نکات مهم برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام :

 با خود فکر کنید که چه کسی قرار است به دنبال محصول شما باشد؟

در فروش اینترنتی محصولات آرایشی حتی نیاز به دفتر و مکان ندارید،و اصلا نیازی به بازاریابی حضوری نیست،و به راحتی در منزل هستید و محصولاتتان را بفروش می رسانید.چه در کسب و کار آنلاین و چه سنتی مهم ترین مسئله شناخت مخاطبین هدف است،که فرد بتواند به راحتی مخاطب خود را که طیف گسترده ای از جامعه هستند را در خود جای می دهد.را شناسایی کنند نه اینکه بخواهند محصولات خود را به تمام افراد جامعه بفروشند.داشتن لیست قیمت از محصولات آرایشی یکی از مهم ترین نکات فروش در ایران است، و رد صورت درخواست مخاطب سریع قیمت را به او اعلام کنید.

برای پیج خود دکوراسیون شیک انتخاب کنید :

یکی از مهم ترین رموز موفقیت در فروش محصولات آرایشی  داشتن جلوه و نما می باشد مخصوصا در اینستاگرام وهمچنین برای افزایش فالوور.پس توصیه می کنم در قدم اول یک ماهیت زیبا و جذاب و دارای رنگ آمیزی عالی برای پیج خود در نظر بگیرید،در این راه میتوانید از عکس صورت زنان همراه با آرایش کمک بگیرید.از پیج های خارجی مانند MAC، Clinique و… می توانید برای انتخاب یک دکوراسیون خوب استفاده کنید و از آن به عنوان ایده و الگو استفاده نمایید.می توانید از پیج های ایرانی  که تحت عنوان اینفلوئنسر شناخته شده مانند صدف بیوتی و..سر بزنید.در هایلایت پیجتان دقت داشته باشید و برای هر هایلایت با یک موضوع با رنگ و کاور مخصوص استفاده نمایید.در انتخاب کاور و هایلایت از یک رنگ استفاده نمایید،و سعی داشته باشید رنگ ها با هم متناسب باشند.

خودتان را خوب ارایه کنید :

برای بهتر و بیشتر دیده شدن و برای افزایش فالوور داشتن یک بیو حرفه ای، ساده و گویا بسیار مهم و ضروری است،.بیو باید کل کسب و کا را به مشتری برساند و این کار غوغایی در فروش می کند.برای داشتن یک عکس حرفه ای حتما باید یک لوگو از برند خودتان داشته باشید،داشتن لوگو موجب افزایش پیج حرفه ای می شود و اگر در قسمت بیو آدر فروشگاه،شماره تماس و همچنین داشتن لینک تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی موجب افزایش رقابت با دیگران می شود.و موجب جلب اعتماد فالوورها می شود.

عکس حرفه ای شخصیت محصول است :

از اصلی ترین اساس کار در اینستاگرام داشتن عکس و تصاویر زیبا و گویا می باشد،از مزیت های رقابتی در محصولات آرایشی . داشتن تصاویر دلنشین و گویا از مزیت های محصولات آرایشی می باشد و موجب جذب فالوور زیادی می شود.حتما برای محصولات خود برای عکاسی وقت کافی بگذارید،و از ابزارهای تصویری سازی و جلوه های جذاب استفاده نمایید.و می توانید از اپلیکیشن Canva استفاده نمایید.

اینستاگرام :16 تکنیک عالی برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام
فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام

فالو و آنفالو، راهکار متوسط :

از راهکارهایی که اصلا توصیه نمی شود استفاده از ترفند آنفالو و فالو می باشد،بدین ترتیب که شما پیج هایی که مخاطبان شما در آن حضور دارند را فالو می کنید و یا افرادی را که حدس می زنید مخاطبان هدف شما ستند را فالو می کنید و بعد از اینکه آن اشخاص شما را فالو کردند و وفادار ماندند را آنفالو می کنید.شاید این تکنیک در گذشته بسیار جواب میداد ولی در حال حاضر به ععلت هوشمند بودن اینستاگرام اصلا  توصیه نمی شود،در گذشته افراد از ربات ها استفاده می کردند که در حال حاضر اینستاگرام کار ربات ها را نیز تخته کرده.

 استوری کن، یکی از محصولات ما را جایزه بگیر

یک حقیقت وجود دارد که بسیار ی از مردم در این روزها علاقه زیادی دارند که از برندهای دیگر جایزه های آرایشی بگیرند،و با آن جایزه یک سلفی گرفته و در پیج خود بگذارند،پس شما می توانید به راحتی از ازن موقعیت عالی استفاده کنید،کافی است از کاربران درخواست کنید از محصولات شما عکس گرفته  و استوری کنند، و به ازاء انجام این کار حتما هدیه ای نفیس و جذاب در نظر بگیرید.و برای انتخاب هدیه بسیار دقت داشته باشید تا با سلیقه مخاطبان شما هماهنگ باشد.

 برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام با اینفلوئنسرها همکاری کنید :

استفاده افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسر جزء بهترین روش های تبلیغ  و موثر در اینستاگرام برای معرفی محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد.کافیست محصولات خود را در اختیارشان گذاشته و از آنها بخواهید در جلوی دوربین محصولات شما را معرفی کنند.و در انتهای آن پیج یا سایتتان را معرفی کنند،این مورد در صورتی به صورت عالی جواب می دهد که محصولات شما لاکچری و با کیفیت و قیمت مناسب باشد،

تبادلات بین پیج ها دست کم نگیرید :

حتما با پیج هایی که می توانید تبال داشته باشید،از این کار به راحتی و آسانی رد نشوید،و حتما دقت داشته باشید که مخاطبان هدف شما در آن پیج حضور داشته باشند،و در محتوای پست و استوری از مطالب جذاب استفاده کنید که باری مخاطب شما ارزشمند باشد.

مسابقه منشن جایزه برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام:

برای این منظور شما می توانید ازز دو روش استفاده کنید،اول اینکه از افرادی که از شما خرید داشته اند درخواست کنید،  محصول شما در پست و استور ی منشن نمایید و خود شما نیز متقابلا این کار را انجام داده و به او هدیه ای بدهید.

دومین راه استفاده ارائه پست سوالی و جذاب برای مخاطبان است و باید طوری ذهن مخاطب را درگیر کند،بعد از مخاطبان بخواهید که چند نفر از دوستان خود را در زیر پست منشن نماید و در ازاء این منشن حتما هدیه ای نفیس برای او در نظر بگیرید.

در این رابطه دو کار می توانید انجام دهید یکی اینکه از کسانی که از شما خرید کرده اند بخواهید تا محصول شما به علاوه منشنی از شما در استوری یا پست خود ارائه کنند و در قبالش شما هم این کار را انجام دهید یا جایزه در نظر بگیرید.

اینستاگرام :16 تکنیک عالی برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام
فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام

مزیت رقابتی به وجود بیاورید :

از جمله مهمترین فاکتور ها در حوزه محصولات آرایشی داشتن مزیت نسبت به رقبا می باشد و شما حتما سعی در متمایز کردن محصولات خود نسبت به رقبا داشته باشید، به عنوان نمونه ؛

ارائه بست بندی خاص و منحصر به فرد، تهیه بسته شکیل به عنوان نمونه رنگ بسته بندی مطابق با سن مخاطبانتان باشد و برای خانم های جوان از رنگ های قرمز استفاده نمایید.

معجزه ای که نباید از آن غافل شوید در روز تولد گفتن تبریک تولدش می تواند برای شما غوغا کند پس حتما اطلاعات کافی از مخاطبان خود جمع آوری کنید.

برای جمع آوری اطلاعات از مخاطبان میتوانید یک پرسونای عالی از آنها ایجاد کنید.یعنی ویژگی های مختص هر مشتری را دسته بندی و کاراکتری نمایید.

دسترس بودن رمز ماندگاری مشتری :

دقت داشته باشید که هر روز در دسترس باشید، دایرکت ها را به موقع جواب دهید، به کامنت ها سریع و با احترام پاسخ داده و حتما شکایتمشتریان را پیگیری نمایید.حتما به افرادی که علاقه دارند کیفیت و قیمت تمام محصولات را بدانند با روی خوش پاسخ دهید.

استفاده از هایلایت رضایت مشتریان :

در پیج خود حتما یک قسمت از هایلایت را به رضایت مشتریان از خرید و عکس ها و استوری ها اختصاص دهید. این کار موجب جذب مخاطبین احتمالی و یا معرفی شما به وسیله دیگر مشتریان می شود.

اینستاگرام :16 تکنیک عالی برای فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام
فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام

استمرار در استوری روزانه :

بهترین مکان برای درگیری مخاطب با پیج و محصولات استوری می باشد،چون تمام کاربران در ابتدای ورود به صفحه اینستاگرام استوری ها را چک می کنند.حتما در استوری ها سیر داستانی برای محصولات خود داشته باشید،می توانید از بسته بندی محصولات، آنباکس و هر چیز که به چشم مخاطب خوش می آید فیلم بگیرید و در استوری قرار دهید.

از تحلیل پیج خودتان نترسید :

ارزیابی و درآوردن تجزیه و تحلیل روند پیج از ضرورترین کارهایی است، که یک ادمین پیج اینستاگرام باید انجام دهد، این کار موجب استفاده از ابزارهای تحلیل ایسنتاگرام برای تحلیل پیج است که بسیار مفید است.

نتیجه:

برای رسیدن به موفقیت در اینستاگرام داشتن روحیه باز و خلاق به همراه صبر بسیار زیاد لازم و ضروری است.از ابزار اصلی اینستاگرام استفاده نمایید و دقت داشته باشید که هر روز برای پیجتان یک محتوا جذاب و عالی داشته باشید تا بتوانید مخاطبان خود را درگیر نمایید.