یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

اینستاگرام: کلاهبرداری و سرقت اطلاعات در اینستاگرام با یک پیغام

فهرست مطالب
مدتی است که اینستاگرام از طریق توئیتر نسبت به سرقت اطلاعات در اینستاگرام به کاربران خود هشدار داده است.آیا شما نیز اطلاع داشتید؟ با ما همراه باشید تا برایتان بگوییم سرقت اطلاعات در اینستاگرام چگونه صورت می گیرد و تدابیر امنیتی را بیاندیشید.

شیوه سرقت و کلاهبرداری اطلاعات در اینستاگرام :
یکی از کلاهبرداری های که جدید در اینستاگرام رایج شده است،فرد هکر با ارسال یک پیام جعلی به کاربر مبنی براینکه کاربر قوانین کپی رایت را نقض کرده ،تا اطلاعات ورود به حساب کاربری کاربر را سرقت نمایند.همانطور که می دانید و طبق گزارشات اعلام شده اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال دارد و به راحتی تمام کاربران در معرض خطر هک و سرقت اطلاعات هستند.و توصیه ای که به کاربران می شود این است که نسبت به پیام های ناشناس و غیر معمول در قسمت پیام های خصوصی (DM) احتیاط کنند و هر پیغامی را جواب ندهند.
متن پیام سرقت اطلاعات :
متن پیام جعلی حاوی متنی بدین صورت است ؛
در یکی از پست های حساب کاربری شما قانون کپی رایت نقض شده است.و اگر اطمینان دارید که این متن صحیح نیست باید بازخورد مناسب در این باره را فراهم کنید.در غیر این صورت حساب کاربری شما طی 24 ساعت آینده مسدود خواهد شد.
این پیام کاربران را ترغیب می کند که روی لینکی که از آنها خواسته شده کلیک نمایند و نام کاربری و رمز خود را وارد نمایید.به همین راحتی کلاهبرداران به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا می کنندو اقدام به سرقت اطلاعات می کنند.
 نکات امنیتی  :
اینستاگرام از کلاهبرداری جدیدی که در جریان است خبر داده مبنی بر ارسال پیام جعلی اطلاعات ورود به حساب کاربری و با این روش اطلاعات کاربران را سرقت می کنند.
به طورکامل و دقیق تر در پروسه هک ،هکرها پیغامی برای کاربر اینستاگرام ارسال می کنند تحت عنوان Instagram Copyright Help Center نقض قوانین کپی رایت .البته اینستاگرام اعلام کرده که تحت هیچ عنوانی برای کاربرانش پیام نقض قوانین کپی رایت را ارسال نمی کند.همچنین اینستاگرام اعلام کرده است که کاربران پیام هایی که در آن لینک موجود است را به هیچ عنوان کلیک نکنند.
امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *