یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

آموزش: شخصی سازی نمایش پست اینستاگرام

فهرست مطالب

شخصی سازی نمایش پست ها در اینستاگرام چیست؟

قابلیت شخصی سازی نمایش پست اینستاگرام یا به عبارتی فیلتر محتوای حساس در اینستاگرام زمانی قابل دسترس کاربران قرار گرفت که برخی کاربران برای امرارمعاش خود و کسب درامد اقدام به تولید هر نوع محتوایی از جمله مطالب نزاد پرستی تصاویر خشونت امیز و یا غیر اخلاقی کردند. اینستاگرام هم برای اینکه فضای درونی خود را به یک فضای ارام و بدون خشونت تبدیل کند این قابلیت را راه اندازی کرد.

 

چگونه اینستاگرام متوجه میشود که چه نوع محتواهایی برای ما خوشایند نیست

ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه اینستاگرام متوجه میشود که چه نوع محتواهایی برای ما خوشایند نیست. در پاسخ باید بگوییم که کاربران اینستاگرام میتوانند در بخش تنظیمات برنامه با انتخاب کلید وازه یا ایموجی برخی محتواها و یا پست هایی که حاوی کلیدوازه و یا ایموجی هایی که خود تنظیم کرده اند و برای انان ناپسند و ناخوشایند است را فیلتر کنند. اینستاگرام هم زمانی که این نوع محتواها بر صفحه شما بیایند ان را تار میکند و عبارت (sensitive content) را به شما نمایش میدهد تا شما را از نوع محتوا اگاه سازد که اگر مایل بودید میتوانید ان را نگاه کنید در غیر این صورت میتوانید از ان پست عبور کنید.

 

برخورد اینستاگرام با تولیدکنندگان محتواهای غیر اخلاقی

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویری توسعه یافته است که طی چند سال اخیر در سراسر دنیا حدود یک میلیار کاربر دارد پس چنین شبکه ایی برای پیشرفت خود و جذب کاربران بیشتر و همینطور برای ارام نگه داشتن فضای درونی خود کاربرانی که به صورت مکرر اقدام به تولید چنین محتواهای خشونت امیز و غیر اخلاقی میکنند را پس از اخطار دادن و بی توجهی انان نسبت به اخطار ها اکانتشان را حذف میکند.

 

شخصی سازی پست در اکسپلور

همانطور که قبلا اشاره کردیم اینستاگرام برای جلب رضایت کاربران خود این قابلیت را هم در اختیار کاربران خود قرار داده است تا پست هایی را که مورد پسندشان حتی در بخش اکسپلورر نیست هم فیلتر کنند.

 

تا به اینجای محتوا متوجه شدیم که شخصی سازی پست ها در اینستاگرام به چه معنا است و چه مزایایی برای ما دارد در ادامه کارشناسان مارکتور نحوه فعال کردن شخصی سازی پست ها در اینستاگرام را به شما اموزش خواهند داد.

فعال کردن sensitive content

برای فعال کردن محتوای حساس یا (sensitive content) طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا وارد اکانت خود شوید و در بخش پروفایل خود نماد سه خط را لمس کنید.
  2. در بین گزینهای باز شده عبارت (setting) را انتخاب کنید.
  3. در تنظیمات صفحه خود عبارت (account) را لمس کرده و در بین گزینه های باز شده عبارت (sensitive content control) را انتخاب کنید.
  4. در این بخش به شما جزییاتی نشان داده میشود:
  • گزینه allow = با انتخاب این گزینه هر نوع محتوایی به شما نشان داده خواهد شد.
  • گزینه limit (default) = با انتخاب این گزینه تمام پست ها به صورت شخصی سازی شده و یا فیلتر شده در اکسپلور به شما نمایش داده خواهد شد.
  • گزینه limit even more = با انتخاب این گزینه دیگر تمام پست ها چه در بخش اکسپلور و چه در بخش فید (صفحه اصلی اینستاگرامتان) به صورت فیلتر شده نمایش داده میشود و شما دیگر هیچ نوع محتوای خشونت امیز و یا غیر اخلاقی نخواهید دید.

 

فعال کردن sensitive content
فعال کردن sensitive content یا محتوای حساس در اینستاگرام

 

فعال کردن sensitive content control
فعال کردن sensitive content control

 

فعال کردن sensitive content control
فعال کردن sensitive content control گزینه های allow / limit default / limit even more

 

امتیاز به این مطلب post
سلام من نگین شکوری کارشناس رشته مترجمی آلمانی که در حال حاضر تدریس زبان انگلیسی و برنامه نویسی و همینطور تولید محتوا فعالیت می کنم. علاقه زیادی به زبان پایتون دارم و درحال یادگیری می باشم و علاقه زیادی در علم فناوری اطلاعات دارم که یکی از این علایقم، تولید محتوا می باشد.

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *