یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

اینستاگرام:آموزش قطع صدای ویدیو قبل از انتشار و ارسال در instagram

فهرست مطالب

علت های قطع صدا در ویدئو:

امکان دارد؛ افراد در هنگام ضبط ویدئو صدای ناهنجاری مانند موتور چرخ خیاطی و…باشد و این صداها برای بیننده گوش خراش و آزار دهنده است.برای رفع این مشکل اینستاگرام  قابلیت قطع صدا را دارد.و کاربران می توانند هرجه که بخواهند صدای ناهنجار را در ویدئو خاموش کنند.و استورهای خود را قبل از انتشار بیصدا کنند.

آموزش قطع صدای ویدئو در اینستاگرام:

بیصدا کردن استوری ها:

بعد از ضبط ویدئو  و یا فید دلخواه در گوشی خود به قسمت صدا واقع در بالای گوشی سمت راست رفته و روی این گزینه کلیک نمایید. می بینید که یک علامت xروی بلندگو می آید و صدا قطع می شود.با این نشان شما متوجه می شوید که فید شما بیصدا است.و بعد از انتشار هم بی صدا می باشد و مخاطب شما نمی تواند آن را از حالت خارج کند.این ترفند برای استوری ها بسیار عالی است.

 

قطع صدای ویدیو در اینستاگرام

مطابق تصویر مشاهده می کنید که امواج بلندگو قطع شده وعلامت “X” جایگزینشده است. این علامت بدین معنا است که ویدیوی شما دیگر صدا ندارد.

قطع صدای ویدیو در اینستاگرام

به همین راحتی در هنگامی‌که پست را ارسال کردید، مخاطب صدایی را نشنیده و به هیچ عنوان نمی‌تواند ویدیوی شما را از حالت بی‌صدا خارج کند و تغییری در آن بدهد.

بیصدا کردن پست های اصلی:

برای پست های اصلی هم می توایند از تکنیک بیصدا کردن استوری ها  استفاده کنید البته با کمی فرق  و تفاوت کوچک.

در این فایل ویدئو ضبط شده یا فید مورد نظر را انتخاب کنید و روی گزینه صدا که در وسط و بالای صفحه است کلیک نمایید. مطابق عکس اول؛ مانند قسمت استوری علامت x روی بلندگو می آید و پست و ویدئو شما بیصدا می شود.و یا در کنار بلندگو نوشته می شود ویدئو بیصدا شد و یا بلندگو به رنگ آبی در می آید که نشانه قطع شدن صدای ویدئو می باشد.

قطع صدای ویدیو در اینستاگرام

دقیقا مانند استوری‌ها، در این قسمت نیز امواج بلندگو به علامت “X” تغییر شکل داده و پیامی را نیز مشاهده خواهید نمود که نشان می دهد، صدا غیرفعال شده است. در گوشی های  اندروید، علامت “X” از ابتدا در داخل بلندگو وجود دارد،ولی اگر آن را انتخاب و لمس کنید، این گزینه به رنگ آبی تغییر رنگ می‌دهد. این تغییر رنگ بدین معنا است که صدا  کاملا قطع شده است.

گفتار پایانی:

شاید مطالب این مقاله برای شما جذاب نباشد و بگویید این مورد نیازی به آموزش نداشت ولی چون گزینه های زیادی در اینستاگرام فعال است و امکان دارد گزینه بلندگو را به راحتی پیدا نکنید برخود واجب دانستیم که برای شما آموزشی کوچک داشته باشیم.

منبع:آی تی رسان,مارکتور,زومتی

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *