یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

اینستاگرام: چه کسانی پست اینستاگرام مرا دید؟

فهرست مطالب

چگونه بفهمیم چه کسانی پست های اینستاگرام ما را میبینند؟

پست گذاشتن در اینستاگرام  اخیرا سوالاتی از جمله :

  1. چگونه بفهمیم چه کسانی پست های اینستاگرام ما را میبینند؟
  2. ایا اگر حساب تجاری داشته باشیم میتوانیم بفهمیم که چه کسانی پست ها را دیده اند؟
  3. ایا این امکان وجود دارد که بفهمیم پست هایمان چه تعداد بازدیدکننده داشته؟
  4. ایا راهی یا برنامه ایی وجود دارد که به ما نشان دهد که چه کسانی پست های ما را دیده اند ؟

 

در پاسخ به سوال اول که چگونه متوجه شویم که چه اشخاصی پست های ما را دیده اند؟ باید بگوییم که متاسفانه در حال حاضر Instagram در پیدا کردن و نشان دادن این افراد ضعیف است. البته این موضوع بیش از حد هم غیر ممکن نیست چرا که شما زمانی که استوری در صفحه اینستاگرام خود بارگذاری میکنید میتوانید ببینید که چه کسانی استوری شما را دیده اند. تاکید  میکنیم که این مورد تنها در رابطه با استوری قابل مشاهده است در حالی که در رابطه با عکس ها و پست هایی که بارگذاری شده اند قابل روئیت نیست. مگر اینکه عکس ها یا همان پست هایی که گذاشته اید را لایک کرده کرده باشند یا اینکه زیر ان پست ها نظراتی یا به اصطلاح (comment) نوشته باشند.

برای مشاهده این موضوع طبق مراحل زیر عمل کنید:

برنامه اینستاگرام را باز کرده و در صفحه اصلی خود در گوشته سمت چپ بالا روی بخش your story استوری خود را باز کنید.

استوری
استوری اینستاگرام

 

حال در گوشه سمت چپ پایین افراد را خواهید دید با کشیدن صفحه به بالا کاملا مشخص خواهد شد.

 

استوری
افرادی که استوری را دیده اند.

 

استوری
افرادی که استوری شما را دیده اند.

 

 

حتی اگر یک حساب کاری یا تجاری هم در اینستاگرام داشته باشید، باز هم نمیتوانید افرادی که پست های شما را دیده اند را پیدا کنید تنها می‌توانید تعداد  کسانی که محتوای شما را درصفحه  خود دیده‌اند را مشاهده کنید. اما باز هم تاکید میکنم که فقط تعداد آن‌ها را  می‌فهمیدپس نام کاربری آن‌ها قابل مشاهده نیست. همانطور که اشاره کردیم زمانی افراد برای شما نظری نوشته باشند یا پست شما را لایک کرده باشد میتوانید متوجه شوید که چه کسی پست شما را دیده است.

 

 

تعداد بازدید کنندگان یک ویدیو در اینستاگرام

گاها افراد مشتاق میشوند که بدانند پستی که قرار داده اند چقدر مورد پسند دیگران بوده و یا به عبارتی چند نفر پستشان را دیده اند. خوشبختانه اینستاگرام این قابلیت را دارد. شما میتوانید تعداد بازدیدکنندگان ویدیویی که بارگذاری کرده اید را ببینید. از انجایی که ممکن است تعداد بازدیدکنندگان زیاد باشد قاعدتا نمیتوانید نام کاربری تمام افراد را در صفحه خود ببینید. اگر به دنبال شخص خاصی هستید میتوانید نام کاربری ان شخص را در نوار جستجوی بالا وارد کنید.

برای اینکه تعداد بازدیدکنندگان ویدیوی اینستاگرام خود را ببینید، طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. در بخش پروفایل اینستاگرامتان ویدیویی که می‌خواهید بررسی کنید را انتخاب کنید
  2.  زیر ویدیوتعداد بازدید کنندگان و کسانی که ان را لایک کرده اند مشخص است .برای دیدن کل بازدید‌ها و لایک‌ها گزینه‌ی [X] views را لمس کنید.
  3. اولین عدد در صفحه زیر تعداد بازدیدهای ویدیوی شماست. عدد دوم هم تعداد لایک‌های این ویدیو را نشان می‌دهد.

 

تعداد لایک ها و بازدید کنندگان
تعداد-لایک ها و بازدیدکنندگان ویدیو

 

view insights چیست؟

کسانی که اکانت حرفه ایی در اینستاگرام داشته باشند، در زیر پست‌های خود گزینه‌ی View Insights را خواهید دید. برای ویدیوها، می‌توانند به جای ضربه روی X views گزینه‌ی View Insights را که در زیر پست ها وجود دارد انتخاب کنند. این گزینه در واقع اطلاعات دقیق‌تری از ویدیوی شما از جمله تعداد کل لایک ها تعداد ذخیره ها اشتراک گذاری ها و همچنین تعداد بازدیدها و نظرات و حتی تعداد اکانت هایی که از طریق پست شما جذب شده اند را در اختیارتان میگذارد.

 

ایا برنامه ایی وجود دارد که به ما نشان دهد چه کسانی پست ما را دیده اند؟

فکر می کینم تا اینجای کار متوجه شده باشید که امکان اینکه بدانید چه کسانی پست های شما را دیده اند یا به نام کاربری انها دسترسی داشته باشید ممکن نیست. معمولا افراد در چنین مواقعی به سراغ برنامهای متفرقه و سودجو میروند. اولا که چنین برنامه هایی وجود ندار اما اگر هم پیدا شوند به دو دلیل توصیه میکنیم که به سراغ چنین برنامه هایی نروید:

  1. طبق مقاله ایی که در سایت Reader’s Digest نوشته شده بود چنین برنامه هایی که ادعا میکنند افرادی که پروفایل و پست های شما را دیده اند نشان میدهند غیر قانونی هستند و باید از استفاده از انها اجتناب کرد.
  2. همانطور که میدانید اینستاگرام در سال 2016 توسط فیسبوک خریداری شد. شما نمیتوانید بفهمید چه کسی پروفایل فیسبوک شما را دیده است. از طرفی فیسبوک و اینستاگرام هر دو سیاست های مشابه دارند و تنظیمات حریم خصوصی انها مثل هم است پس در نتیجه شما هم نمیتوانید بفهمید که چه کسی پروفایل یا پست های شما را میبیند.

 

سخن اخر

تکنولوزی همواره در حال پیشرفت است و هر ساله نسخه های جدیدی از هر شبکه اجتماعی و همینطور اینستاگرام در اختیار کاربران قرار میگیرد چه بسا  اینستاگرام در آینده این قابلیت را به خود اضافه کند تا کاربرانش بتوانند ببینند چه افرادی عکس و پست های اینستاگرام آن‌ها را دیده است. فعلا در حال حاضر،  تنها کاری که میتوان انجام داد دیدن افرادی است که استوری ما را دیده اند و ویدیوهای ما را لایک کرده اند.

امتیاز به این مطلب post
سلام من نگین شکوری کارشناس رشته مترجمی آلمانی که در حال حاضر تدریس زبان انگلیسی و برنامه نویسی و همینطور تولید محتوا فعالیت می کنم. علاقه زیادی به زبان پایتون دارم و درحال یادگیری می باشم و علاقه زیادی در علم فناوری اطلاعات دارم که یکی از این علایقم، تولید محتوا می باشد.

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *