شهادت بزرگواران را به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گوییم

Search
Close this search box.

مهارت های لازم برای تولید محتوا که فریلنسرها دارند

فهرست مطالب

مهارت های لازم برای تولید محتوا:

یک نویسنده برای تولید محتوا باید جدای از آشنایی بر اصول صحیح نگارش و روش جستجو مهارت های دیگری نیز داشته باشد، بسیاری از افراد تصور می کنند که تولید محتوا فقط شناخت معنی کلماتو رعایت اصول نگارش است،اما این کافی نیست برای تولید محتوا نویسنده باید مهارتی به غیر از نویسندگی را بلد باشد،باید اصول و نکات مهم در نوشتن وب را بداند و حتما اهل تحقیق و پژوهش باشد در این مقاله به بررسی و تحلیل مهارت های لازم برای تولید محتوا پرداخته می شود با ما همراه باشید.

پیش نیاز های تولید محتوا :

شناخت موضوع :

مطالعه قبل از نوشتن محتوا ارزش آن را بالا می برد، برای این کار کافیست از رسانه های آموزشی و خبری به عنوان منابع جهت افزایش کیفیت و اطلاعات استفاده نمایید،نویسنده محتوا باید به راحتی جستجو و مطالعه کند و محتواهای گیرا و آموزنده و پرکشش را برای خواننده بنویسید، پژوهشگر خوب بودن اولین گام برای نویسنده شدن خوب است،زیرا محتوای بدون مطالعه و پژوهش فاقد اثر و ارزش میباشد.در واقع قبل از تولید محتوا و نوشتن بایدیک آماده سازی جامع ، کامل و عمیق صورت بگیرد.

سازگاری لحن نوشتار با موضوع :

لحن تولیدکننده محتوا باید سازگار با سبک و موضوع باشد. به عنوان نمونه لحن یک محتوا برای افزایش فروش با لحن یک محتوای علمی بسیار متفاوت است.و نویسنده حتما باید تمام سبک های متفاوت را آموزش ببیند و تسلط کافی به آن داشته باشد.

ایجاد جذابیت و کشش در متن:

نوشتن در صفحات وب موجب می شود ، گاهی اوقات نویسنده فراموش کند که مخاطب او یک انسان است و باید نوشته به اندازه ای پر کشش باشد که او را تا آخر نوشته بکشاند. نویسنده باید تسلط کامل داشته باشد که متناسب با موضوع از راه های خلاق برای جذا مخاطب استفاده نمایید، این روش ها می تواند استفاده موضوع در قالب پارت، استفاده از طنز، سوالات تامل برانگیز و غیره . در واقع رمز موفقیت یک نوشته در توانایی ارتباط برقرار کردن با مخاطب و شناخت نیاز ها و تشویق او به اقدام پنهان شده است.داشتن مهارت های ارتباطی کمک زیادی به تولید کننده محتوا در انتقال معین پیام به مخاطب هدف می کند. یکی از راهکارهای موفق بازاریابی توانایی زیاد در  انتقال اطلاعات به مخاطب است.تولید کننده محتوا می تواند از ابزارهایی مانند؛ گوگل آنالینتیکس برای رسوخ در عمق جامعه با رویکرد هدفمندانه کمک بگیرد.

شبکه های اجتماعی: مهارت های لازم برای تولید محتوا که فریلنسرها دارند.
مهارت های لازم برای تولید محتوا

تسلط بر اصول SEO و کاربرد کلمات کلیدی :

یک محتوای عالی باید دارای کیفیت بالا باشد تا بتواند در زمینه وب رتبه مناسبی را کسب کند،به کارگیری کلمات کلیدی تاثیر گذار به گونه ای که در محدوده نوشته در پارگراف های کوتاه و همچنین جذاب و قابل هضم را به مخاطب منتقل کند.مهم ترین ابزار در دستان یک بلاگ نویس تمرکز روی کلمات کلیدی می باشد.افزایش میزان مراجعه مخاطب CTR و گرفتن بالاترین رتبه در نتایج جستجوی وب هدف اصلی نوشتن است.برای رسیدن به این هدف کافیست به سایت های رقیب سر زده و با آنالیز مطالب آنها می توان از تاثیر مطالب آنها مطلع شد.بر اساس سئو و انتخاب کلمات کلیدی،نوشتن تیتر و زیر تیتر،توضیحات متا و همچنین برچسب گذاری در ارتقاء موتورهای جستجو موثر است،در واقع تولید گنندگان محتوا باید درک عالی و عمقی از سئو داشته باشند، اما نباید کیفیت را قربانی اصول کنند.

 بررسی مداوم شبکه های اجتماعی :

در شبکه های اجتماعی با بررسی پست های موجود می توان به شناسایی محتواهایی که بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است و این محتواها الهام بخش برای پست ها می باشد.

شبکه های اجتماعی: مهارت های لازم برای تولید محتوا که فریلنسرها دارند.
مهارت های لازم برای تولید محتوا

 مدیریت زمان :

مهارت داشتن در مدیریت زمان این امکان را به شما می دهد تا یک زمان مناسب را اختصاص دهید برای تحقیق، نوشتن و ویرایش . مهارت در مدیریت زمان  شامل توانایی و اهیمت دادن و شناسایی و اولویت بندی پروژه ها طبق مهلت مشخص شده می باشد. کافیست قبل از شروع، برای داشتن نظم بیشتر فهرست کاملی از فعالیت های  لازم به ترتیب اولویت تهیه نمایید.

باز بودن نسبت به تغییرات:

در جهان امروز اطلاعات موجود در فضای مجازی و اینترنت به صورت باور نکردنی و ناگهانی در حال گسترش است. یک تولید کننده محتوای موفق و موثر باید قادر باشد پا به پای این تغییرات باشد و به صورت مداوم در جریان آخرین به روز رسانی ها و روندها و تغییرات باشد. اطلاع داشتن به تنهایی از یک موضوع کافی نیست،و بهترین نویسنده محتوا همیشه اطلاعات خود را به روز نگه می دارد، و آن را به مخاطبان خود انتقال می دهد.

 ویرایش متن:

توجه به نکات دستوری و ویرایش متن نیز دارای اهمیت زیادی است، و توصیه می شود بعد از نوشتن مطالب آن را با صدای بلند بخوانید،این کار موجب تمرکز بیشتر روی متن و همچنین تصحیح کلمات دستوری و حذف اشتباهات می شود.

توصیه هایی برای افزایش مهارت در نوشتن:

  1. منظم نوشتن را تمرین کنید. داشتن سبک مخصوص به خود برای ارتقا کیفیت مطالب مفید است.
  2. خواندن کتاب و مقالات آنلاین موجب می شود از شیوه نگارش در سبک های مختلف مطلع شوید. برای نمونه اگر در حوزه صنعت قرار است مطلبی بنویسید با مراجعه به مقالات مرتبطمی توانید از اصطلاحات کاربردی و سبک متنی آنها آگاه شوید.

جمع بندی:

با بیان نکات در بالا می شود به این نتیجه رسید که باید مطالعه گسترده ای یک نویسنده محتوا در زمینه های مختلف داشته باشد.نویسندگان موفق در حوزه تولید محتوا مدام اطلاعات خود را به روز رسانی می کنند.و از اطلاعات دیگر رقبا و شیوه نگارش آن مطلع هستند.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *