یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

واتساپ: آموزش ارسال عکس و ویدئو یک بار مصرف در whatsapp

فهرست مطالب

ارسال عکس و ویدئوی یک بار مصرف :

چگونگی ارسال عکس‌ها و ویدئوهای ناپدیدشونده «یک‌ بار مشاهده» در واتساپ :

  • ابتدا واتساپ را باز نمایید.
  • گروه یا فرد مورد نظر را که قصد ارسال فایل را برایشان دارید را انتخاب کنید.
  • گزینه ارسال محتوا که به‌شکل سنجاق است را انتخاب نمایید.
واتساپ: آموزش چگونگی ارسال عکس و ویدئوی یک بار مصرف در واتساپ
ارسال عکس و ویدئو یک بار مصرف
  • اگر قصد دارید که در لحظه تصویر یا فیلم بگیرید، گزینه Camera را انتخاب و اگر تصویر و فیلم موردنظر در حافظه تلفن همراه وجود دارد، گزینه Gallery را انتخاب کنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید.
  •  در این موقع گزینه  ۱ که در کنار گزینه ارسال وجود دارد،را انتخاب نمایید تا رنگ آن به رنگ سبز تغییر رنگ دهد، و بعد فایل موردنظر را ارسال نمایید. بدین‌ صورت، تصویر یا ویدئو دلخواه به طور یک‌ بار مشاهده ارسال می شود.
واتساپ: آموزش چگونگی ارسال عکس و ویدئوی یک بار مصرف در واتساپ
ارسال عکس و ویدئو یک بار مصرف

 

ویژگی یک‌ بار مشاهده بسیار با حالت عادی ارسال عکس و ویدئو متفاوت‌تر از حالت عادی می باشد. وقتی که با ویژگی یک‌ بار مشاهده تصویر یا ویدئویی را ارسال می‌کنید، عدد ۱ در کنار فایل ارسال‌شده نمایش داده می‌شود و پس از نمایش تصویر، به‌ طور خودکار پاک خواهد شد. مثل دیگر موراد ارسالی در واتساپ،همچنین قابلیت یک‌ بار مشاهده از رمزگذاری سرتاسری برای امنیت بیشتر استفاده می‌کند.

  • ارسال تصاویر با کیفیت بیشتر در واتساپ ممکن است

استفاده از قابلیت یک‌ بار مشاهده در چت‌های تک‌نفره و نیز در گروه‌ها بسیار کاربرد دارد.با این روش فایل های ارسال شده را گیرندگان نمی‌توانند برای فردی فوروارد یا ذخیره یا برچسب‌گذاری نمایند؛ ولی امکان گرفتن اسکرین‌شات از عکس یا ویدئو ارسالی وجود دارد. به‌همین‌ علت، باید در ارسال فایل‌‎های مهم بسیار احتیاط کنید.

قابلیت دیگری نیز واتساپ به نام پیام محو شونده یا disappearing messages ارائه می‌دهد که با فعال‌کردن این ویژگی همه فایل‌ها و متن‌های ارسال‌شده بعد از هفت روز به‌ طور خودکار حذف می‌شوند. برای افزایش حریم خصوصی در واتساپ حالت یک‌ بار مشاهده دردسترس کاربران قرار گرفته و همه کاربران اندروید و iOS می‌توانند از این ویژگی استفاده نمایند.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *