یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

WhatsApp: آموزش دریافت کد با ایمیل

فهرست مطالب

خیلی از اشخاصی که قصد دارند واتس اپ نصب کنند ، با مشکل درافت کد روبه رو میشوند و این سوال را در ذهن دارند که آیا میشود با ایمیل هم کد واتس اپ دریافت کرد یا نه! چون که در این زمان ، ایمیل تحریم نیست و این باعث محبوبیت ایمیل شده است چرا که همیشه به آن دسترسی دارید .

روش دیگر دریافت کد واتس اپ

این موضوع باعث شده است که خیلی ها برای گرفتن کد با مشکل مواجه بشوند . اما نگران نباشید چرا که شما میتوانید با ایجاد تغییراتی در تنظیمات واتس اپ ،  به کمک ایمیل کد واتس اپ دریافت کنید . ممکن در بعضی شرایط کد به شماره موبایل تان ارسال نشود! این موضوع ممکن است برای هر کسی در دنیا اتفاق بیافتد .

حال به موضوع آموزش دریافت کد واتس اپ به کمک ایمیل میپردازیم . همچنین در انتها به پرسش های پرتکرار راجب به ارسال کد واتس اپ به ایمیل پاسخ داده خواهد شد . همچنین به شما کمک خواهیم کرد که اگر بعد از تغییر تنظیمات واتس اپ همچنان برای ایمیل تان کد ارسال نشد ، باید چه کار کنید!

 

 

تغییر تنظیمات واتس اپ برای ارسال کد به ایمیل

واتس اپ به صورت اتوماتیک روش ارسال کد از طریق پیامک به شماره تلفن همراهتان را انتخاب میکند . اما ، برای ایجاد امنیت بیشتر و همچنین راحت بودن شما ، WhatsApp به شما این دسترسی را میدهد که شما بتوانید از طریق ایمیلتان کد دریافت کنید .

مرحله اول: برنامه واتس اپ را باز کنید

ابتدا برای تغییر تنظیمات واتس اپ برای ارسال کد به ایمیل لازم است که اخرین ورژن واتس اپ (اخرین نسخه ای که در فروشگاه های اپ قرار دارد) را روی موبایل تان داشته باشید . پس از باز کردن برنامه واتس اپ ، مراحل زیر را دنبال کنید :

مرحله دوم: فرآیند تایید را شروع کنید

اگر برای نخستین بار است که برنامه WhatsApp را باز میکنید ، مراحل راه اندازیه اولیه واتس اپ را تا رسیدن به مرحله دریافت کد تایید طی کنید .

اشخاصی که حساب شان را برای بار دیگر تایید میکنند ، به قسمت «Settings» رفته ، بعد «Account» و در انتها به بخش «Change Number»بروید . مراحل مورد نیاز را طی کنید تا به مرحله تایید برسید .

مرحله سوم: درخواست ارسال  تاییدیه ایمیل تان را  بزنید

در ابتدای کار ، واتس اپ به صورت پیش فرض تلاش میکند که از طریق شماره تلفن همراهتان فرآیند تایید را انجام دهد . در صورتی که موفق به انجام آن نشد ، گزینه باری ارسال تاییدیه به ایمیل شما داده میشود . دئر این مواقع ، باید عبارتی همانند (Send by Email) برای شما نشان داده بشود .

در همچین موقعی ، حتما نیاز است که شما آدرس ایمیل خودتان را ثبت کنید و در انتها بگذارید تا واتس اپ کارش را انجام دهد .

مرحله چهارم: اینباکس ایمیل خودتان را نگاه کنید

اگر شما از قبل به واتس اپ ایمیلی را معرفی کرده اید ، حالا باید صبر کنید تا واتس اپ کد معروف 6 رقمی خودش را به ایمیل تان ارسال کند . حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل تان را درست و صحیح ثبت کرده اید . بعضی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید چند دقیقه صبر کنید تا واتس اپ برایتان کد بفرستد . پس عجول نباشید و هر چند ثانیه یک بار اینباکس ایمیلتان را رفرش کنید .

مرحله پنجم: کد فرستاده شده را در واتس اپ وارد کنید

کد تاییدیه ای که واتس اپ به ایمیل شما ارسال کرده است را کپی نمایید و آنرا در واتس اپ وارد نمایید . این کار هویت شما را در واتس اپ تایید میکند و به شما اجازه دسترسی و استفاده از حسابتان در واتس اپ را می دهد .

با طی کردن این مراحل ، شما به آسانی میتوانید کدهای تاییدیه که واتس اپ به ایمیل تان ارسال میکند را به صورت یکنواخت دریافت کنید و راحتی و امنیت حساب خودتان را افزایش دهید .

 

 

حل مشکلات ارسال کد واتس اپ به ایمیل

هر چند که مراحل گفته شده بالا به ظاهر آسان و ساده است و برای بعضی افراد هم بیش از 1 دقیقه زمان صرف نمکند ، اما برای اشخاص خیلی زیادی این مراحل ممکن است خیلی سخت و چالش ساز باشد . به همین خاطر در ادامه  مشکلات به وجود آمده در زمان انجام تایید هویت به کمک ایمیل برای واتس اپ را مورد بررسی قرار میدهیم :

پوشه اسپم ایمیل تان را بررسی کنید

بعضی مواقع هر چه صبر میکنید که ایمیل براتان ارسال شود ، ایمیلی به دستتان نمیرسد! در همچین موقعی باید از این موضوع آگاه باشد که خیلی از ایمیل هایی که اطلاعاتی از قبیل کد تایید را دارا هستند در بخش اسپم ایمیل شما قرار می گیرند . پس اگر به مدت 10 دقیقه منتظر ماندید و چیزی از کد در اینباکس تان ظاهر نشد ، اسپم ایمیل را چک کنید . شما به احتمال زیاد می توانید کد تاییدیه واتس اپ را در اینجا پیدا کنید .

درستی و صحیح بودن آدرس ایمیل را چک کنید

از این موضوع کاملا مطمعن شوید که آدرس ایمیل وارد شده و لینک شده به حساب واتس اپ شما درست و صحیح می باشد . برای چک کردن این موضوع ، شما می توانید به قسمت «Settings» ، «Account» ، «Change Number» مراجعه کنید و ایمیل مرتبط به حساب WhatsApp خوتان را         چک کنید.

درخواست کد تایید دوباره را  بزنید

در موقعی به به اطمینان رسیدید که آدرس ایمیل را به درستی و کاملا صحیح وارد کرده اید ولی  هنوز در اینباکس و یا پوشه اسپم ایمیل تان هیچ ایمیلی از واتس اپ دریافت نکرده اید ، فقط کافی است که دکمه یا گزینه Resend by Email را بزنید و از واتس اپ بخ.اهید که کد تاییدیه را دوباره به صورت ایمیل رایتان ارسال کند .

فیلترهای ایمیل تان را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است که به طور ناخواسته برای منظم کردن ایمیل تان فیلتر ها و تنظیماتی خاصی را بر روی دریافت فایل های ایمیل تنظیم کرده باشید . پس در چنین مواقعی شما می توانید تنظیمات تان را دوباره بررسی کنید  تا متوجه بشوید که ایمیلی که واتس اپ برای شما ارسال کرده است ، به کدام پوشه هدایت می شود . 

 

سوالات پر تکرار در مورد ارسال کد واتس اپ به ایمیل

در این بخش ما قصد داریم که به پر تکرار ترین سوالات مردم در رابطه با ارسال کد تاییدیه واتس اپ به ایمیل پاسخ بدهیم . به سوالات دقت کنید ، شاید پاسخ یکی از سوال های شما در بین این چندین سوال باشد .

آیا می توانم بعد از این دوباره کد واتس اپ را از طریق شماره دریافت کنم؟

بله! شما می توانید هر دفعه که برای کد واتس اپ درخواست میفرستید ، روش خودتان برای دریافت کد را هم مشخص کنید تا واتس اپ به خواسته شما کد تاییدیه را به سرویسی که شما انتخاب میکنید ، ارسال کند .

دسترسی به ایمیلی که به واتس اپ لینک کرده ام ندارم! چه کنم؟

گاهی اوقات ممکن است که به ایمیلی که قبلا ثبت کرده بوده اید دسترسی ندارید و یا رمز ایمیل تان را فراموش کرده اید و یا حتی نمی خواهید که دیگر به ایمیل تان چیزی ارسال بشود ، در این صورت شما میتوانید به بخش Settings بروید و آنجا ایمیل را تغییر بدهید و ایمیل جدید را به واتس اپ معرفی بکنید.

کد تایید واتس اپ چقدر و چه مدت اعتبار دارد؟

کدهای تاییدیه یا کد تایید هویت که برای شما ارسال می شود ، معمولا زماندار هستند یعنی تا یه زمان مشخصی اعتبار دارند ، برای مثال و برای فرض بین 10 الی 15 دقیقه! هر چند که اگر این تایم تموم بشود ، هیچ اشکالی ندارد چرا که شما می توانید از واتس اپ درخواست کنید برای بار دیگر برای شما کد ارسال کند! هر چند برای انجام این عملیات ، لطفا مقداری سریع این کار را انجام دهید .

آیا برای امنیت بیشتر گزینه ای برای دریافت کدها از طریق ایمیل و پیامک به صورت همزمان وجود دارد؟

در این زمان ، متاسفانه WhatsApp  از گزینه ای به منظور ارسال کد تاییدیه از طریق ایمیل و SMS به طور همزمان پشتیبانی نمی کند . شما میتوانید که تنها یک روش را انتخاب کنید که واتس اگ برای تان کد ارسال کند .

آیا میشه کاری کرد که نیاز به تایید کد هویتی نباشد؟

خیر! این مرحله برای این است که واتس اپ هویت سما را در برنامه اش تایید کند و این کار اجباری است . این عملیات باعث امنیت بیشتر حساب شما و دور کردن شما از خطر سوء استفاده هایی که شما را تهدید می کند ، ضروری و واجب است . پس هیچ راه و روش قانونی و رسمی وجود ندارد که شما این مرحله را بتوانید با آن رد کنید و یا آنرا انجام ندهید .

کدی که وارد کرده ام کار نمی کند! چه کار کنم؟

اگر همچین مشکلی برای شما به وجود امد ، ابتدا اطمینان پیدا کنید که کدی که واتس اپ برایتان ارسال کرده است را درست وارد کرده اید! به ارقام کد دقت کنید. همچنین یادتان باشد که میتوانید برای دریافت کد ، بار دیگر از واتس اپ درخواست کنید! شاید هم ممکن است که زمان کدی که برایتان ارسال شده است ، تمام شده باشد! هرچند چیزی که باید به آن دقت داشته باشید ، وضعیت اتصال شما به اینترنت است!گاهی اوقتات ممکن است اینترنت شما درست و یا کامل وصل نشده باشد و یا حتی ناپایدار باشد . مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در بعضی گوشی های تلفن ، زبان نوشتاری کیبورد شما باید حتما انگلیسی باشد! پس به این موارد کاملا توجه کنید.

اگر کد تأییدی را دریافت کنم که درخواست نکرده ام چه می شود؟

یکی از چیزهایی که باید کاملا آنرا جدی بگیرید این است که تا زمانی که شما برای ارسال کد از واتس اپ درخواست نفرستید ، واتس اپ برای شما هیچ کدی ارسال نمیکند! اگر شما کدی از واتس اپ دریافت کردید هرچند که آنرا درخواست نکرده اید ، به احتمال خیلی زیاد فرد دیگری شماره تلفن شما را اشتباهی ثبت کرده است یا شاید قصد دارد وارد حساب شما بشود . شما فقط کافیست یک کار انجام بدهید ، آن هم این است کد را با هیچ کس ئبه اشتراگ نگذارید .

چند بار می توانم سعی کنم کد تأیید را وارد کنم؟

واتس اپ چندین بار این اجازه را میدهد که شما کدی که دریافت کرده اید را وارد کنید! اما اگر آن را به اشتباه وارد کنید ، امکان دارد واتس اپ برای مدت زمان کوتاهی برای مثال یک ساعت ! اکانت یا حساب شما را قفل کند . اگر همچین چیزی برای شما به وجود آمد ، صبر کنید و با تلفن تان وارد واتس اپ نشوید تا این زمان قفل بودن حساب تان تمام شود . حال با تمرکز و احتیاط بیشتر از واتس اپ تقاضا کد کنید و این کار را با دقت کامل انجام دهید .

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *