شهادت بزرگواران را به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گوییم

Search
Close this search box.

اسنپ چت :اسنپ چت چیست؟ مزایا و معایب اسنپ چت

فهرست مطالب

دانستنی های اسنپ چت :

تعدادی از افراد اسنپ چت را یکی از شبکه های اجتماعی می دانند،ولی اسنپ چت یک اپلیکیشن یا برنامه پیام رسان مبتنی بر تصاویر است. اسنپ چت یکی از پرطرفدار ترین و معروف ترین برنامه ها می باشد،و تعداردی از این افراد با استفاده از این نرم افزار ، به تبادل تصویر و ارتباط می پردازند.در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد اسنپ چت و دانستنی های اسنپ چت نکات جالبی را بیان کنیم.

دانستنی های اسنپ چت :

اسنپ چت چه نوع  برنامه ای است؟

اسنپ چت در حال حاضر با 150 میلیون کاربردر کل جهان برنامه ای پرطرفدار و محبوب ااست، و به سرعت در حال گسترش است در حالیکه این برنامه به تازگی جزء شبکه های اجتماعی شده است.در ادامه به معرفی اپلیکیشن و ترفندهای اسنپ چت می پردازیم.

اسنپ چت :اسنپ چت چیست؟ مزایا و معایب آن
دانستنی های اسنپ چت

 

آموزش کار با اسنپ چت :

یکی از مهم ترین قسمت ها در آموزش اسنپ چت کار با اسنپ چت و ارسال در این پیام رسان می باشد.دقت داشته باشید بعد از بازکردن این نرم افزار، دوربین به طور خودکار فعال می شود.در قدم اول حتما یک ویدئو و یا عکس بگیرید، برای گرفتن عکس روی گزینه دایره در قسمت پایین صفحه نمایش خود ضربه زده و برای گرفتن فیلم و ویدئو کافی است دکمه را با انگشت نگه دارید، یک نشانگر قرمز در گوشه صفحه شما را از ضبط ویدئو مطلع می کند.اگر از ویدئو ضبط شده راضی نیستید کافی است،روی گزینه ایکس (X)  که در سمت چپ و بالای تصویر قرار دارد ضربه زده تا تصویر حذف شود و مجدد تصویر جدیدی ضبط نمایید.برای گرفتن سلفی در قسمت بالا و سمت راست روی گزینه آیکون ضربه زده و یا در هر بخش از صفحه دو بار روی صفحه ضربه بزنید.گزینه های زیادی برای جذاب تر شدن تصاویر در قسمت بالای صفحه نمایش عبارتند از ؛

استیکرها (Stickers)  :

از استیکرهای پیش فرض می توانید برای اضافه نمودن استیکر استفاده نمایید، اما اگر فردی ماجراجو هستید، استیکرهای خود را با استفاده از آیکون مربع استیکر بسازید.

اسنپ چت :اسنپ چت چیست؟ مزایا و معایب آن
دانسنتی های اسنپ چت

زیرنویس (Caption) :

با استفاده از گزینه ای که شبیه به تی (T) انگلیسی است، می توانید به متن خود نوشته های اضافه نمایید.

نقاشی (Doodle)  :

آیکون قلم گزینه ای برای کشیدن نقاشی در اسنپ چت است.

فیلترها و فیلتر موقعیت‌های مکانی :

برای استفاده از فیلتر های مورد نظر خود مانند، زمان محلی، آب و هوا ، موقعیت مکانی و تغییر رنگ انگشت خود را به سمت چپ کشیده و فیلتر مورد نظر خود را فعال نمایید.و با گزینه هایی که در قسمت پایین صفحه مشاهده می کنید تظیمات خود را روی اسنپ چت انجام دهید.

تنظیم زمان (Timing) :

برای نمایش زمان در اسنپ چت کافی است آیکون ساعت را فعال نمایید.

دانلود (Download) :

با استفاده از گزینه دانلود قادر به ذخیره اسنپ خود هستید.

بعد از آماده شدن برای ارسال اسنپ، گزینه آبی رنگ که در قسمت پایین صفحه وجود دارد، را انتخاب و ضربه بزنید،بعد از انجام این کار، شما می توانید مخاطبینی را که علاقه دارید اسنپ را برایشان ارسال نمایید انتخاب نمایید.بعد از ارسال، صفحه نمایش اپلیکیشن تغییر می کند،با استفاده از آیکون فلش، از دلیور شدن اسنپ مطلع می شوید.

آموزش جلوه‌های ویژه با لنز‌ها در اسنپ :

استفاده از لنز در اسنپ یکی از جذاب ترین قابلیت های کار با اسنپ چت است.با ما همراه باشید.

برای استفاده از لنز کافی است بخشی از صفحه که صورت شخص در آن نمایان است را انتخاب،انگشت خود را روی آن قسمت نگه دارید،هنگامیکه در حالت سلفی قرار دارید، لنزها به صورت خودکار به شکل پاپ آپدر قسمت پایین صفحه ظاهر می شوند.

طبق دستور العمل هایی که گفته می شود، عمل کنید، امکان دارد از شما درخواست شود که ابروهای خودرا بالا برده و یا زبان خود را در بیاورید،بعد از انجام این حرکات، اسنپ چت شما تصویر جدیدی به خود می گیرد.آیکون دایره گزینه ای است برای گرفتن عکس، و برای فیلمبرداری کافی است به مدت 10 ثانیه این آیکون را نگه دارید.

آموزش مشاهده اسنپ دریافتی :

برای نمایان شدن تاریخچه چت کافی است، آیکون مسنجر را که در قسمت پایین و سمت راست صفحه نمایش است را انتخاب و به سمت راست بکشید.پیام های خوانده نشده به شکل مربع بزرگ در کنار نام فرستنده وجود دارد و رنگ مربع ها بسته به نوع پیام ها متفاوت است.

آشنایی با رنگ های مربع اسنپ چت :

آبی: پیغامی از چت‌ها

قرمز: تعداد زیادی اسنپ یا یک اسنپ تصویری که به طور مرتب برای شما به نمایش گذاشته می شود.

ارغوانی: یک اسنپ ویدیویی

برای خواندن و با زکردن پیام مورد نظرکافی است روی آن ضربه بزنید، اگر از یک کاربر تعداد زیادی اسنپ برای شما ارسال شده است،به ترتیب باز می شوند.در قسمت دایره خارجی، مدت زمانی که برای نمایش اسنپ باقی مانده است برای شما نمایش داده می شود.برای خواندن اسنپ بعدی کافی است روی صفحه مایش یکبار ضربه بزنید.و اگر انگشت خود را به سمت پایین بکشید از اسنپ خارج می شوید.در اسنپ چت شما قادر هستید از اسنپ های دریافتی خود اسکرین بگیرید، و اسکرین گرفتن در اسنپ چت همانند روش گوشی خودتان است،ولی با گرفتن اسکرین شات، ارسال کننده اسنپ متوجه می شود.

آموزش اضافه کردن اسنپ به استوری در اسنپ چت :

برای تولید استوری در اسنپ چت کافی است بعد از آماده شدن اسنپ روی گزینه دایره آبی رنگ که در سمت راست و گوشه صفحه وجود دارد، ضربه زده و به صفحه ای که برای شما به نمایش گذاشته می شود، گزینه استوری را انتخاب نمایید.در این بخش می توانید دریافت کنندگان را انتخاب نمایید.

اسنپ چت :اسنپ چت چیست؟ مزایا و معایب آن
دانستنی های اسنپ چت

 

بعد از انجام مراحل بیان شده در قسمت پایین صفحه آیکون فلش آبی رنگ را انتخاب و ضربه بزنید.این استوری به مدت 24 ساعت فعال و قابل مشاهده است، ولی می توانید قبل از اتمام این مدت استوری را پاک نمایید.

پاک کردن استوری :

برای پاک کردن استوری روی استوری ضربه زده و با کشیدن انگشت به سمت بالا ، روی گزینه سطل زباله زده و استوری اسنپ را حذف نمایید.برای اطلاع از تعداد افردی که استوری شما را مشاهده نموده اند کافی است، در قسمت پایین سمت راست گزینه مثلث را انتخاب و سپس آیکون سه نقطه در کنار استوری را انتخاب نمایید  و با انتخاب گزینه چشم در کنار استوری می توانید لیست کامل همه مشاهده کنندگان استوری را ببینید.

آموزش مشاهده استوری دوستان در اسنپ چت :

در سمت راست و پایین صفحه روی گزینه مثلث ضربه زده، لیست کاملی از افرادی که استوری خود را آپدیت نموده اند برای شما به نمایش در می آید، برای دیدن استتوری اسنپ چت روی نام کاربری ضربه بزنید، دقت داشته باشید اپلیکیشن اسنپ چت به صورت خودکار استوری مخاطب بعدی را در قسمت لیست برای شما نمایش می دهد.ولی در صورتیکه قصد خروج از استوری داشته باشید کافیست انگشت خود را به سمت پایین بکشید.

آموزش استفاده از چت در اسنپ چت :

برای چت کردن کافی است بعد از انتخاب مخاطب مورد نظر انگشت خود را به طرف چپ کشیده و یا روی گزینه چت در سمت چپ و بالای تصویر ضربه بزیند.پیام  خود را تایپ و ارسال نمایید.دقت داشته باشید بعد از اقدام به تایپ در چت دوست شما از ورود شما به صفحه چت مطلع می شود، و بعد از خروج از چت ،شما هیچ دسترسی به چت ها نخواهید داشت.

گفتار پایانی :

دوستان و همراهان عزیز در این مقاله به بررسی دانستنی های اسنپ چت پرداخته شد امیدواریم بتوانید به راحتی از اسنپ چت استفاده نماید و از قابلیت های این اپلیکیشن استفاده نمایید.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *