یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

تلگرام: ترفند جالب ارسال پیام

فهرست مطالب

ترفندهای ارسال پیام در تلگرام

اگر شما هم یکی از کاربران پیامرسان تلگرام هستید، ممکن است در هنگام استفاده از تلگرام با مشکلاتی مواجه شده باشید پس با ما همراه باشید تا با اموزش ترفند های ارسال پیام در  تلگرام پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.در  این بخش با مواردی چون:

  1. زمانبدی ارسال پیام
  2. ارسال پیام به صورت بیصدا
  3. قفل کردن  چت ها
  4. زمان سنج حذف پیام در چت های مخفی

اشنا خواهید شد.😊

زمانبدی ارسال پیام

گاهی اوقات ممکن است پیامی که میخواهید ارسال کنید در زمان و یا تاریخ مشخصی به شخص مورد نظر ارسال شود یا اینک ممکن است مشغله ی زیادی داشته باشید بنابراین زمانبدی بهترین روش برای انجام حتی چندین کار به صورت همزمان است برای اینکار فقط لازم است تا پس از نوشتن پیام زمانی که میخواهید گزینه ارسال را انتخاب کنید چند لحظه بیشتر ان را لمس کرده سپس با انتخاب گزینه زمانبدی پیام ها (Schedule messages) تاریخ و زمان ارسال پیام را مشخص کنید. با این کار پیام شما در همان تاریخ و ساعت به شخص مورد نظر ارسال خواهد شد.

 

زمانبدی
زمانبدی ارسال پیام

بی‌صدا پیام بدید

گاهی اوقات نیز ممکن است شخص مورد نظر که پیام را میخواهید ارسال کنید سر جلسه یا در حال مطالعه باشد و نمیخواهید که با ارسال پیام مزاحم انها شوید اما از طرفی هم اسال پیام ضرورت دارد. یکی دیگر از ترفند های ارسال پیام در تلگرام قابلیتی با عنوان پیام های بیصدا  (Silent Messages) است. برای استفاده از این قابلیت تنها کافیست پس از نوشتن پیام قبل از ارسال پیام انگشت خود را چند لحظه روی گزینه ارسال نگه دارید و سپس گزینه ارسال بدون صدا (Send without sound) را انتخاب کنید. نکته جالبتر اینکه شما زمانی که با این روش پیام ارسال می کنید  اگر حتی گزینه لطفاً مزاحم نشوید (Do Not Disturb Mode) هم فعال باشد، پیام شما بدون اینکه صدا یا لرزشی ایجاد کند ارسال میشود.

بیصدا کردن پیام
ارسال پیام به صورت بیصدا

چت‌های خود را قفل کنید

اگر نگران امنیت پیام های خود هستید باید بگوییم که نگرانی شما بی دلیل است زیرا راه چاره ی ان را به شما خواهیم گفت هرچند که تلگرام طوری برنامه سازی شده است که در واقع یک برنامه ایمن است اما گاها ممکن است که گوشی همراه شما مورد تعرض افرادی به صورت فیزیکی قرار گیرد در اینجور شرایط شما میتوانید با فعال کردن قفل گذرواژه چت های خود را قفل کنید. برای اینکار تنها کافیست در بخش تنظیمات تلگرام به بخش حریم خصوصی و امنیت (privacy and security) رفته و رمز عبور خود را باز کرده و ان را فعال کنید و در نهایت رمز عبور انتخابی خود را واردکنید.اما اگر آیفون دارید دربخش تنظیمات درپایین صفحه تلگرام روی حریم خصوصی و امنیت ضربه بزنید و طق دستور عمل رمز خود را با پسورد یا Face ID فعال کنید.

 

قفل چت
اموزش قفل کردن پیام ها

زمان‌سنج خودتخریبی درچت های مخفی

پیام های شما میتوانند با توجه به بازه زمانی که انتخاب کرده ایید حتی در گفتوگوهای مخفی شما پاک شوند. برای فعال کردن این مورد طبق روش زیر عمل کنید:

  1. اگر گوشی شما اندرویید است بر روی بخش تنظیمات در صفحه تلگرام بخش زمان سنج خود تخریبی را انتخاب کنید.
  2. اگر گوشی شما ایفون است نماد زمانسنج در نوار ورودی را لمس کنید و زمانسنج را تنظیم کنید.

در این حالت از لحظه ای که پیام ارسال میکنید زمانسنج شروع به شمارش میکند. زمانی که به پایان برسد پیام از هر دو صفحه ناپدید میشود.

 

5/5 - (5 امتیاز)
سلام من نگین شکوری کارشناس رشته مترجمی آلمانی که در حال حاضر تدریس زبان انگلیسی و برنامه نویسی و همینطور تولید محتوا فعالیت می کنم. علاقه زیادی به زبان پایتون دارم و درحال یادگیری می باشم و علاقه زیادی در علم فناوری اطلاعات دارم که یکی از این علایقم، تولید محتوا می باشد.

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *