یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ :قابلیت استفاده همزمان روی 4 دستگاه در whatsapp

فهرست مطالب

مدیر عامل واتس‌آپ اعلام کرد که ورژن بتای عمومی این پیام‌رسان در ماه‌های آینده منتشر و به روز رسانی خواهد شد. وموجب می شود که کاربران با استفاده از چند دستگاه متفاوت به حساب‌کاربری خود دسترسی داشته باشند.همچنین قابلیت های دیگری به اپلیکیشن اضافه خواهند شد.ضمنا ریسس واتساپ تمام شایعات در مورد انتشار نسخه ای از این پیام رسان برای تبلت های آی پد را رد کرد و اعلام کرد  به روز رسانی جدید این پیام رسان تاثیری در تبلت های آی پد نخواهد داشت ، با ما همراه باشید تا استفاده همزمان روی 4 دستگاه مورد بررسی قرار دهیم.

استفاده همزمان روی 4 دستگاه :

مدیرعامل فیس‌بوک مارک زاکربرگ اعلام  کرد، قابلیت جدید “view once” به پیام‌رسان واتس‌آپ اضافه خواهد شد. این قابلیت امکان ارسال پیام به سایر کاربران را به گونه ای فراهم می‌کند؛که محتوای  ارسالی سریعا بعد از مشاهده محو و حذف می‌شود. قابلیت دلیوری محتواهای حذف شده عادی نیز در حال گسترش است. با فعال شدن حالت جدید “disappearing mode” در چند ماه آینده کاربران  قادر به تنظیم پیکره‌بندی برای همه افراد یا چت‌های گروهی می باشند؛ همچنین به‌صورت پیش‌ فرض قادر به ارسال پیام‌های ناپدیدشونده در همه گفتگوهای خود خواهند بود.

زاکربرگ اعلام کرد که ویژگی پشتیبانی واتس‌آپ از چند دستگاه به‌معنی از حذف مشخصه رمزنگاری پیام در مبداء و مقصد (end-to-end) نیست. همچنین اعلام کرد: “همگام‌سازی دقیق پیام‌‌ها و محتوا بین دستگاه‌های متفاوت حتی زمانی که که شارژ باتری گوشی شما رو به اتمام است ؛ به عنوان یک چالش فنی بزرگ برای کاربران بود. ولی ما این چالش را حل و منتظر عرضه و انتشار آن در آینده‌ای نزدیک می باشیم.”

در این بین  اگرچه وقت ادغام ویژگی های محتواهای ناپدیدشونده نوع جدید با اپلیکیشن در هاله‌ای از ابهام وجود دارد؛ ولی می دانیم که نسخه بتا با ویژگی پشتیبانی از چند دستگاه متنوع طی مدت 1 تا 2 ماه آینده قابل دسترسی خواهد بود.

واتساپ :قابلیت استفاده همزمان روی 4 دستگاه در واتساپ پشتیبانی می شود.
استفاده از چند دستگاه

 

در قابلیت جدید واتس‌آپ انتقال گفتگو بین دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS امکان پذیر است :

تیم گسترش دهنده اپلیکیشن واتس‌آپ  مدتی است در حال آزمایش ویژگی جدیدی می باشند ،که انتقال سوابق و گزارشات گفتگوها و تماس‌های ضبط شده را بین دستگاه‌های اندرویدی و iOS امکان پذیر می باشد. پس این ویژگی انتقال بین  2 پلتفرم را آسان خواهد کرد.

اولین بار اکانت توئیتری WABetaInfo  به وجود این قابلیت  اشاره کرد. این حساب‌کاربری معمولا به انتشار اخبار مربوط به ورژن های بتای پیام‌رسان و عملکردهای جدید آن‌ مشغول است. طبق اعلام حساب‌کاربری WABetaInfo با به روزرسانی واتس‌آپ در آینده کاربران قادرند گفتگوهای خود را از دستگاه‌ اندرویدبه iOS و بالعکس انتقال دهند.فقط کافیست آخرین ورژن برنامه واتس‌آپ روی هر 2 اسمارت‌فون را نصب کنند.

واتساپ :قابلیت استفاده همزمان روی 4 دستگاه در واتساپ پشتیبانی می شود.
استفاده از چند دستگاه

 

نسخه iOS برنامه واتس‌آپ جهت بکاپ‌گیری از داده‌های کاربران از آی‌کلاد مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسه مهاجرت به یک مدل تازه آی‌فون و بازیابی گذشته واتس‌آپ را آسان می‌کند. نسخه اندرویدی پیام‌رسان واتس‌آپ به همین منظور از گوگل درایو استفاده می‌کند.همچنین توسعه‌دهندگان واتس‌آپ مشغول آزمایش قابلیت  های جدیدی شامل پشتیبان‌گیری رمزگذاری شده در آی‌کلاد، عکس با امکان ناپدید شدن خودکار و ویژگی متصل شدن یک حساب‌کاربری به 4 دستگاه می باشند.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *