یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ: آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای whatsapp در آندروید

فهرست مطالب
آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتس آپ در گوشی های اندروید :

بسیاری از کاربران قصد دارند قابلیت تایید هویت دو مرحله ای  واتساپ را در گوشی اندروید فعال کنند .اما نمی دانند چگونه با ما باشید تا تایید هویت دو مرحله ای در واتساپ را آموزش دهیم.

تایید هویت دو مرحله ای چیست ؟

هویت دو مرحله ای در واتساپ (Two-Step Verification) یکی از قابلیت های امنیتی این شبکه اجتماعی است که هر کاربری که قصد ورود به اکانت شما را داشته باشد باید جدای از ارائه رمز ورود از فیلتر دیگری نیز عبور کند. این قابلیت برای خود کاربر نیز قابل اجراست.

مزیت قابلیت هویت دو مرحله ای :

با فعال سازی  هویت دو عاملی در واتساپ افراد غریبه که می خواهند به اکانت شما وارد شوند ،وارد شدن آنها به اکانت شما برایشان ناممکن می شود.و امکان هرگونه سوء استفاده از اکانت شما به زیر صفر می رسد.پس توصیه تیم مارکتور این است که حتما تایید هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

مراحل فعال کردن تایید هویت دو عاملی :

در مرحله اول برنامه واتساپ (WhatsApp) را باز کنید.

گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب و لمس نمایید

گزینه Settings را انتخاب کنید تا از این طریق منوی تنظیمات برای شما ظاهر شود

گزینه Account را انتخاب و لمس کنید.

آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتس آپ در گوشی های اندروید
تایید دو هویت

 

در این مرحله  گزینه Two-Step Verification  را انتخاب و کلیک کنید تا دستور فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله‌ای صادر شود.

در صفحه بعد آیکون  Enable را انتخاب و لمس  کنید.

آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتس آپ در گوشی های اندروید
تایید هویت دو مرحله ای

 

به سرعت بعد  از انتخاب گزینه Enable از شما خواسته می‌شود که رمز عبور ۶ رقمی را وارد کنید. این کار را انجام دهید و سپس در صفعه بعدی نیز همان رمز ۶ رقمی مشابه را وارد نمایید.

بعد از  وارد کردن رمز  باید آدرس ایمیلی ریکاوری را وارد کنید تا اگر  رمز عبور خود را فراموش کردید، از طریق آدرس ایمیل بتوانید آن را بازیابی و ریکاوری کنید. می‌توانید با انتخاب گزینه آبی رنگ Skip از انجام این مرحله خودداری کنید.

اگر آدرس ایمیل خود را در مرحله قبل  وارد نکرده باشید و گزینه Skip باشید، قابلی را انتخاب کرده باشید، قابلیت هویت دو مرحله ای واتساپ شما فعال می‌گردد و ارائه کد 6 رقمی  به عنوان بخش دوم تایید هوییت شما و در هنگام ورود به امانت ضروری است.

آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتس آپ در گوشی های اندروید
تایید هویت

 

ولی اگر آدرس ایمیل را برای بخش ریکاوری رمز ۶ رقمی  هویت دو مرحله ای واتساپ وارد کرده باشید، حتما کدی که به ایمیل شما ارسال می‌شود را در مرحله بعدی واتساپ وارد نمایید و بعد از آن پروسه فعال کردن هویت دو مرحله ای واتساپ در گوشی اندرویدی به همراه تعیین ایمیل ریکاوری به اتمام می‌رسد.

آخرین مرحله :

در آخرین مرحله با انتخاب یکی از گزینه‌های Change Passcode، Disable و Change email address می‌توانید به ترتیب دستور لغو مجوز تایید هویت دو مرحله‌ای، تغییر رمز ۶ رقمی مرحله دوم یا تغییر ایمیل ریکاوری را صادر نمایید.

 

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *