یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ :اضافه شدن پیام مخفی شونده واتساپ به اندروید و‌ iOS بزودی

فهرست مطالب

واتساپ مدتی است که قصد دارد تا کاربرانش روی عکس و فیلم‌های خود کنترل بیشتری داشته باشند، به همین علت مدتی است قابلیت جدید پیام های ناپدید شونده واتساپ را برای کاربران نسخه بتای اندروید و آی‌ او اس ios آزمایش کرده و اعلام کرده به زودی از این قابلیت رونمایی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

در چند هفته گذشته  واتساپ ویژگی «یک‌ بار نمایش» را در دسترس آی‌ او اس قرار داد و اعلام کرد، مدتی بعد از‌ آن در اواخر ماه ژوئن این قابلیت را در دسترس کاربران اندروید قرار خواهد داد. با این قابلیت کاربران می توانند، بعد از ارسال عکس‌ها و فیلم و بعد از یک بار نمایش از چت‌ واتساپ ناپدید شوند.

قابلیت «یک‌ بار نمایش» بسیار مشابه به قابلیت موجود در اینستاگرام و مسنجر فیسبوک است؛ هر چند اینستاگرام به ارسال کننده امکان می‌دهد تا به دریافت کننده اجازه دهد تا قبل از محو و ناپدید شدن محتوا، یک بار‌دیگر آن را ببینند. هرچند اصلا نباید فراموش کنید که تمام این ویژگی ها از قابلیت اسنپ چت است و تمام شرکت ها از اسنپ چت کپی می کنند.

نکته‌ای که امنیت این گونه پیام‌ها را زیر سوال می برد، این حقیقت است که طبق تصاویر منتشره ، واتساپ از اسکرین‌شات‌گرفتن کاربر از محتوای ارسالی با این ویژگی جلوگیری نمی کند. پیام ارسال‌شده از هر دو گوشی ارسال کننده و دریافت کننده در صورت فعال بودن گزینه View Once ، ناپدید می‌شود. ضمنا، فرستنده پیام می‌تواند از مشاهده  آن به‌وسیله طرف مقابل مطلع شود. این ویژگی برای گپ‌های گروهی در دسترس کاربران اندروید،  است.

واتساپ :به زودی پیام های ناپدید شونده واتساپ به اندروید و‌ iOS می آید.
پیام های ناپدید شونده

در معرفی این قابلیت این اپلیکیشن  این متن نوشته شده است:

برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، عکس یا فیلم شما بعد از اینکه دریافت کننده یک‌ بار آن را مشاهده کرد، از چت ناپدید خواهد شد.دقت داشته باشد که کاربران هر لحظه می‌توانند از صفحه اسکرین شات بگیرند.

اگر دریافت کنندگان از محتوای ناپدیدشونده عکس بگیرند، واتساپ کاربران را آگاه نمی کند. این کمپانی توضیح داد، که هیچ روشی برای پیشگیری از اسکرین شات گرفتن از صفحه وجود ندارد و مدعی است با این کار حس کاذب امنیت در کاربران ایجاد می‌شود.

مدیرعامل فیسبوک،مارک زاکربرگ و ویل کاتکارت، مدیرعامل واتساپ هر دو این قابلیت را در ابتدای ماه ژوئن تأیید کردند؛ در نتیجه، می‌توان اعلام کرد، به‌زودی در دسترس ما قرار خواهد گرفت. زاکربرگ اشاره ای به «حالت ناپدیدشونده» داشت، که موجب حذف تمام پیام‌هادر تمام چت‌ها می شود و به‌گفته زاکربرگ، با این ویژگی تجربه استفاده شما از واتساپ «زودگذر» نیز مهیا می شود.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *