Search
Close this search box.

اینستاگرام :آموزش بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام

فهرست مطالب

بلاک کردن در instagram :

یکی از پرطرفدارترین گزینه ها در شبکه های اجتماعی  گزینه مسدودی حساب کاربری بعضی از کاربران است.این کار می تواند به هر دلیلی از جمله دلیل کاملا شخصی و خصوصی باشد.گزینه بلاک و آنبلاک در اینستاگرام یکی از گزینه های پر طرفدار و پر استفاده در این شبکه اجتماعی است.در ادامه شما را با چگونگی انجام این کار و تبعات آن آشنا کنیم با ما همراه باشید.همانطور که می دانید چند سالی است شبکه های اجتماعی جای کسب و کارهای حضوری را گرفته اند ،وجود قابلیت های کافی در هر پلتفرم ضروری است تا افراد به راحتی از مزاحمت افراد در حریم خصوصی خود محافظت کنند.

نحوه بلاک کردن در اینستاگرام :

برای بلاک کردن کاربر در اینستاگرام،در مرحله اول باید وارد برنامه اینستاگرام شده و در بین مخاطبان فردی را که قصد مسدود کردنش را دارید پیدا کنید،بعد از باز کردن حساب کاربری فرد مورد نظر گزینه سه نقطه در قسمت بالا سمت راست را کلیک و گزینه  “Block” را لمس نمایید.

بعد از این مرحله دو گزینه برای شما نمایش داده می شود،اولین گزینه اینکه شما می توانید فقط حساب مورد نظر فرد را مسدود نمایید.و گزینه دوم دارای این قابلیت است که کاربر در صورت ساخت حساب جدید، آن حساب ها نیز مسدود می شود و کاربر نمیتواند به هیچ صورتی به شما دسترسی داشته باشد.

مخفی شدن کامل کاربر :

بعد از مسدود شدن کاربر،پست های هر دو کاربر برای همدیگر مخفی و مسدود می شود.و فرد مورد نظر نمی تواند به هیچ عنوان پیامی برای شما ارسال و یا شما را منشن و تگ کند.پست های فرد بلاک شده حتی در اکسپلور نیز برای شما قابل مشاهده نیست.به طور کلی حضور کاربر در کل اینستاگرام برای شما مخفی می شود.

اینستاگرام :بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام چگونه است؟
بلاک و آنبلاک در اینستاگرام

 

آنبلاک کردن در instagram:

ممکن است تصمیم داشته باشید که فرد مسدود شده را آنبلاک کنید، برای انجام این مرحله ابتدا به قسمت پروفایل خود مراجعه ،سپس در قسمت بالا سمت راست روی گزینه سه خط کلیک و گزینه (Settings) را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد وارد بخش حریم خصوصی (Privacy) شده و گزینه حساب های مسدود شده (Blocked Accounts)را جستجو نمایید.با پیدا کردن این گزینه به لیست افرادی که مسدود کرده اید دسترسی پیدا می کنید.سپس فرد مرود نظر را پیدا و روی گزینه “Unblock” کلیک نمایید با کلیک تمام مسدودیت های انجام شده روی حساب فرد به حالت عادی باز می گردد.

اینستاگرام :بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام چگونه است؟
بلاک وآنبلاک کردن در اینستاگرام

نکات مهم هنگام مسدود کردن در اینستاگرام :

نکته مهم در مورد گزینه بلاک و آنبلاک این است که در صورت اعمال گزینه بلاک و آنلاک هیچ نوع اعلان و پیامی برای کاربر مورد نظر ارسال نمی شود.پس به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.ولی نکته مهم این است که در صورت بلاک شدن یک حساب کاربری،تمام لایک ها و کامنت های ردو بدل شده بین دو کاربر از بین خواهد رفت و با آنبلاک کردن این گزینه قابل بازگشت نیست.این قابلیت شاید برای بعضی از افراد منفی باشد ولی برای دیگر کاربران حذف تمام لایک ها و کامنت ها می تواند مفید باشد.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *