یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ : قابلیت تبدیل پیام صوتی به متن در واتساپ

فهرست مطالب

تبدیل پیام‌های صوتی به متن :

در حال حاضر واتساپ در حال گسترش ویژگی جدیدی برای استفاده کاربران IOS می باشد تا این کاربران به راحتی بتوانند، پیام های صوتی را که نمی خواهند گوش بدهند، به صورت متن برایشان ارائه می شود با ما همراه باشید تا تبدیل پیام‌های صوتی به متن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

تبدیل پیام‌های صوتی به متن در واتساپ :

طبق گزارشی که در WABetaInfo، منتشر شده، واتساپ در حال وسعه ویژگی برای تبدیل صوت به متن برای کاربران IOS است،و پردازش صوت به متن در دستگاه ها صورت می گیرد،و به همین راحتی فیسبوک و واتساپ نمی توانند به محتوای پیام کاربران دسترسی داشته باشند.

واتساپ : قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به متن در واتساپ
تبدیل پیام‌های صوتی به متن

این وبسایت اعلام کرد که استفاده از این ویژگی در واتساپ به اپل در بهبود تشحخیص گفتار کمک می کند، همچنین این قابلیت در دسترس کاربران به صورت اختیاری قرار می گیرد،و همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، زمانیکه برای اولین بار پیام صوتی را ارسال می کنید،واتساپ این پیام را برایتان به نمایش می گذارد.

واتساپ : قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به متن در واتساپ
پیام‌های صوتی به متن در واتساپ

در این پیام از شما درخواست می شود که مجوز دسترسی به ویژگی تشخیص گفتار را اعلام کنید.و در ادامه گفته می شود که برای پردازش درخواست شما، اطلاعات گفتاری از این اپلیکیشن به اپل ارسال می شود، البته این کار موجب پیشرفت اپل می وشد.

با صدور مجوز استفاده کاربران از سیستم تشخیص گفتار دسترسی به قسمت جدیدی به نام Transcript پیدا می کنند،و می توانن به طور مستقیم به نقاط زمانی متفاوت پرش داشته باشند،وقتی که برای اولین بار یک پیام صوتی ارسال می شود،در پایگاه داده های واتساپ متن به صورت محلی ذخیره می شود،تا در  صورت نیاز مجدد به آن دسترسی داشته باشید.

لازم به ذکر است که ویژگی تبدیل صوت به متن هنوز در حال تست و آزمایش است.و کاربران بتای عمومی واتس آپ نیز نمی توانند آنرا آزمایش کنند، ولی به محض توسعه این قابلیت شما را در جریان این اتفاق جذاب خواهیم گذاشت.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *