یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

اینستاگرام :Instagram ایرانی با نام اینستاگرام پلاس چیست؟

فهرست مطالب

برای سرویس های محدود یا مسدود شده در کشور راهکارهایی زیادی مثل چسابندن پسوند “طلایی” یا “پلاس” به نام اصلی سرویس برای نام گذاری  مشابه نمونه داخلی،وجود دارد که البته یک راه بی نتیجه است، اما خبر ها حاکی از این است که جدیدا در مورد Instagram ایرانی به اسم اینستاگرام پلاس بحث هایی به وجود آمده است که البته هنوز وجود خارجی ندارد و در مورد امکانات و ویژگی های آن صحبت می شود.با ما همراه باشید تا اینستاگرام پلاس یا Instagram ایرانی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

اینستاگرام پلاس یا Instagram ایرانی :

طبق گفتگوی که در برنامه جهان آرا  آقای سید عباس مرادی از طراحان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» بیان شد:

 برای حکمرانی در فضای مجازی بهترین نقطه، همین  نقطه ای است که طرح صیانت قرار است ورود کند، یعنی خدمات پایه کاربردی  و مزیت های رقابتی در فضای رقابتی باید ایجاد کنیم، که برای کاربر قابل لمس باشد.

وی  همچنین افزود:

فعلا برای برنامه اینستاگرم هیچ  پلتفرم مشابه داخلی نداریم. ولی هدف  از طرح صیانت این است که یک پلتفرم امن درست شود تا کاربران ایرانی به نمونه داخلی مهاجرت کنند. به عنوان نمونه بانکداری الکترونیکی در اینستاگرام پلاس،خواهیم داشت.

سوالی که مطرح می شود این است: “اصلا اینستاگرام را چه به بانکداری الکترونیکی جناب مرادی؟”

شما می خواهید این رانت به وجود آمده را تبدیل کنید به سوپر اپلیکیشن هایی که شرایط ضدرقابتی و انحصاری ایجاد کرده اند؟ اینستاگرام، اینستاگرام است؛ کسی قصد داشته باشد در آن می ماند و یا حساب گرفته یا پول انتقال دهد؟ ولی اگر منظورشما درگاه پرداخت پول است که قطعا با مفهوم بانکداری الکترونیکی آشنایی ندارید ولی طرح صیانت داده اید!

اینستاگرام :قضیه Instagram ایرانی با نام اینستاگرام پلاس چیست؟
اینستاگرام پلاس یا Instagram ایرانی

محدودیت پهنای باند برای اینستاگرام :

مرادی ضمنا بیان کرد:

بومی‌سازی و داخلی‌سازی رویکرد طرح صیانت، نیست، چون اگر قوانین ما را نمونه‌های خارجی بپذیرند، تسهیلات و دریافتشان همان نمونه‌های داخلی خواهد بود. فیلترینگی وجود ندارد، ولی قطعا محدودیت  اعمال می شود، مانند محدودیت پهنای باند برای اینستاگرام.

همچنین در ادامه اعلام کرد:

برای انجام تبلیغات در اینستاگرام ایرانی تخفیف‌های مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد، اما این تخفیف برای اینستاگرام آمریکایی وجود نخواهد داشت.

وی همچنین افزود:

برای اپلیکیشن‌های خارجی به میزان مهاجرت مردم به نمونه‌های داخلی محدودیت پهنای باند، در نظر گرفته می‌شود.

به نظر شما آیا اگر رقیب بومی برای اینستاگرام تولید شود، باید نام Instagram Plus باشد؟

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *