یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واستاپ:آموزش خواندن پیام در واتساپ بدون فعال شدن تیک آبی

فهرست مطالب
اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که می خواهید پیامی را در واتساپ بخوانید ولی تیک آبی فعال نشود با ما همراه باشیدتا ترفندهای خواندن پیام در واتساپ را به شما آموزش دهیم.

بیشتر کاربران استفاده از شبکه های مجازی کم و بیش پیام رسان واتساپ را می شناسند و از قابلیت های بی نظیر این پیام رسان اطلاع دارند.و می دانند که این پیام رسان قابلیت برقراری پیام صوتی و تصویری و ارسال پیام های متنی در گفت و گو می باشد.وقتی یک متنی در واتساپ ارسال می شود چند حالت مختلف برای این پیام وجود دارد با ما باشید.

ترفندهای جذاب خواندن پیام در واتساپ بدون فعال شدن تیک آبی

انواع حالت های ارسال پیام :

حالت اول :

در حالت اول ارسال پیام تیک تیره رنگی در کنار پیام نمایان می شود و مفهوم آن این است که پیام کاربر ارسال شده است.

حالت دوم :

در این حالت دو تیک تیره در کنار پیام ارسال می شود و مفهوم آن این است که پیام کاربر به دست گیرنده رسیده است و دلیور (Deliver) شده

حالت سوم :

در این حالت که مهم ترین حالت است دو تیک تیره رنگ تغییر رنگ داده و به رنگ آبی تبدیل می شود و مفهوم آن این است که کاربر پیام دریافتی را خوانده است.

نکته مهم :

بعد از آشنایی به انواع تیک ها و رنگ آن متوجه شدیم که ظاهر شدن رنگ آبی در کنار پیام یعنی خواندن پیام توسط کاربر،اما گاهی اوقات بعضی از کاربران می خواهند پیامی را مطالعه می کنند بدون تیک آبی باشد و کسی متوجه نشود که پیام را خوانده اند!! آیا راهی وجود دارد ؟با ما همراه باشید.

ترفندهای جذاب خواندن پیام در واتساپ بدون فعال شدن تیک آبی
خواندن پیام

 

غیر فعال کردن Receipts (تیک آبی ) واتساپ :

برای غیر فعال کردن گزینه Receipts باید حتما به قسمت منوی تنظیمات بروید.و چند مرحله را به ترتیب انجام دهید با ما همراه باشید.

  • اپلیکیشن واتساپ را فعال و وارد برنامه شوید.
  • به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.
  • در این قسمت گزینه Privacy را انتخاب نمایید و اگر موفق نشدید این گزینه را پیدا کنید،گزینه Account و سپس Privacy  را انتخاب نمایید.
  • در این قسمت گزینه ظاهر می شود که در حالت پیش فرض فعال و تیک آن زده شده است.شما با برداشتن این تیک به راحتی می توانید پیام های دریافتی را بدون آبی شدن تیک مطالعه نمایید.

معایب غیر فعال کردن تیک آبی واتساپ :

تنها عیب این ترفند این است که قابلیت این ترفند دو طرفه است و زمانیکه را غیر فعال نمایید،مخاطبان شما نمی توانند بعد از ارسال پیام برای شما و خوانده شدن توسط شما ،تیک آبی را مشاهده نمایند و به عبارتی ساده تر زمانیکه شما گزینه Receipts را غیر فعال کنید،وقتی پیامی را برای کاربری ارسال کنید نمی توانید متوجه شوید که پیام را کاربر مطالعه کرده است یا خیر ؟

استفاده از حالت پرواز (Airplane Mode) :

یکی از ترفندهایی که می توانید تیک آبی را غیر فعال کنید استفاده از حالت پرواز است.برای این کار کافی است بعد از دریافت پیام آن را باز نکنید و حالت پرواز (Airplane Mode) را فعال کنید تا اتصال شما به اینترنت قطع شود.سپس به برنامه واتساپ وارد شوید و پیام مورد نظر را بخوانید.و بعد از مطالعه به طورکامل از اپلیکیشن واتساپ خارج شده و حالت پرواز را غیر فعال کنید.با انجام این پروسه پیام مورد نظر را مطالعه کرده اید بدون اینکه دو تیک آبی نمایش داده شود و مخاطب فکر می کند که پیامش را مطالعه نکرده اید.

ترفندهای جذاب خواندن پیام در واتساپ بدون فعال شدن تیک آبی
خواندن پیام در واتس آپ

 

کمک از ویجت واتساپ :

آخرین ترفندی که می توانید برای خواندن پیام در واتساپ و غیر فعال کردن تیک آبی به کار ببرید استفاده از ویجت اپلیکیشن واتساپ است.وقتی که یک پیام برای شما ارسال می شود و ویجت واتساپ روی صفحه شما باشد،بدون احتیاج به باز کردن برنامه می توانید پیام دریافتی را مطالعه کنید.و تیک آبی هم ظاهر نمی شود.اما مشکل کوچکی که در مورد این ترفند وجود دارد این است که این ترفند بسیار محدود است و قابلیت نمایش یک پیام از اموجی ویجت را دارد.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *