یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ :آموزش بازگردانی تصاویر پاک شده در whatsapp

فهرست مطالب
ممکن است در واتساپ به طور ناخواسته عکس و یا تصاویری را حذف کرده باشید،و قصد باز گرداندن آنها را داشته باشید.در این مطلب به برری و تحلیل بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ پرداخته می شود با ما همراه باشید.

بازگردانی تصاویری که به‌صورت خودکار ذخیره شده‌اند :

در اندروید و آیفون، در حالت پیش‌فرض تصاویر موجود در چت‌های واتساپ به‌ طور خودکار در گوشی ذخیره می‌شود، اولین مکانی که برای جستجوی تصاویر حذف شده خود باشید، قسمت گالری و حافظه گوشی می باشد.

در  گوشی اندروید باید در اپلیکیشن گالری و یا Google Photos نگاهی بیندازید. همچنین کاربران آیفون باید به اپلیکیشن Photos نگاهی بیندازند.برای جستجوی دقیق‌تر ، باید به برگه “Albums” رفته و بعد به دنبال “WhatsApp” بگردید.

واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازگردانی تصاویر حذف شده
واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازگردانی تصویر حذف شده

اگرشانس با شما یار باشد، می‌توانید به راحتی تصاویر حذف شده خود را جستجو کنید. و چون یک کپی از تصویر وجود دارد می‌توانید از آن استفاده کنید.و اگر تصاویر مرود نظر را پیدا نکردید میتوانید به قسمت حافظه ابری مراجعه کنید.چون تصاویر چت ها به صورت خودکار در فضای ابری ذخیره می شوند.برای پیدا کرددن تصاویر کافیست در فضای ابری به دنبال پوشه‌های Camera Uploads ،Camera Roll بگردید،و تصاویر خود را آنجا جستجو کنید.

ریکاوری تصاویر حذف شده واتساپ از طریق شخصی دیگر:

اگر با روش بالا نتوانستید تصاویر خود را پیدا کنید می توانید از فردی که با او مکامله داشته اید درخواست کنید تا تصویر مرود نظر را  برایتان ارسال نمایید.چون ممکن است شما تصویر را برای خود حذف کرده باشید و فرد مورد نظر تصویر را در اختیار داشته باشد.در هر صورت انتخاب گزینه Delete For Me به معنی حذف تصویر برای همه نیست.واتساپ تا یک ساعت بعد از ارسال پیام گزینه Delete For Everyone را در اختیار کاربران قرار می دهد.پس احتمال حذف یک فایل برای همه افراد وجود ندارد.

واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازیابی تصاویر حذف شده
واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازیابی تصاویر حذف شده در واتساپ 

توصیه می شود در اولین فرصت از فرد مورد نظر درخواست کنید تا عکس حذف شده را برایتان ارسال کند.چون بعد از طولانی شدن زمان ممکن است فرد مورد نظر عکس را حذف نماید و یا گوشی خود را تعویض کند.

بازگردانی تصاویر حذف شده از طریق بکاپ واتساپ:

در صورتیکه فرد مورد نظر تصویر حذف شده را در اختیار نداشت روش بعدی استفاده فایل پشتیبان واتساپ است. دو نسخه اندروید و iOS پیام‌رسان واتساپ،پشتیبانی از بکاپ دارند. (به ترتیب به Google Drive و iCloud). در صورتی که از حذف شدن تصاویر ، مدت زمان زیادی نگذشته باشد، بنابراین بازگردانی و استفاده از تازه ترین فایل پشتیبان واتساپ می‌تواند بهترین روش باشد. البته برای استفاده از این قابلیت قبل از حذف تصویر باید ویژگی تهیه پشتیبان را در واتساپ فعال کرده باشید.وگرنه، استفاده از این روش هم نمی‌تواند مشکل شما را حل نماید.فقط کافیست این مراحل را انجام دهید؛

ابتدا  به قسمت “Settings > Chats > Chat Backup” وارد شوید. در قسمت می‌توانید به مشاهده اطلاعاتی از جمله زمان ایجاد آخرین فایل پشتیبان و تناوب انجام این کار را بپردازید.در صورتی که از  تصاویر حذف شده ، پشتیبان تهیه شده باشد، می‌توانید به راحتی واتساپ را حذف و مجددا نصب نمایید و در ادامه  کار فایل پشتیبان و به دنبال آن، تصاویر خود را بازگردانی نمایید.

واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
تصاویر حذف شده در واتساپ
واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازیابی تصاویر حذف شده در واتساپ

برای این کار کافیست که اپلیکیشن WhatsApp  را حذف و مجددا آن را از ابتدا نصب نمایید. مجددا  شماره تلفن قبلی خود را تأیید نمایید. در صورت وجود فایل پشتیبان، صفحه‌ای را برای بازگردانی اطلاعات خود، مشاهده خواهید نمود.با همین روش ، پیام‌های شما مانند وقتی که از آن‌ها پشتیبان تهیه شده، بازیابی می شود.دقت داشته باشید با این کار تمام پیام هایی که بعد از ایجاد آخرین پشتیبان رد و بدل شده از بین می رود، پس باید قبل از انجام این کار پیام های مهم را در جای دیگری ذخیره نمایید.

ریکاوری تصاویر حذف شده واتساپ از طریق حافظه گوشی‌های اندرویدی :

در سیستم‌عامل اندروید،در حالت پیش‌فرض واتساپ همه تصاویری که ردوبدل می‌شود، را در پوشه‌ای خاص و در روی حافظه گوشی ، نگهداری و ذخیره  می‌کند. پس بعد از پاک کردن یک تصویر در چت می توانید برای جستجو تصویر به حافظه گوشی دسترسی پیدا کنید.کافیست به وسیله فایل اکسپلورر باید به آدرس “Internal Memory > WhatsApp > Media > WhatsApp Images”وارد شوید.

واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
تصاویر حذف شده
واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
بازیابی تصاویر حذف شده در واتساپ

در این قسمت می‌توانید به مشاهده همه عکس هایی را که به وسیله واتساپ دریافت نموده اید، بپردازید. به عنوان نمونه می‌توانید پوشه “Sent” را مشاهده و ببینید که تصویر حذف شده در آنجا وجود دارد یا خیر؟

به عنوان نمونه اگر فایل مدنظر شما، ویدیو باشد، باید در پوشه “WhatsApp Video” آن را جستجو کنید.دیگر فایل ها نیز پوه های مخصوص به خود را دارند.البته از بد شانسی این گزینه در اختیار کاربران آیفون قرار ندارد.و علت آن این است که اندروید به کاربران اجازه جستجو در همه پوشه ها را می دهد، ولی اپلیکیشن Files سیستم‌عامل iOS فقط به چند پوشه ابری محدود شده است.

استفاده  از نرم‌افزارهای ریکاوری تصاویر:

واتساپ :آموزش گام به گام بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ
تصاویر حذف شده در واتساپ

 

برای حل این مشکل اگر در گوگل سرچ کنید نام ده ها نرم افزار برای بازیابی تصاویر حذف شده معرفی می شود.البته این نرم افزارها نیز مشکلات خاص خود را دارند و ممکن است در زمان استفاده در گوشی های اندروید نیاز به دسترسی روت داتشه باشند.البته این برنامه بدون پرداخت درون برنامه ای امکان پذیر نیست.شباهت اپلیکیشن‌های ریکاوری اطلاعات، بسیار زیاد است. این نرم‌افزارها ادعا می‌کنند که در صورت وصل کردن گوشی به کامپیوتر،قادر به بازیابی  پیام‌ها هستند

حقیقت بازیابی تصاویر حذف شده واتساپ:

داشتن یک فایل پشتیبان تنها راه‌کار حقیقی و عالی برای بازگردانی تصاویر حذف شده در واتساپ می باشد. چون زمان چت‌های شما در سرورهای این پیام‌رسان ذخیره نمی‌شود و علت آن مربوط به سیستم رمزنگاری پایان-به-پایان این سرویس می‌شود. پس تماس با این شرکت برای بازیابی پیام و یا تصاویر از دست رفته هیچ، فایده‌ای نخواهد داشت.اصلا تعجب نکنید وقتی می گوییم که استفاده از اپلیکیشن‌های ریکاوری  Recuva اصلا نتیجه ای ندارد.چون این نرم افزار ها قادر به ریکاوری اطلاعات و اسکن اسمارتفون‌های جدید نیستند و علت آن عدم استفاده از پروتکل USB Mass Storage می باشد.در صورتی که پیامی را حذف کردید تنها راه بازیابی آن کمک از فایل پشتیبان در قسمت حافظه گوشی و فضای ابری می باشد.و برای استفاده از این وضعیت کافیست واتساپ خود را حذف و مججد نصب نمایید و فایل بکاپ را بازخوانی کنید.بدون کمک از فایل پشتیبان نمی توانید پیام های حذف شده را بازیابی نمایید.و اپلیکیشن‌های ریکاوری به هیچ عنوان نمی توانند بدون پشتوانه اطلاعات را بازیابی کنند.پس باز هم تاکید می شود حتما برای جلوگیری از دست رفتن اطلاعاتتان فایل پشتیبان تهیه کنید.

سخن پایانی:

در این مطلب سعی کردیم که به بررسی بازگردانی تصاویر پاک شده در واتساپ بپردازیم. البته بیشتر این روش ها، نیاز به آینده‌نگری دارد،ولی در هر صورت توصیه می شود که شانس خود را امتحان نمایید.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *