به نظر می رسد عمل کردن به این صحبت کمی سخت باشد ،آن هم در زمانی که کار آفرین در بین دنیایی از چالش های متفاوت گیر کرده است.

راهکارهایی بی نظیر برای حفظ انگیزه کارآفرینی :

۱. گوش دادن به ندای درون :

بیشتر کار آفرینان سعی می کننداز راه های روتین و مشهور روز پیروی کنند،یا راهکاری را استفاده کنند که زودتر به نتیجه برسند،ولی در نهایت موفقیت از آن شخصی است که محصول ویژه و خاصی خلق می کند و از شیوه خاص خودش استفاده می کند.

به‌عنوان‌ نمونه آلبرتپریشیادو، شرکت املاک و مستغلات The Mortgage Guys خود تأسیس کرد. او یک لوگو خاص طراحی کرد و برای تأسیس شرکت خود ،مجوز گرفت. سپس با کمک همسرش فروشگاهی را که بالای منزلشان قرار داشت اجاره و مشغول به کار شد. از ژانویه سال ۲۰۰۵ تا به امروز، کسب‌ و کار او بیش از یک میلیارد دلار وام مسکونی واگذار کرده و بیش از 2450 معامله‌ ملک انجام داده است. در حال حاضر ۳۰ کارمند در این شرکت مشغول به  فعالیت هستند.اگر ندای درونی شما،به شما می گوید که وقت آن رسیده که دست به یک اقدام مهمی بزنید و رویای خودتان را حقیقی کنید،اصلا درنگ نکنید و شروع کنید.

راهکارهایی بی نظیر برای حفظ انگیزه کارآفرینی که از شما مخفی می کنند.
حفظ انگیزه کار آفرینی

 

۲.داشتن اهداف مشخص :

قبل از دست زدن به هر اقدامی،با صدای بلند بگویید که خواسته تان چیست؟اصلا تصور نکنید که کار مشکلی است،بلکه تعیین اهداف کمک بسیاری به شما می کند که از نقطه شروع که همان نقطه A است به نقطه B برسید،و موجب موفقیت و پیشرفتتان می شود.همیشه به یاد داشته باشید یک قصر و امپراتوری یک شبه ساخته نمی شود،و ساخت یک قصر از گام های کوچک و متناوب ساخته می شود.

۳. با افراد پر انگیزه معاشرت کنید:

دقت داشته باشید انسان با معاشرت و تفکر افراد کوته فکر و منفی نگر ،هیچگاه روی موفقیت و پیشرفت را نمی بیند،همیشه سعی کنید با افراد موفق و مثبت نگر و با انگیزه معاشرت داته باشید،این افراد شما را به سوی موفقیت و مدارج بالا سوق می دهند و شما را به اهدافتان نزدیک تر می کنند.

۴. برای حفظ انگیزه کارآفرینی راهی برای کاهش استرس بیابید:

همانطور که می دانید هستند افرادی که به هیچ صورت از استرس و نگرانی نمی توانند دور شوند و همین امر موجب آسیب های جدی به آنها می شود.اما شما می توانید با راهکارهایی استرس و اضطراب خودتان را مدیریت کنید.دقت داشته باشید که کهر یکی از عناصر مهم زندگی و معیشت شماست و باید با روی خوش از آن استقبال کنید.و گرنه به یک عامل استرس زا تبدیل می شود. افراد کار آفرینی که در میانه راه شکست می خورند،عموما افرادی هستند که نمی توانند استرس خود را کنترل کنند، و راه های تمرکز روی استرسشان را امتحان نمی کنند و اجازه می دهند  که استرس بر تمام زمینه های فکری و کاریشان تاثیر بگذارد.

راهکارهایی بی نظیر برای حفظ انگیزه کارآفرینی که از شما مخفی می کنند.
حفظ انگیزه کار آفرینی

۵. به یاد بیاورید که چرا در این راه قدم گذاشته‌اید :

همانطور که بارها و بارها اشاره شده است،شک و تردید یک عامل طبیعی و درونی است و امکان دارد بارها به خودتان نهیب بزنید که چرا کسب و کار آنلاین را راه اندازی کردید، به خودتان بگویید که چرا در شغل سابقم نماندم،و ریسک کردم،هروقت چنین افکاری به ذهنتان هجوم آورد با آن مبارزه کنید،هرگز از رویاهای خودتان دست برندارید،و بدانید که شما ارزش یک کار و زندگی بزرگتری را دارید.یکی از تکنیک هایی که به شما توصیه می کنم در هنگام هجوم تردید و شک کمی مکث کنید و برای خودتان یاد آوری کنید که علت شروع این کار چه بوده و از چه نقطه ای شروع کردید،و قصد خلق چه محصول یا خدماتی را داشتید،همین مکث و تفکر باعث می شود،شما با انگیزه و انرژی بیشتری به راهتان ادامه دهید.

راهکارهایی بی نظیر برای حفظ انگیزه کارآفرینی که از شما مخفی می کنند.
حفظ انگیزه کارآفرینی

 

۶. برای حفظ انگیزه کارآفرینی باید تفریح کنید:

یکی از دلایلی که شما شرکتتان را تاسیس کردید،علاقه به کاری بود که دوست داشتید انجام دهید.اگر شما هم نمی خواهید جزء آن دسته از کار آفرینان که در ابتدا با شوق کارشان را شروع و در میانه راه خسته و نا امید باشید،بهترین راه حفظ انگیزه است.مدام به خودتان یاد آوری کنید که علت شروع این کار چه بود؟و روش های جدیدی برای لذت بردن از شغلتان را امتحان کنید.هیچ پاداشی ارزشمندتر از این نیست که عاشق کارتان باشید و عاشقانه زندگی کنید.این یکی از مهم ترین راه های حفظ انگیزه کار آفرینی است.