شبیه سئو برای موتورهای جستجو ، جستجو یوتیوب نیز تحت تاثیر عوامل رتبه بندی خاص و طبق یک الگوریتم است. ممکن است این سوال برای شما نیز مطرح شده، که آیا واقعا می توان یک ویدئو را با تعدادی از کلمات کلیدی خاص در یوتیوب را بهینه سازی کرد تا در رتبه های بالاتری از نتایج جست و جو یوتوب به نمایش در بیاید؟ برای درک بهتر این موضوع می توانید عکس های زیر را ببینید. تا مطلب را بهتر درک کنید.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئوها در یوتیوب

 

همانطور که می بینید،با انجام چند ترفند خاص و راحت می توانید رتبه عالی در نتایج جست و جوی یوتیوب برای بعضی از کلمات کلیدی داشته باشید. مراحل زیر را برای سئو در یوتیوب دنبال نمایید.

پیدا کردن کلمات کلیدی :

استفاده از کلمات پرکاربرد و پر جست وجو برای نام و توضیحات ویدئو در یوتیوب بهترین کار می باشد. در طول روز میلیون ها جست و جو در یوتیوب صورت می گیرد. اگر شما هم قصد دارید، ویدئو ها و محصولات و خدمات شما را تعداد زیادی از کاربران مشاهده کنند از این ترفند استفاده کنید.و بهترین روش پیدا کردن و آماده کردن لیستی از کلمات کلیدی می باشد.

استفاده از ابزار پیشنهاد دهنده جست و جوی یوتیوب:

استفاده از قابلیت، جست و جوی پیشنهاد دهنده یوتیوب (YouTube) از مهم ترین استراتژی های جستجوی کلمات کلیدی می باشدبرای این کار فقط کافیست که در یوتیوب و در بخش جست و جو کلمه و عبارت دلخواه را تایپ نمایید. در این بخش یوتیوب طیف گسترده ای از عبارات کلیدی مرتبط و مشابه با آنچه را که تایپ کرده اید به شما توصیه می کند. اگر قصد بازاریابی  در یوتیوب را دارید از این روش حتما استفاده کنید.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

 

این ترفند یکی از بهترین ترفندها برای پیدا کردن کلمات کلیدی در یوتیوب است، چون مجموعه عبارات توصیه شده، همان عباراتی است که توسط کاربران در گوگل نوشته می شود.

پیدا کردن کلمات کلیدی در ویدئو های محبوب یوتیوب: 

از دیگری روش که می توانید استفاده کنید، این است که پرطرفدارترین ویدئو ها که متناسب با عبارت کلیدی  شما است، را به عنوان عبارت کلیدی هدف انتخاب کنید،مطمئنا انتخاب بهترین عبارات کلیدی و ضمنا بهینه سازی عبارات کلیدی بخش مهم سئو ویدئو در یوتیوب است. گاهی اوقات ویدئو خاصی را مشاهده می کنید که تعداد زیادی بازدید کننده دارد. قطعا این ویدئو با یک عبارت کلیدی محبوب و پرطرفدار بهینه سازی شده است. برای جستجوی عبارت کلیدی با کمک این ترفند کافیست به کانال های مرتبط با عبارت کلیدی مراجعه و ویدئوها را طبق میزان محبوبیت و طرفداری(Most Popular) لیست کنید.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

با استفاده از این ترفند، شما قادر به مشاهده تعداد زیادی از ویدئوها که در یک لیست دیده شده است، هستید، مثل تصویر زیر؛

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

در مرحله اول،از این لیست یک ویدئو را انتخاب و دقت داشته باشید که، ویدئویی انتخابی متناسب با عبارت کلیدی شما باشد. در مرحله بعد باید دقت کنید که ویدئو برای چه عبارت کلیدی بهینه سازی شده است. برای این کار کافیست چک کنید که چه عباراتی در تایتل، توضیحات و تگ های این ویدئو به کار رفته است. به عنوان نمونه ویدئو زیر برای کلمه video seo بهینه سازی شده است.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

شما نیز با کمک  این روش لیست عبارات کلیدی مورد نظر خود را پیدا می کنید.

ولی بهترین کلمات کلیدی را چگونه انتخاب نماییم؟

مرحله بعدی بعد از جستجو لیست از عبارات کلیدی، انتخاب برترین عبارت کلیدی از لیست است. برای این کار کافیست، فقط مراحل زیر را انجام دهید. اگر به تازگی کانال خود را راه اندازی کرده اید و بازدیدکننده زیادی ندارید، بهترین گزینه انتخاب عبارات کلیدی با رقابت بسیار کم است.

هیچ نتیجه و سودی در انتخاب عبارات کلیدی برای شما وجود ندارد، در مراحل اولیه به دنبال عبارات کم رقابت باشید تا بازدید کننده زیادی کسب کنید و با افزایش بازدید کننده و به مرور زمان به سراغ عبارات کلیدی پر رقابت بروید.

ویدوهای یوتیوب خود را برای گوگل نیز بهینه سازی نمایید:

بیشتر بخش های افزایش رنک ویدئو در یوتیوب و ضمنا سئو یوتیوب برای گوگل با همدیگر مساوی است. بهترین روش این است که جدای از بهبود رنک ویدئو ها در یوتیوب در بخش ویدئو نتایج گوگل نیز، جزء ویدئوهای محبوب باشید ،و با کمک موتورهای جست و جو، و تعداد زیادی بازدید کننده به سمت ویدئو و کانال خود هدایت کنید. هر چند بیشترین بازدید برای یک کلیپ و ویدئو در یوتیوب از خود برنامه یوتیوب است،ولی  برای داشتن بازدید بیشتردر گوگل باید، ویدئو های عالی داشته باشید

چگونه ویدئوهای یوتیوب را برای گوگل بهینه سازی کنیم؟

بهترین راه برای بهینه سازی ویدئو در گوگل این  این است که ویدئو ها را با عبارات کلیدی که در گوگل جست و جو دارند، بهینه سازی کنید. با سرچ کلمات متفاوت متوجه این موضوع می شوید که گوگل برای بعضی از عبارات کلیدی منحصر به فرد دارای نتیجه نوع فیلم است. این عبارات بهترین جملات برای بهینه سازی هستند.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

مرحله دو سئو ویدئوها در یوتیوب افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب:

بارها و بارها یوتیوب بیان کرده ،اگر علاقه دارید ویدئوهای شما در بالای لیست نتیجه یوتیوب مشاهده شود باید بازدید کننده زیادی داشته باشید و افراد مرتب در حال مشاهده کلیپ های شما دریوتیوب باشند. مهم ترین عامل در رتبه بندی حفظ مخاطب و مراجعه مجدد مخاطب به کانال شما و مشاهده ویدئو می باشد.

ساده تر بگویم ، اگر ویدئو شما موجب نگه داشتن کاربران در یوتیوب باشد، در قسمت جستجو در ابتدا و رتبه بالاتری قرار می گیرد. چون یوتیوب قصد دارد، کاربران  مدت زمان طولانی تری را در برنامه خود حفظ کند تا مدام  روی تبلیغات کلیک نمایند.

در عکس زیر نیز می توانید از اهمیت رتبه بندی های ویدئو در یوتیوب با تعداد کامنت مطلع شوید.

یوتیوب :مراحل سئو ویدئوها در یوتیوب که باید با آن آشنا باشید.
سئو ویدئو در یوتیوب

 

چگونه تعداد اعضای کانال یوتیوب را افزایش دهید؟

راحت ترین روش برای افزایش اعضاء کانال یوتیوب این است که در پایین ویدئو های خود آی دی کانال را گذاشته و در آخر ویدئو  نیز از بینندگان ویدئوها درخواست کنید،که برای تماشای ویدئوهای تازه و همچنین کسب اطلاعات بیشتر  عضو کانال شما بشوند. و هر چه کانال شما اعضای بیشتری داشته باشد ،افراد بیشتری را می توانید برای مدت زمان بیشتری دریوتیوب نگه دارید.

۵ فاکتور مهم برای رتبه بندی فیلم ها در یوتیوب (سئو یوتیوب)

  1. تعداد کامنت های فیلم
  2. بعد از مشاهده فیلم عضویت یا دنبال کردن کانال
  3. کلیپ های به اشتراک گذاشته شده
  4. نرخ (click-Through-Rate (CTR
  5. طول ویدئو (مدت زمان ویدئو)

مرحله سه سئو ویدئوها در یوتیوب بهینه سازی فیلم ها

حال زمان آن رسیده که ویدئوهای مورد نظر  را در یوتیوب منتشر کنید و هرچه را که در مورد جستجوی عبارات کلیدی آموزش دیده اید را به اجرا در بیاورید.

کلمات کلیدی خود را به زبان آورید:

در حال حاضر  یوتیوب  از موضوع ویدئو به اشتراک گذاشته شده اطلاع دارد،چون با کمک  آوا شناسی به خوبی درک می کند که موضوع صحبت چیست.؟ پس بیان عبارت کلیدی  یک امتیاز مثبت برای بهینه سازی فیلم در یوتیوب است. ناگفته نماند این موضوع برای کاربران انگلیسی زبان می باشد.

عنوان ویدئو:

طول عبارت کلیدی که در فیلم استفاده می شود نباید بیش از ۵ عبارت کلیدی باشد،در عنوان از تکرار بیش از حد کلمات خودداری کنید.

توضیحات ویدئو در یوتیوب :

مانند عنوان فیلم، در قسمت توضیحات باید حتما از عبارت کلیدی مرتبط استفاده کنید، تا  با استفاده از عنوان فیلم یوتیوب و توضیحات ویدئو شما کاربر  بتواند بهترین محتوا را انتخاب کند. دقت داشته باشید که کلماتی که در بخش توضیحات می نویسید مرتبط با ویدئو باشد نه توضیح در مورد تبلیغات خود. توضیحات شما در مورد ویدئو باید به گونه ای باشد که کاربران با مطالعه آن متوجه شوند، که ویدئوی شما همان چیزی است که به دنبالش بوده اند. در قسمت ویدئو حتما از نام  برند تجاری خود کمک گرفته ولینک آن را به همه صفحه های مرتبط در سایت خود هدایت کنید.

اصول نوشتن توضیحات ویدئو در یوتیوب :

  • عبارت کلیدی هدف خود را در اول توضیحات (۲۵ عبارت ابتدا) بنویسید
  • طول  متن توضیحات حتما کمتر از ۲۵۰ عبارت باشد
  • دو الی سه بار از عبارت کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

تگ های ویدئو :

در سئو ویدئوها در یوتیوب تگ ها زیاد  مهم نیستند ولی می توانند به شما کمک زیادی بکنند. تگی که اولین بار من استفاده می کنم قطعا همان عبارت کلیدی هدف می باشد، بقیه تگ ها را نیز از lsi های عبارت کلیدی انتخاب میکنم. با کمک این تگ ها در یوتیوب، موتور جست و جو به کاربر نشان می دهد که  موضوع فیلم شما چیست و یوتیوب قادر به تشخیص است که این ویدئو را با چه ویدئوهایی دیگری به کاربر توصیه کند.