یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

اینستاگرام :قوانین و محدودیت‌های در instagram

فهرست مطالب

یکی از شبکه های اجتماعی که در فضای مجازی دارای انتهایی نامعلوم است،اینستاگرام، است.ماهانه در این شبکه اجتماعی بیش از یک میلیارد کاربر به  فعالیت مشغول هستند.و بیش از 500 میلیون استوری روزانه در این شبکه انتشار داده می‌شود و یکی از نشانه های گستردگی کاربران اینستاگرام می باشد با ما همراه باشید تا قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

به علت وجود و فعالیت زیاد کاربران در اینستاگرام این شبکه برای کاربرانش محدودیت هایی مانند؛تعداد لایک و کامنت، استوری ،دایرکت ،فالو و آنفالو کردن کاربران، و حتی استفاده از هشتگ را قائل شده تا بعضی از افراد سودجو نتواند با کمک ربات ها و روش های غیر قانونی موجب رشد صفحه اش شود.

نکته‌ مهمی که تعداد زیادی از کاربران ایرانی به آن توجهی ندارند، و نمی دانند که استفاده از آن ممنوع است،استفاده از ربات ها و انواع برنامه‌های جانبی جهت افزایش فالوور، آنفالویاب، افزایش لایک و کامنت و…که ممنوع می باشد. و در صورت استفاده از این برنامه‌ها، اینستاگرام کاربر را ربات تشخیص داده و صفحه کاربر را غیرفعال (دیسیبل) می‌کند.

اینستاگرام :قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام که باید بدانید.
قانون های نانوشته اینستاگرام

همچنین،انجام رفتارهایی از کاربر که شبیه به ربات‌های اینستاگرام است امکان به دردسر انداختن کاربر را دارد.به عنوان نمونه در یک مدت زمان کوتاه فالوو کردن هزار نفر موجب می شود، اینستاگرام کاربر را ربات تشخیص داده و صفحه اش را ببندد.برای پیشگیری از این رخدادها کافیست به قوانین اینستاگرام آشنا شوید، تا به دردسر نیفتید با ما همراه باشید.

قوانین نسبی برای هر صفحه:

کلا فعالیت در پیج باید متناسب با  تعداد فالورها و قدمت متناسب است، هرچه در اینستاگرام صفحه بزرگ‌تری داشته باشید، بیشتر آزادی عمل در اختیار دارید.به فرض اگر در مدت 2 روز یک پیج راه اندازی کرده و تعداد زیادی پست گذاشته و کاربران زیادی را فالو کردن باشید از نظر قوانین اینستاگرام شما یک ربات شناخته می شوید.ولی وقتی یک فرد مشهور وارد اینستاگرام شده و تعداد زیادی از افراد او را فالو میکنند،هر چند این اتفاق نادر است ولی از نظر اینستاگرام یک امر طبیعی است.و بین یک فرد ناشناخته و معروف تصمیمات جداگانه ای می گیرد.

فرض کنید شما دو روز است که یک حساب در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید و در این مدت، ده‌ها پست گذاشته و چند هزار کاربر را فالو کرده‌اید، همین تعداد کاربر نیز شما را فالو کرده‌اند، این نوع فعالیت از طرف اینستاگرام مشکوک است.

این مورد فقط برای ایجاد اکانت نمی باشد، به عنوان نمونه اگر یک اکانت معمولی و شخصی که دارای کمتر از 1000 دنبال کننده دارد، ناگهان در ظرف چند روز تعداد فالوررهایش افزایش پیدا می کند و تعداد لایک ها و کامنت هایش افزایش پیدا می کند و این موضوع از نظر قوانین اینستاگرام باز هم مشکوک است.و موجب بسته شدن حساب کاربر می شود.

اینستاگرام :قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام که باید بدانید.
قوانین و محدودیت های نانوشته اینستاگرام

ولی ممکن است یک کاربر مشهور، چند سال در اینستاگرام حساب کاربری دارد و امکان دارد در طول روز چند هزار فالوور جدید داشته و یا چند هزار نفر هم او را آنفالو نمایند.قطعا در این پیج نرخ و محدودیت های فالو و آنفالو متفاوت است، همانطور که گفته شد، فعالیت کابر بر طبق تاریخچه و فالوورهای پیج‌ سنجیده می‌شود وهرگونه فعالیت غیرمعمولی در صفحات اینستاگرام موجب ایجاد حساسیت به آن پیج می‌شود.

پس باید از هر گونه فعالیت غیرمعمولی پرهیز کنید تا ازبسته شدن صفحه اینستاگرام‌تان جلوگیری شود.هرگز برای افزایش تعداد فالوور در یک زمان افراد زیادی را فالوو نکنید و یا برای تبلیغات دایرکت زیاد به دیگر کاربران ندهید.

قوانین محدود کننده اینستاگرام:

اولین نکته ای که باید بدانید این است که هیچ قانون رسمی از طرف اینستاگرام در این مورد منتشر نشده، ولی تیم‌های ارزیابی و پژوهشی و اینستاگرام، آمارهای زیادی از قوانین و محدودیت‌های این شبکه اجتماعی انتشار داده اند، که کاملا قابل اطمینان است و از تجربه فردی کاربران به دست آمده، این گزارشات به طور حدودی و نسبی بیان شده و از نظر تعدادی نباید به صورت دقیق روی آن‌ها حساب کرد ولی برای به دست آوردن حدودی قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام بسیار مفید است.

محدودیت روزانه ارسال پست در اینستاگرام:

به طور کلی قانونی برای ارسال پست در یک بازه زمانی وجود ندارد، ولی در یک بازه زمانی محدود ارسال پست بیش از حد امکان افزایش حساسیت اینستاگرام به حساب کاربر را دارد. در حقیقت اینستاگرام فعالیت‌های کاربر را در نظر می‌گیرد و اگر تشخیص دهد فعالیت کاربر غیرمعمولی یا غیر مجاز است حسابش را مسدود می کند.

محدودیت روزانه لایک در اینستاگرام:

هر اکانت به طور میانگین مجاز است در طول روز حدودا 1000 پست را لایک نمایید، هرچند بعضی از کاربران بعد از 800 لایک دیسیبل می‌شوند، دقت داشته باشید،اگر  تاریخچه حسابتان زیاد نیست روزانه بیشتر از 300 تا 500 لایک انجام ندهید.

 محدودیت روزانه کامنت در اینستاگرام:

برای ارسال کامنت در روز از 180 تا 200 کامنت بیشتر ارسال نکنید، ولی اگر حسابتان فعال است، آزادی بیشتری دارید، ولی هر کاربر، هر چه تایم آزادتری داشته باشد، باز هم نمی تواند میانگین روزانه بیش از 200 کامنت ارسال نماید.Paste کردن یک کامنت،به اصطلاح کامنت تکراری از طرف اینستاگرام قابل شناسایی است.این شبکه قادر به تشخیص متون تکراری و غیر تکراری می باشد.پس در زمان ارسال کامنت از متن تکراری و تعداد زیادی ایموجی و یا بدون نوشته خودداری نمایید.چون موجب تشخیص کامنت ها به اسپم شود و حساب مسدود می شود.

محدودیت روزانه فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام:

در طول روز به طور میانگین کاربران می‌‎توانند 200 نفر را فالو یا آنفالو نمایند، ودر صورتی که صفحه جدید است به تعداد 150 کاهش داده شود. همچنین در یک ساعت می توانید بین 15 تا 20 نفر را فالو یا آنفالو کنید. دقت داشته باشید که به صورت ساعتی این دو مورد بررسی می‌شوند پس به عنوان در یک ساعت همزمان تعداد زیادی را فالو یا آنفالو نکنید.

محدودیت روزانه فالو شدن در اینستاگرام:

اینستاگرام خوشبختانه محدودیت فالو شدن را کنار گذاشته و علت آن نیز هجوم همزمان کاربران به حساب اینفلوئنسرها و اشخاص مشهور است،ولی باز هم سعی داشته باشید، مدیریتی در تعداد فالو شدن خود داشته باشید.

اینستاگرام :قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام که باید بدانید.
قوانین و محدودیت های نانوشته اینستاگرام

محدودیت روزانه ارسال استوری در اینستاگرام:

البته در مورد ارسال استوری اختلاف نظر وجود دارد،بعضی از افراد اعتقاد دارند که اینستاگرام استوری را ایجاد کرده تا افراد بتوانند رخدادهای لحظه ای را به اشتراک بگذارند،پس اصلا محدودیتی برای استوری وجود ندارد.ولی گروه مقابل اعتقاد دارند گذاشتن بیش از 100 استوری در روز موجب مشکوک شدن به حساب و مسدودیت آن می شود.

محدودیت روزانه دایرکت جدید در اینستاگرام:

در اینستاگرام شما به راحتی می توانید به راحتی ساعت ها با دوستان خود چت کنید،اصلا برای اینستاگرام اهمیتی ندارد،مگر اینکه شما اقدام به ارسال یک دایرکت به فرد جدید موجب ایجاد حساسیت اینستاگرام می شود،چون اینستاگرام علاقه ای ندارد که دایرکت تبدیل به محلی برای تبلیغات ،و یا ارسال اسپم شود.و همین موضوع موجب محدود شدن ارسال دایرکت تا 80 می باشد.و توصیه می شود حساب های تازه کار در طول روز حدود 50 دایرکت ارسال نمایند.

محدودیت استفاده از هشتگ در هر پست در اینستاگرام:

برای افزایش بازدیدکنندگان بهترین راه استفاده از هشتگ‌ها در پست می باشد، ولی استفاده از هشتگ‌های بی مورد و نامتناسب با محتوا موجب از بین رفتن جذابیت این قسمت می شود،پس برای هر پست به طور میانگین محدودیت 30 هشتگ وجود دارد.

محدودیت استفاده از تگ و منشن در هر پست در اینستاگرام:

از لحاظ تگ و منشن کردن اشخاص اینستاگرام نیز  دارای محدودیت‌های می باشد و کاربران در هر پست می توانند حدود 20 نفر را تگ و 10 نفر را منشن کنند.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *