Search
Close this search box.

اینستاگرام : اشتراک‌ گذاری پست‌ توسط QR Code

فهرست مطالب

QR Code چیست؟

در واقع ایسنتاگرام برای دسترسی اسان تر و سریع تر برای  هر پروفایل، QR کد تعیین کرده است که کاربرانش به جای گفتن  آدرس پروفایلشان  یا شغل و حرفه‌شان، QR Code آن را اشتراک‌گذاری کنند تا افراد با اسکن کردن آن، راحتتر به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشند.

اهمیت QR Code

کاربران باید برای پیدا کردن صفحه یا پروفایل مورد نظر خود همواره نام کاربری ان صفحه را تایپ کنند که اینکار مستلزم تلاش بسیار در نتیجه برای صرفه جویی در زمان تنها با اسکن کردن یک کد به راحتی و در کمترین زمان میتوانید به صفحه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

ایا برای ساخت QR Code نیاز به برنامه خاصی داریم؟

حال ممکن است این سوال در ذهن شمابه وجود اید که  بارکد اینستاگرام کجاست و چطور باید آن را در اختیار دیگران قرار داد؟همانطور که گفتیم یکی از روش‌های اشتراک‌گذاری آدرس صفحه شخصی یا  و مشاغل در اینستاگرام به اشتراک گذاشتن QR کد مربوط به همان صفحه یا پروفایل است. برای ساخت بارکد اینستاگرام ، به نرم‌افزار و یا برنامه  خاصی نیازندارید زیرا  این قابلیت در خود برنامه اینستاگرام موجود است.

بارکد اینستاگرام کجاست؟

اگر از گوشی و تبلت استفاده می‌کنید وبرنامه اینستاگرام برای اندروید یا iOS را نصب کرده‌اید، ابتدا برنامه اینستاگرام  را اجرا کنید. در صفحه‌ی اصلی پروفایل خودتان را طبق تصویر زیر لمس کنید.

فعال کردن QRکد
فعال کردن QRکد

 

در صفحه پروفایل منوی سه‌خطی را در گوشه‌ی بالا لمس کنید.

QR code
QR code

سپس گزینه‌ی QR code  انتخاب کنید.

فعال کردن QRکد
فعال کردن QRکد
QRکد
QRکد

در واقع شما به کمک QR کد میتوانید پست‌ها، ویدیوهای ریلز و حتی مکان‌های روی نقشه را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

لازم به ذکر است که اینستاگرام از سال‌ها قبل این امکان را از طریق QR کد  فراهم کرده است و هم اکنون برای اولین بار کاربران اینستاگرام می‌توانند از چنین گزینه‌ای برای اشتراک‌گذاری پست‌ها یا حتی صفحات شخصی و یا کاری خود استفاده کنند.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *