شهادت بزرگواران را به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گوییم

Search
Close this search box.

اینستاگرام: استیکر تبدیل گفتار به متن به قسمت استوری اینستاگرام اضافه شد.

فهرست مطالب
استیکر تبدیل گفتار به متن به قسمت استوری اینستاگرام اضافه شد.
استیکر تبدیل گفتار به متن

اینستاگرام در روز های گذشته مجدد کاربران خود را با یک استیکر جدید غافلگیر کرده است.قابلیت این استیکر تبدیل گفتار به متن است و برای افراد کم شنوا و ناشنوا به راحتی می توانند ویدئوهای محتوایی را تماشا کنند.البته این استیکر به صورت عمومی در دسترس نیست .با ما باشید تا استیکر تبدیل گفتار به متن را مورد بررسی قرار دهیم.

استیکر تبدیل گفتار به متن :

اینستاگرام در به روزرسانی جدید خود قابلیت متن را به استوری به بخش استوری اضافه کرده است.این استیکر هر آنچه که فرد در استوری در ویدئو بیان می کند را به متن تبدیل می کند تا کاربران بتوانند در زمان های متفاوت از استوی بدون صدا استفاده کنند این مزیت برای کاربران ناشنوا و کم شنوا بسیار مفید و جذاب است.اینستاگرام اعلام کرده است این قابلیت جدید را در بخش اینستاگرام ریلز (رقیب تیک تاک) شروع خواهد کرد.

مزایای کپشن در استوری :

طبق گزارشی اینستاگرام در متنی که منتشر کرده است، اعلام کرد که امکان دارد کاربران در بعضی مواقع نتوانند استوری را با صدا مشاهده نمایند ،به لطف این قابلیت جدید در اینستاگرام ،در شرایط خاص  کاربران می توانند با استفاده از استیکر کپشن ،به آسانی و به شکل معنی داری صحبت هایشان را بیان کنند.

یکی از بازیگران و مدلینگ به نام تایتانالی که خودش یکی از معلولین است ،مدت هاست که  پیشنهاد اضافه شدن ویژگی کپشن به استوری را بیان کرده است تا افرادی که مشکل شنوایی دارند بتوانند به طور  کامل با محتوا ارتباط برقرار کنند.اینستاگرام ، در سال 2020 قابلیت کپشن خودکار ویدئو IGTV را بر مبنای هوش مصنوعی اضافه کرد.

استیکر تبدیل گفتار به متن به قسمت استوری اینستاگرام اضافه شد.
استیکر تبدیل گفتار به متن

 

تعداد  بسیار زیادی از شرکت‌های مشغول در حوزه‌ی فناوری در حال توسعه‌ و به روز رسانی ویژگی های جدیدی هستند، تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند،دسترسی به پلتفرم های آن داشته باشد.در سال 2019 گوگل سرویس  Live Transcribe برای افراد ناشنوا و یا افرادی که مشکل ناشنوایی دست و پنجه نرم می کنند، به راحتی گفتار تبدیل به متن می شود.در دوماه گذشته گوگل تصمیم گرفت ویژگی Live Caption اندروید را که  به صورت خودکار کپشن ویدئو و فایل های صوتی را تولید می کند بیشتر گسترش دهد و به مرورگر کروم اضافه نماید.

قابلیت People Detection  :

در سال 2020 اپل قابلیت People Detection  را معرفی کرد، و کاربران نابینا و یا کم بینایی و کم شنوایی آیپد و آیفون امکان می دهد،تا با محتوا تعامل پیدا کنند.فیسبوک نیز در تلاش است بخش کپشن تصاویر را برای کاربران نابینا و کم بینا بهبود می دهد.این شبکه اجتماعی دارای قابلیت های دیگری نطیر اندازه فونت و عناوین متنی می باشد.

شبکه اجتماعی تیک تاک :

شبکه مورد علاقه و پرطرفدار  چینی، در ماه گذشته میلادی ویژگی کپشن خودکار را انتشار داد.این ویژگی به صورت خودکار زیرنویس به ویدئوها اضافه می کند.تا کاربران امکان مطالعه محتوا را داشته باشد.تولید کنندگان محتوا می توانند پس از ضبط یا آپلود ویدئو؛ویژگی کپشن خودکار را انتخاب کنند.

استیکر کپشن اینستاگرام در چه کشورهای فعال است ؟

قابلیت استیکر کپشن استوری در حال حاضر در دسترس کاربران بریتانیا،کاندا، سنگاپور،ایرلند و ایالات متحده قرار  دارد.اینستاگرام قول داده تا این قابلیت ها را به تمام کشورها اضافه نمایید.

برای استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام در مرحله اول از طریق قسمت استوری یا ریلز ضبط و یا ویدوئویی  را از قسمت گالری تلفن همراه آپلود کرده و در مرحله بعد در قسمت منوی استیکرها استیکر Captions  را انتخاب نمایید. می توانید به این استیکر رنگ متن و فرم بدهید.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *