بررسی ویژگی های این دسته پرداخته می شود.

تولیدکننده محتوا در آپارات کیست؟

شخصی که صفر تا صد ویدئو را خودش ساخته و تولید کند در آپارات به عنوان تولید کننده محتوا شناخته می شود.و اگر شما یک کانال کسب‌وکار و یا به صورت فردی فعالیت دارید،حتما محتوای ویدیوتان باید ساخت خودتان باشد و از هیچ جا کپی نشود. این موضوع آنقدر جدی و با اهمیت است که حتی اگر ساعت‌ها زمان برای ویرایش و تدوین ویدیویی که ساخت خودتان نیست، وقت صرف کنید، باز هم در این دسته قرار نمی‌گیرید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
ناگفته های کسب درآمد از آپارات

 

نکته مهم !!!

 • در صورت استفاده از وب کم توسط گیمیرها در این دسته قرار می‌گیرند.
 • افرادی که روی ویدیوها صداگذاری می‌کنند یا ویدیوها را دوبله می‌کنند، در این دسته قرار نمی‌گیرند.
 • درج و اضافه کردن زیرنویس به ویدیوها نیز تولید محتوا محسوب نمی‌شود.

دسته دیگری هم وجود دارند، که به آن‌ها بازنشرکننده ویدیو لقب می دهند،که فقط ویدیوهای دیگران را با ادیت مختصرو کوتاهی بازنشر می‌کنند. البته قبلاً این افراد هم حدود 10% سود حاصل از تبلیغات موفق را دریافت می‌کردند، ولی در حال حاضر خبری از کسب درآمد نیست.و به هیچ عنوان نمی توانید در سیستم درآمدزایی آپارات عضو شوید،در حال حاضر کانال هایی که به عنوان بازنشر کننده فعالیت می کنند، اگر فقط یکبار تخلفی انجام دهند ، دیگر راه بازگشتی ندارند.پس فعلا امیدی به کسب در آمد از بازنشر کننده نیست و فقط و تنها راه کسب درآمد تولید محتوا می باشد.شاید فکر کنید که تولید محتوا به صورت ویدئویی سخت و غیر ممکن است، اما با چند ترفند می توانید، به راحتی به تولید ویدئو بپردازید.

قدم دوم؛ فعالیت در آپارات :

اولین چیزی که باید برای شما بیان کنیم در مورد فعالیت در آپارات این است که قرار نیست در آپارات فیلم سینمایی تهیه کنید،ولی اگر محتوای خوب و با کیفیت داشته باشید نیازی به استفاده از جلوه های ویژه نیست.شما می توانید با استفاده از موبایل خود می توانید به یک جای پر نور و عالی بروید.و یک فیلم تهیه کنید،و با استفاده از اپلیکیشن های ادیت ویدئو مانند؛ Video.Guru، YouCut و … روی آن ادیت زده و انتشار دهید. اگر در راستای تبلیغ کسب‌وکارتان فعالیت در آپارات، داشته باشید، نوعی بازاریابی ویدیویی محسوب می شود.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
ناگفته های کسب در آمد از آپارات

قدم سوم؛ درخواست عضویت کسب درآمد:

بعد از اقدام شراکت با آپارات، این سایت کانال شما را مورد بررسی قرار می دهد البته از دو جهت باید مورد تاید آپارات قرار بگیرد؛ که عبارتند از؛

تعداد دنبال کنندگان :

درآپارات تعداد دنبال کنندگان باید 200 نفر باشد

تعداد بازدیدها :

در سه ماه گذشته باید مخاطبان باید مجموعا 3 هزار ساعت ویدئوهای شما را مشاهده کرده باشند.

و اگر هنوز وضعیت شما به این دو تارگت نرسیده باشد، شامل مزایای کسب ردآمد از آپارات نخواهید شد.و باید در آپارات فعالیت داشته باشید.ولی اگر میزان دنبال کنندگان و میزان بازدیدها به 3 هزار ساعت رسیده باشد، به وب سایت آپارات (www.aparat.com  ) مراجعه و بعد از ورود به حساب کاربری مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

در وب سایت آپارات، در سمت راست به قسمت منو وارد شوید،و گزینه درآمدزایی را از قسمت منوی پایین انتخاب نمایید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب در آمد از آپارات

در این مرحله صفحه ای  باز می شود، به نام صفحۀ این‌کام (income) یا درآمدزایی از آپارات، در این صفحه گزینه «درخواست عضویت» را انتخاب نمایید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب درآمد از آپارات

در صفحه زیر باید روی گزینه باکس «تولیدکننده محتوا هستم» کلیک ‌نمایید، تا آپارات کانال شما را موردبررسی قرار دهد.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
درآمد از آپارات

همانطور که مشاهده می کنید، آپارات در ابتدا بسنجد که تعداد دنبال کننده‌ها و مجموع ساعات بازدید شما به میزان کافی رسیده است یا خیر.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب رد آمد از آپارات

همانطور که در تصویر می‌بینید آپارات این کانال را برای مشارکت و کسب درآمد،هنوز قبول ندارد. پس باید این کانال سعی بیشتر ی انجام دهد تا به مرحله بعدی برود.

تکنیک دیگر برای افزایش میزان بازدید ویدئوها را با دقت مطالعه کنید که عبارتند از ؛

قدم چهارم؛ افزایش بازدید:

میزان افزایش بازدید ویدئو بسته به عوامل مختلفی دارد که بعضی از این عوامل بسته به خود افراد دارد.

به عنوان نمونه ،انتخاب عکس مناسب برای کاور و همچنین انتخاب عنوان ، استفاده از هشتگ مناسب و دسته بندی عالی، و تمرکز روی آنها موجب افزایش بازدید می شود.

نکات افزایش بازدید در آپارات :

همه چیز مربوط به بعد از منتشر کردن ویدئو می باشد،یعنی بعد از آنکه ویدئویی که از نظر خودتان ایده آل بوده منتشر کرده اید، آن را در دیگر شبکه های اجتماعی و وب سایتتان نیز پروموت نمایید.به عنوان نمونه اگر محصولی را به صورت آنلاین به فروشمی رسانید،باید نحوه استفاده از آن را به صورت ویدئویی آموزش دهید،و در آپارت آپلود نمایید.و اگر در اینستاگرام فعالیت دارید،بخشی از ویدئو های آپارات را در اینستاگرام انتشار دهید.و فالوورهای خود را به آپارات هدایت نمایید.

افزایش بازدید، تبلیغات در آپارات:

برای افزایش بازدید تبلیغات آپارات ، خود این وب سایت به کمک شما آمده است.و با استفاده از سرویس افزایش بازدید آپارات می توانید ویدئوهای خود را به کاربران بیشتری نشان داده و یک قدم به در آمد زایی نزدیک شوید.البته طبق قوانین آپارات این سرویس برای این دسته ها بسیار جواب می دهد، که عبارتند از؛

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب در آمد از آپارات

جهت استفاده از سرویس افزایش بازدید، به قسمت «ویدیوهای من» در پروفایل خود باید مراجعه و بعد ویدیویی مورد نظر را انتخاب کنید و در انتهاء روی دکمه «افزایش بازدید» کلیک کنید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب در آمد از آپارات

سپس به صفحه زیر هدایت می شوید که در آن قابلیت هایی مورد نظرتان وجود را میتوانید انتخاب کنید.ویژگی هایی مانند (نوع بسته افزایش بازدید، تاریخ شروع تبلیغ، انتخاب موضوع و کلیدواژه، دسته بندی موضوعی و برچسب‌ها)

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
کسب در آمد از آپارات

بعد دکمه «ثبت و ادامه» را انتخاب و به مرحله بعد بروید.

آپارات در این مرحله جذاب 3 قابلیت افزایش بازدید را در اختیار شما می گذارد.

 1.  در آخر ویدیوهایتان می‌توانید یک call to action بگذارید، یعنی از مخاطب در خواست کنید که یک فعالیتی انجام دهد. (مانند اینکه کانال آپارات شما را دنبال کند، به وب‌سایت‌تان برود و …)
 2.   هر لینکی که می‌خواهید،می‌توانید در طول پخش ویدیو روی آن اضافه کنید. (یعنی از لحظه شروع ویدیو مخاطب می‌تواند روی لینک سایت شما کلیک کند)
 3. یک عکس شاخص می‌توانید برای ویدیو خود،آپلود کنید تا تبلیغ‌تان جذاب‌تر شود.

در انتها می توانید هزینه تبلیغات را پرداخت نمایید و منتظر نتیجه بمانید.از این تکنیک حتی بعد از در آمدزایی  از آپارت نیز می توانید استفاده نمایید.و بعد از رسیدن بازدید ها به میزان دلخواه و مورد تایید آپارات میتوانید برای آپارت درخواست عضویت ارسال و به در آمدزایی بپردازید.

میزان درآمد از آپارات بر چه اساسی است؟

برای پاسخ به این سوال توصیه می کنم به جواب های آپارات گوش کنید؛

طبق گفته آپارات میزان درآمدزایی شما بسته به میزان تبلیغاتی دارد که در زمان پخش ویدئو پخش می شود، به زبان ساده تر، اگر فردی ویدئو شما را باز کند و تبلیغات ویدئو شما را حداقل 4 ثانیه مشاهده کند، آپارات به شما پول پرداخت می کند، اما چقدر؟

سود حاصل از تبلیغات به صورت نصف -نصف بین شما و آپارات تقسیم می شود،البته آپارات ادعا کرده که امکان دارد، بیشتر از نصف این سود را به شما پرداخت نماید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
ناگفته های کسب در آمد از آپارات

آپارات به ازای هر بازدید چقدر هزینه می دهد؟

به صورت سیستمی درآمد در آپارات تعیین می شود و هرچه به روزهای آخر ماه نزدیک می شویم، میزان و رقم درآمد بالا می رود.البته بازهم این افزایش در آمدبه عواملی بستگی دارد که عبارتند از؛

– نوع محتوای کانال
– نوع و قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی محتوای کانال
– نرخ نمایش موفق تبلیغات در کانال
– و …

فعلا، میانگین درآمد برای تولیدکنندگان:
به ازاء هر هزار بازدید،  بین 7 تا 15 هزار تومان است.

میانگین درآمد برای بازنشرکنندگان:
به ازاء هر هزار بازدید،  بین 300 تا 10 هزار تومان است. (که البته مهم نیست، چون دیگر قادر به فعالیت تحت این عنوان در آپارات نیستید.)

درامد از استریم اپارات :

 آپارات، یک پلتفرم رایگان برای گیمرها و برگزارکننده‌های وبینار سیستم استریم یا «پخش زنده» را در نظر گرفته است. کار با سرویس استریم آپارات بسیار ساده و راحت است، و فقط با چند کلیک وارد دنیای جذاب پخش زنده شوید. از قابلیت های دیگر این سرویس نکات زیر را بیان می کنیم ؛

 • در زمان لایو استریم، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها تبادل نظر کنید.
 •  برای پخش زنده خود در آپارات، می‌توانید بلیط بفروشید. و تنها افرادی به استریم شما دسترسی دارند که برای آن بلیط خریده باشند.
 • در این سرویس امکان پخش، با کیفیت HD وجود دارد و مخاطب طبق سرعت اینترنت خود، می‌تواند ویدیو شما را مشاهده کند.
 •  آمار دقیق بینندگان‌تان را آپارات به شما گزارش می‌دهد. و بعد از تمام شدن استریم، می‌توانید، مشاهده کنید که بینندگان روی هم رفته چند دقیقه در استریم شما حضور داشته‌اند.

 

آمار بازدید؛ جذاب‌ترین ویژگی آپارات:

 قابل تحلیل بودن یکی از علت های مهمی است که ما را عاشق دنیای آنلاین کرده است.
در  صورتی که در آپارات فعالیت دارید، به پروفایل خود مراجعه و بعد به گزینه «آمار بازدید» وارد شوید. در این صفحه در قسمت پایین عکسش را مشاهده می کنید، آپارات،آمار سرعت نمایش و بازید و همچنین تعداد دنبال کنندگان را به شکل نموداری برای شما نمایش می دهد.و با کمک این آمار می توانید متوجه شوید که کدام ویدئو بیشتر مورد توجه قرار گرفته و یا از کدام سبک های شما استقبال نشده، در نتیجه با این آمار به بهبود تولید محتوا کمک زیادی می کند.ولی باید دقت داشته باشید که باید قوانین آپارات را باید رعایت کنید و گرنه هیچ درآمدی ندارید.

آپارات :ناگفته های جذاب از کسب درآمد در آپارات
ناگفته های کسب در آمد از آپارات

 

قوانین کسب درآمد از آپارات:

برای مطالعه قوانین آپارت توصیه می کنم به صفحه قوانین درآمد زایی وب سایتشان مراجعه کنید ولی ما به صورت مختصر و روان قوانین را برایتان بازگو می کنیم؛

 

برای سیستم درآمدزایی آپارات قوانین ساده و منطقی‌ای گذاشته است،که عبارتند از؛

 • اگر فردی خود را به عنوان تولیدکننده محتوا به آپارات معرفی کرده‌ دیگر حق ندارد، ویدیو فرد و یا کانال دیگری را بازنشر نماید. وگرنه کلا باید با سیستم درآمدزایی خداحافظی کند.
 •  روی ویدیوهای خود نباید عکس بی‌ربط بگذارید. یعنی اگر آپارات متوجه شود که فقط برای جلب توجه عکسی گذاشتید و به محتوای داخل ویدیو هیچ ربطی ندارد، دیگر قادر به انتخاب عکس برای ویدیوهایتان نخواهید بود.
 • هرگز تیتر و عنوان بی‌ربط ننویسید. چون عاقبت خوبی ندارد… کلا سعی در گول زدن مخاطب نداشته باشید.
 • به یاد داشته باشید،گول زدن آپارات نیز اصلاً به نفع‌تان نیست. به عنوان نمونه اگر قصد داشته باشید که از یک روش نامعقول موجب افزایش بازدید شوید آپارات به راحتی و سرعت شما را حذف و تمام زحماتتان نابود می شود.
 • و البته یکسری قوانی کلی هستت که کاملا بدیهی است وباید حتما رعایت شود مانند ؛ رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران، عدم هتک حرمت به افراد سیاسی و مملکتی، رعایت حق نشر دیگران و … و در صورت عدم رعایت آپارت هیچگونه مسئولیتی را قبول نمی کند.

از قوانین آپارات، این مورد هم یادتان باشد که همیشه با رعایت قوانین به جاهای بهتری می‌رسید.

در این مقاله ما تمام تلاش و سعی خود را انجام دادیم که ناگفته های کسب درآمد در آپارات را برای شما بیان کنیم.و همگی باهم یاد گرفتیم که چگونه در آپارت عضو شویم و کسب در آمد کنیم.حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و شروع به آپلود ویدئو در آپارات نمایید و در آمد کسب کنید.شاد باشید و پیروز.