شهادت بزرگواران را به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گوییم

Search
Close this search box.

اینستاگرام: 4 قابلیت جدید در استوری instagram

فهرست مطالب

پلتفرم اینستاگرام از سال 2016 میلادی که بخش استوری را به این شبکه اضافه نمود تا کنون تغییرات زیادی را در این بخش مهم خود ایجاد کرده است .برطبق آمارها پتانسیل استوری چه برای جذب فالوور و چه برای افزایش فروش اینترنتی بسیار بالاست .بر طبق الگوریتم اینستاگرام ریپلای و شیر گرفتن ، زمان گذاشتن در استوری و به‌طور کلی ایجاد تعامل با فالور از طریق استوری اهمیت فراوانی دارد.

چنانچه در یک پیج فعالیت در قسمت استوری خوب وباعث ایجاد تعامل بالا با کاربران شود ،اینستا کاربر را در قسمت استوری بار اول قرار می دهد.

بر اساس اعلام رسمی شرکت متا در برروزرسانی جدید اینستاگرام 4قابلیت فوق العاده و بسیار زیبا اضافه شده که در ایجاد تعامل و زمان گذاشتن فالورها بسار خوب عمل می کند.

Reveal :

این ویژگی فوق العاده به شدت ریپلای و پیام  را بالا می برد و به شدت باعث ایجاد تعامل در قسمت استوری می شود.

در قسمت استوری اینستاگرام در بالای صفحه گزینه استیکر را می زنیم .گزینه Reveal  را انتخاب می کنیم ، در باکس ایجاد شده هر مطلبی که دوست داشتید می نویسید . زمانی که گزینه Reveal  را می زنیم ،استوری برای فالور نشان داده نمی شود و به صورت تار و نامشخص می شود  وتا زمانی که کاربر در اون قسمت پیام ندهد استوری به کاربر نمایش داده نمی شود.

Reveal

Frames  :

این قابلیت جدید به صورت ناخداگاه ،واچ تایم استوری را بالا می برد که به شدت در الگوریتم اینستاگرام تاثیر گذار است .در قسمت استوری ،استیکر را می زنیم . روی قسمت Frames  رفته ، از داخل گالری یک عکس را انتخاب می کنیم. در قسمت پایین عکس مطلبی به دلخواه می نویسیم و عکس را استوری می کنیم .کاربر برای اینکه  این عکس را ببیند باید حتما گوشی موبایل را تکان بدهد. بعد از تکان دادن گوشی ، عکس ظاهر می شود .

Frames

 

Add Yours Music  :

این ویژگی جدید نیز باعث می شود که کاربر زمان بیشتر روی استوری  اینستاگرام بگذارد و این نیز باعث می شود آمار خوبی از نظر الگوریتم ایجاد کند. در قسمت استوری با انتخاب گزینه استیکر و بعد گزینه Add Yours Music ، ((به علاوه)) را زده و موزیک مورد نظر خود را انتخاب می کنیم و روی استوری می گذاریم . از این به بعد هر کسی که استوری را می بیند می تواند Add Yours Music را بزند و موزیک دلخواه خودش را  اضافه کند . از آنجاییکه تعداد موزیک ها زیاد می شود  و افراد بخواهند موزیک بشنود یک زمانی را صرف کنند تایم بیشتری روی استوری می گذارد.

Add Yours Music

 

Cutouts  :

همان استیکر ساز اینستاگرام است .دراستوری اینستاگرام ،در قسمت استیکر گزینه Cutouts   می زنیم .یک عکس انتخاب می کنیم . خود اینستاگرام عکس تبدیل به استیکر می کند . در قسمت پایین Use Sticker  را می زنیم و این تبدیل به استیکر می شود.

 

CUTOUTS

CUTOUTS

  نکته :   در استفاده از قابلیتهای  Reveal  و  Frames  و  Add Yours Music  دعوت به اقدام لازم است در گوشه ای استوری به فالور باید اطلاع داد که به چه صورت باید از استوری استفاده کرد.

جمع بندی:

این 4قابلیت جدید استوری بازدید استوری و واج تایم را به شدت بالا می برد. از این ابزار حتما استفاده کنید تا در ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبان مثمرثمر باشد.

 

 

امتیاز به این مطلب post
محمدرضا محمدی مدیر شرکت مارکتور هستم. تجربه 17 ساله ام در زمینه بازاریابی باعث علاقه مندی به دیجیتال مارکتینگ شد. در حال حاضر جز خانواده مارکتور هستم که 12سال در حوزه کسب و کار اینترنتی سابقه درخشان دارد.

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *