طریقه عضو شدن و ایجاد حساب در linkedIn :

برای داشتن فعالیت در لینکدیندر مرحله اول به آدرس www.linkedin.com مراجعه کنید و به پر کردن فرم ثبت نام اقدام نمایید و در انتها گزینه Join Now،را انتخاب کنید و در این سایت عضو شوید.در هنگام ثبت نام دقت داشته باشید که تعداد کارکترهای گذرواژه 6 یا مساوی 6 واژه باشد.و در آخرین مرحله یک ایمیل به ایمیل ثبت شده ارسال شود و روی آن کلیک کنید تا اطلاعات حساب کاربری شما تایید شود و به سایت LinkedIn وارد شوید.

لینکدین :آموزش خلاصه وار فعالیت در لینکدین برای مبتدیان
فعالیت در لینکدین برای مبتدیان

ایجاد پروفایل  :

پروفایل در لینکدین به معنای تصویر و عکس شما نیست،بلکه رزومه کاری شما که هرچه قوی تر باشد،افراد بیشتری جذب شما می شوند و شانس انتخاب شما در بین رقیبان بیشتر است.دقت داشته باشید که پروفایل دارای چند قسمت مجزاست.

در اولین قسمت باید فعالیت و نوع شغلی را که مشغول به انجام آن هستید را به طور کامل توضیح دهید.و در قسمت پایین پروفایل امکان درج خلاصه ای از تجربیاتتان وجود دارد.

در قسمت عکس و تصویر خودتان یک تصویر از خودتان هنگامی مشغول بودن به کارتان را بگذارید بطوریکه نمادی از شرکتتان پیدا باشد و از گذاشتن عکس های پرسنلی ساده و خشک و همچنین پوشیده کامل برای بانوان خودداری شود.

بعد از انتخاب تصویر خلاصه ای از نحوه شروع به کار و فعالیت خود را به انگلیسی وارد نمایید.

روش بازاریابی و تبلیغات در لینکدین :

یکی ااز بزرگترین شبکه های بازاریابی و کسب و کار لینکدین است،اما بدین معنا نیست که افراد با گذاشتن تصویر در پروفایل خود،یک مرکز فروش برای خود ایجاد کنند.چون استفاده از این روش باعث آسیب و ضربه جدی به فرد می شود و بسیاری از افراد رقبتی به دیدن تصاویر صفحه فرد نشان نمی دهند.در لینکدین بهترین روش تبلیغ برای فروش محصولات ارسال مطالب مفید و کامل در مورد محصول است تا کاربران با خواندن این مطلب لذت ببرند.و به دانششان افزوده شود.در واقع در لینکدین به جای تلاش برای فروش باید سطح روابط عمومی را بالا برد،البته روابط عمومی محتوایی.

چگونگی ایجاد یک ارتباط مؤثر و ماندگار :

پروفایل در بحث آموزش لینکدین بسیار مورد توجه است.

بعد از اینکه بافردی ارتباط برقرار کردید سریع به پروفایلش سری بزنید و با فعالیت ها  و تجربه هایش آشنا شوید.در مرحله بعدی یک پیام حاوی معرفی خود و نوع تخصصتان را  ارسال نمایید و متقابلا از او نیز درخواست داشته باشید که برایتان چنین پیامی ارسال نماید.در پیام ارسالی سعی کنید لحنی محترمانه داشته باشید.و در انتهای پیام حتما اطلاعات تماس خود را درج کنید.دقت کنی به هیچ عنوان نوع لحن  و پیام شما حالت تبلیغاتی و فروش داشته باشد و پیام مختص همان فرد مورد نظرتان باشد.

مشارکت در گروه های تخصصی :

مشارکت تخصصی در گروه های لینکدین یکی از اساسی ترین ابزار فعالیت است،شما می توانید در این گروه ها به تایید و نقد افراد بپردازید،و یا مطالب مورد علاقه افراد را در گروه به اشتراک بگذارید،دقت داشته باشید که هر پستی و کامنتی که شما در گروه می گذارید، یک فرصت طلایی برای نمایش دادن اطلاعات و توانایی های شماست،و موجب جذب بیشتر افراد به پروفایل شما می شود،پس از این فرصت طلایی نهایت سود و استفاده را ببرید.

ذکر پروژه هایی که در آن مشارکت داشته اید :

در قسمت بیان پروژ هایی که در آن مشارکت داشته اید با صداقت کامل بیان کنید، مدت زمان کار و همچنین مدرک تحصیلی و بدانید اگر رزومه شما اغراق آمیز باشد مدیران استخدام هنگام مقایسه شما و رزومه شما و تفاوت آن،شانس و فرصت طلایی را برای کار از دست می دهید.با توجه کردن نکته های به فعالیت در لینکدین برای مبتدیان می توانید یک فعالیت موفق در لینکدین داشته باشید.