شهادت بزرگواران را به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گوییم

Search
Close this search box.

فیسبوک :دفتر کار مجازی فیسبوک جایگزین جلسات حضوری می شود

فهرست مطالب

فیس بوک قصد دارد حضور هدست‌های واقعیت مجازی، فراتر از بازی‌ها باشد. او قصد دارد با استفاده از این تکنولوژی محیطی بسازد که در دفتر کار مجازی کارمندان با یکدیگر ملاقات داشته باشند.با ما همراه باشید تا دفتر کار مجازی فیسبوک جایگیزین دفتر کار را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم .

دفتر کار مجازی فیسبوک جایگزین جلسات حضوری می شود خواهد شد:

زاکربرگ و تیمش تکنولوژی  برنامه Horizon Workrooms را  در آینده به عنوان دورکاری محسوب می کنند، البته نه برای مدت زمان طولانی در آینده بلکه برای این روز ها که ویروس کرونا همه گیر شده و بیشتر شغل ها به صورت دور کار مشغول به فعالیت هستند.

این موضوع موجب آزمایش نسخه بتای دفتر کار Horizon Workrooms فیس بوک شده است. برنامه Horizon Workrooms برای جلسات مجازی  یک نرم‌افزار رایگان است ، و در دسترس همگان قرار م گیرد البته با هدست Oculus Quest 2 VR و یک رایانه‌های معمولی.

فیسبوک :دفتر کار مجازی فیسبوک جایگزین جلسات حضوری می شود.
دفتر کار مجازی فیسبوک

زاکربرگ در یک نشست خبری اعلام کرد: «من تصور می‌کنم انجام کنفرانس ویدئویی ما را خیلی جلو برده است. تنها می‌توانم بگویم بعد از تمام شدن کرونا و حضور در دفتر کاری، از اینکه درصد زیادی از  جلسات به صورت ویدیویی برگزار شود،اصلا هیجان زده نیستم.»

ابتدا زاکربرگ در آزمایشگاه‌های واقعیت مجازی فیس بوک در  یک چت تصویری روی یک صفحه مجازی، در مقابل تعدادی از خبرنگاران که جهت تماشای اتاق‌های کار Horizon جمع شده بودند، ظاهر شد. بعد از یک نماد سه بعدی از دفترش که خودش را که روی یکی از صندلی‌ قرار گرفته بود، را رونمایی کرد.

در یک مرحله انیمیشن دهان زاکربرگ متوقف شد و زاک مجبور به دست از کار شد و مجددا برگشت. در حال حاضر نرم افزار Horizon Workrooms در حال توسعه  و گسترش است.

این برنامه از نظر فنی اولین قطعه از یک پازل بزرگ‌ برای فیسبوک محسوب می‌شود. این شرکت می خواهد تعریفش از رسانه‌های اجتماعی به فضاهای سه‌بعدی تغییر دهد و در حال ساخت و برنامه ریزی  اولین  اتاق‌های کار مجازی می باشد.

همچنین فیس بوک اعلام کرد، ابزارهای دفتر کار Horizon Workroom به زودی در نسخه بتا قابل استفاده می‌شوند.

استفاده از این برنامه  به علت تاثیر ویروس COVID-19 بر زندگی مردم جهان بسیار آشناست چون موجب شد بسیاری از افردا به دور کاری روی بیاورند و بیشتر کمپانی ها در صدد اختراع ابزارهای کار از راه دور هستند.

طبق اعلام زاکربرگ ماموریت بعدی فیس بوک، تبدیل شدن به یک کمپانی «metaverse» است که حاوی ابزارهای اجتماعی بیشتری در یک پلتفرم در حال گسترش خواهد بود. پلتفرم Horizon حدود 2 سال پیش شروع به کار کرد. اولین قسمت از آن استراتژی اتاق کار مجازی است.

برنامه Horizon Workroom چگونه کار می‌کند؟

طبق اعلام  فیس بوک دفتر کار مجازی Horizon Workrooms هم روی Oculus Quest 2 و هم روی رایانه شخصی قابل دسترس و اجرا می باشد. برنامه Remote Desktop به برنامه VR متصل می‌شود و  به راحتی صفحه رایانه شما را به جلسه VR انتقال می دهد. برنامه VR دیگری هم وجود دارد، اما به پای اتاق های فیسبوک نمی رسد،چون VR  نمی تواند چهره ها را با دوربین ضبط کند و باید به کارتونی بودن تصاویر عادت کنید، مثل یک بازی ویدئویی که به وسیله آواتار کارتونی Oculus نمایش داده می شود.

جالب است بدانید تمام حرکات سر و دست کاربر با دوربین هدست Oculus Quest 2 فیس بوک ردیابی می‌شود، و با تکان دادن سر  سلام و یه اشاره کنید و با فشار دادن انگشت یک نشانگر ایجاد و روی پنل کلیک و تمام تغییرات را انجام دهید.چون همه چیز مجازی است ،Horizon Workroom بسته به نیاز شما طراحی و قابل تغییر است،حتی می توانید میز کنفرانس و ردیف میزها و صندلی ها قابل دسترسی است.

فیسبوک :دفتر کار مجازی فیسبوک جایگزین جلسات حضوری می شود.
دفتر کار مجازی

 

ضمنا  یک تخته سفید مجازی وجود دارد که افراد می توانند اسناد و تصاویر را روی آن ارسال و یا روی  آن بنویسد،این امکانات را به طرز هوشمندانه ای فیس بوک در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در حال حاضر هیچ قابلیتی در اتاق کارهای مجازی فیسبوک وجود ندارد. با اینکه مسنجر فیسبوک در برنامه وجود ندارد، ولی هدست Quest 2  در سیستم عاملش دارای اعلان‌های مسنجر است.درسال 2021 قرار است فیسبوک عینک های هوشمندانه را روانه بازار خواهد کرد،ولی این عینک ها شامل واقعیت مجازی اتاق کار نیست،و در حال گسترش این نرم افزار می باشد و تا آن روز از هدست های مجازی فقط در بازی استفاده می شود.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *