یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

آموزش غیر فعال سازی تماس صوتی تلگرام

فهرست مطالب

تلگرام تصمیم‌گیری در رابطه با اینکه از این ویژگی استفاده کنید یا خیر را به عهده‌ی خود شما گذاشته است. در صورتی که احساس می‌کنید این امکان ممکن است باعث مزاحمت ناخواسته برای شما شود می‌توانید از طریق تنظیمات تلگرام، آن را به‌طور کامل غیرفعال یا آن را به مخاطبان خود محدود کنید. با انجام اینکار اگر شخصی قصد تماس با شما را داشته باشد با پیغامی با مضمون «کاربر مورد نظر اجازه‌ی برقراری تماس صوتی صادر نکرده است روبه‌رو خواهد شد. توجه داشته باشید که حتی در صورت مسدود یا محدود کردن دریافت تماس صوتی، شما همچنان می‌توانید بدون محدودیت با دیگران تماس برقرار کنید. برای این امر به تنظیمات تلگرام، بخش Privacy And Security و سپس بخش Calls وارد شوید و مطابق عکس بالا تنظیمات را انجام دهید.

در پایین همین صفحه بخشی کاربردی با عنوان Exception وجود دارد. از این قسمت می‌توانید به‌عنوان بلک لیست (در صورتی که تماس را فعال گذاشته باشید) یا به‌عنوان لیست سفید (در صورتی که تماس را بسته باشید) استفاده کنید.

  • در صونرتی که تماس صوتی را به‌طور کامل غیر فعال کرده اید: می‌توانید با استفاده از گزینه Exception در پایین همین صفحه، افرادی را به‌عنوان استثنا مشخص کنید تا در عین آنکه امکان برقراری تماس صوتی با شما برای همه غیر فعال است، اشخاص حاضر در این لیست امکان برقرار کردن تماس با شما داشته باشند.
  • در صورتی که تماس صوتی را باز گذاشته‌اید: می‌توانید از گزینه Exception به‌عنوان یک بلک لیست (لیست سیاه) استفاده کنید. برای مثال اگر مزاحمی دارید، می‌توانید به جای مسدود کردن کلی تما‌س‌ها، او را به این لیست اضافه کنید تا اجازه‌ی تماس گرفتن با شما نداشته باشید. البته این لیست تنها افراد حاضر در مخاطبان شما را پوشش می‌دهد. در صورتی که مزاحم شما یک فرد ناشناس است و شماره‌ای از او مشاهده نمی‌کنید کافی است اکانت او را Block کنید.
امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *