تفاوت اینستاگرام و پینترست :

زمانیکه کاربران تصویری را می گیرند، عموما به وسیله پیزاز فیلترهایی را به عکس های خود اضافه می کنند.ویعد آن را انتشار می دهند.این وسیله برای ایجاد تصاویر هنری بسیار ایده آل است.و یک تبدیل کننده عکس های غیر هنری به یک عکس هنری و خاص.

پینترست :

تفاوت این دو شبکه اجتماعی عکس محور هر روز بیشتر و بیشتر می شود.در اینجا به بررسی پینترست می پردازیم با ما باشید؛

در پینترست، فقط یک ‏کاربر در  اولین مرحله بر کشف و گردهم‌ آوری محتوای کاربران دیگر تمرکز دارد.

کاربران پینترست برای جست‌وجوی محتوا‌های ویژه یا محصولات خود از پینترست می توانند شبیه به یک موتور جست‌وجو،از آن استفاده کنند.

پینترست مانند یک انجمن قابل توجه مجازی است که به کاربران اجازه داده، عکس ها و لینک‌های خودشان را به اشتراک بگذارند.

به یک تصویر به اشتراک گذاشته شده یک «پین» گفته می‌‏شود، که می‌تواند، به یک «انجمن» در قالب آنلاین «پین شود». ‏بی شک، مهمترین عنوان فعال در پینترست غذا می باشد،با آماری حدود 57% از کاربران که سعی دارند پین های مرتبط با تغذیه را نمایش دهند.

با ۵٧‌% از پین‌کننده‌ها که سعی می‌کنند محتوای مرتبط با صنایع ‏غذایی را مطرح کنند.

ضریب نفوذ بانوان در پینترست به حدی زیاد است که نوردستورم، پینترست را یکی از مقاصد اصلی خودش برای تجارت الکترونیک معرفی کرده است.

اینستاگرام :

همانطور که می دانید اینستاگرام یک رسانه اجتماعی تولید کننده محتوای بصری است، و کاربران اندروید و آیفون می توانند از آن به راحتی استفاده نمایند.و کاربران فیلترهای جذابی را به وسیله پیزاز به عکس های خود اضافه و منتشر می کنند.با این کار یک تصویر هنری و جذاب تهیه می کنند.و با این کار تصاویر آماتور اینستاماتیک تبدیل به یک تصویر جذاب و حرفه ای می شود.و این تصاویر را می توان برای تعدادی از خدمات دیگر شبکه های اجتماعی مانند توییت، فیسبوک و فیلکر به اشتراک گذاشت.

پینترست :تفاوت های اساسی و مهم پینترست و اینستاگرام
تفاوت پینترست و اینستاگرام

تفاوت پینترست و اینستاگرام در انتشار پست و عکس :

لازم به ذکر است که پینترست یک وبسایت شبکه اجتماعی است که در آن تصاویر را به اشتراک میگذارند،و کاربران می توانند بر اساس علاقه خود تصاویر را منتشر و یا تصاویر دیگر کاربران را لایک و یا در صورت تمایل مجددا انتشار بدهند.کاربران میتوانند تمام تصاویر یک کاربر را دنبال کنند.

تمام کاربران پینترست می توانند از طریق توییتر و فیسبوک تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و با هم تعامل داشته باشند.

و اما اینستاگرام با تقلید از ویژگی های پینترست و ایجاد مجموعه عمومی توانسته رسانه جدیدی از محتوای فعال تهیه کند.و کاربران با استفاده از این ویژگی می توانند از الگوهای رفتاری خود، مد، هنر و… استفاده نمایند.

البتهه قابل حدس و پیش بینی است که فعالیت جدید اینستاگرام با مشکلاتی از قبیل سرقت اطلاعات خصوصی مواجه خواهد شد.چون ذخیره سازی اطلاعات یک کاربر و انتشار آن به صورت عمومی به امنیت و اعتبار اینستاگرام ضربه می زند.مگر این روش با تدبیرهای امنیتی همراه باشد.والبته این ایده می تواند اول به پینترست ضربه 12 میلیارد دلاری بزند.