یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

تیک تاک :آموزش ساخت ویدیو در تیک تاک

فهرست مطالب
یکی از شبکه اجتماعی پرطرفدار  تیک‌تاک است، که فعالیت خود را در سال 2016 آغاز و در اندروید و دستگاه‌های اپل نیز قابل دسترس است.کاربران در این پلتفرم قادرند ویدیوهای کوتاه مدت خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند، به کتابخانه‌ای بزرگ از انواع موسیقی‌ها دسترسی داشته باشند و ضمنا نسبت به لایک، کامنت گذاشتن، به‌اشتراک‌گذاری و ایجاد محتوای اختصاصی خود اقداماتی انجام دهند. این برنامه در اواخر سال 2020، بالای یک میلیارد دانلود داشته و یکی از برترین اپلیکیشن رایگان در فروشگاه گوگل پلی و بزرگترین و بهترین برنامه سرگرمی در اپ استور اپل، شناخته شده است.با ما همراه باشید تا ساخت ویدئو در تیک تاک را مورد بررسی قرار دهیم.

ایجاد حساب :

بعد از دانلود و نصب برنامه باید یک حساب  کاربری ایجاد کنید. با کمک اطلاعات شماره تلفن همراه، ایمیل، فیسبوک، اپل، گوگل و یا توییتر می‌‎توانید  اقدام به ایجاد حساب در این پلتفرم، نمایید.

اطلاعات دقیق خود را وارد ، نوع علاقه خود را تعیین ضمنا جهت دریافت و یا عدم دریافت اعلان‌ها  تصمیم‌ بگیرید. در ادامه تیک‌تاک به جای اعلام  یک گذرواژه،برای تأیید هویت شما، یک کد از طریق پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می‌کند. با سوایپ کردن در این شبکه اجتماعی قادر به مشاهده ویدیوهای  اتفاقی در نظر گرفته شده برایتان هستید.

طریقه استفاده از تیک‌تاک :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو در تیک تاک 

در قسمت راست ویدیو‌ی قابل مشاهده، چندین گزینه قرار دارد. در قسمت بالا، عکس پروفایل فرد صاحب ویدیو را مشاهده می کنید. با ضربه روی عکس پروفایل آن فرد و یا سوایپ به سمت چپ و انتخاب “Follow” قادرید صاحب آن ویدیو را به راحتی دنبال کنید. در زیر گزینه “Follow” توانایی به پایین اسکرول کردن و مشاهده بیشتر ویدیوهای آن فرد،را دارید.

برای لایک کردن ویدیو باید گزینه “قلب”، جهت کامنت گذاشتن باید گزینه “مکالمه” و برای به‌ اشتراک‌گذاری نیز باید علامت “پیکان” را انتخاب کنید. در قسمت پایین نیز با لمس گزینه آلبوم قادر به مشاهده ویدیوهای بیشتری که از این موسیقی  استفاده می‌کنند، باشید.

با ضربه زدن روی گزینه “Home” قادر به فیلم های توصیه تیک‌تاک بازگشته (بسته به نوع سلیقه خود). با انتخاب گزینه “Discover” نیز قادر هستید که  در نوار جست‌و‌جو، واژه یا جمله ای  را تایپ کنید، فیلم های مرتبط با آن رسلیقه را پیدا و ضمنا آن‌ها را بر اساس محبوبیت، موسیقی بک گراند و یا هشتگ‌ها، فیلتر نمایید.

با انتخاب گزینه “Inbox” می‌توانید همه پیام و اعلان‌های خود را جستجو و با ضربه روی گزینه “Me” قادر به جستجو و ویرایش پروفایل خود اقدام کنید. با ضربه روی گزینه  “Edit Profile” قادر به تغییر نام، آپلود عکس پروفایل، اضافه کردن بیو و یا متصل کردن به حساب یوتیوب و اینستاگرام خود،هستید.

7 مرحله برای ساخت ویدیو در تیک تاک :

1. Create Your TikTok Video را انتخاب نمایید.

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو در تیک تاک

 

برای  شروع باید در قسمت پایین صفحه، بر روی گزینه “+” ضربه بزنید.

بدین صورت، منوی ساخت ویدیو برای شما باز می شود.

2.  انتخاب طول ویدیو :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو

در تیک تاک طول ویدیوها 15 یا 60 ثانیه است. از این گزینه‌ها یکی را انتخاب کنید.

3. یک ویدیو را ضبط و یا آپلود کنید :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو

با انتخاب گزینه قرمز رنگ بزرگ قادرید،فیلم را به وسیله اپلیکیشن مستقیم ضبط کنید. با لمس این آیکون، پروسه ضبط شروع و با برداشتن انگشت، ضبط به صورت خودکار متوقف می‌شود.همچنین با لمس دوباره این آیکون قابلیت چسباندن ویدیوی بعدی به ویدیوی قبلی وجود دارد.بعد از اتمام ضبط حتما روی تیک قرمز رنگ ضربه بزنید.

با ضربه روی گزینه “Upload” در سمت راست قادر به آپلود ویدوهایی که از قبل ضبط شده هستید.

4. اضافه کردن موسیقی به ویدیوهای تیک‌تاک :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو  

با انتخاب گزینه “Sounds” در قسمت بالای صفحه دسترسی به کتابخانه موسیقی‌های این شبکه اجتماعی، برایتان فراهم می شود. با ضربه روی  گزینه “More” دسترسی بیشتری به موسیقی ها دارید.

5.اضافه کردن افکت‌های ویژه :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو 

در صفحه “Effects” قادر به  اقدام نسبت به اضافه کردن افکت‌های بصری، افکت‌های انتقال و نیز افکت‌های زمانی مانند اسلوموشن هستید.

بعد از اضافه کردن افکت دلخواه و با انتخاب گزینه “Save” قادر به برگشت به پنجره ویرایش هستید.

6.اضافه کردن توضیحات:

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو

در ادامه با انتخاب گزینه “Next” قادر به مراجعه به صفحه توضیحات و در نتیجه نسبت به اضافه کردن متن، هشتگ و یا تگ کردن دوستان خود، هستید.

برای انتخاب تصاویر بندانگشتی فیلم های خود باید آیکون “Select Cover” را لمس نمایید. همچنین باید تغییرات حتما را ذخیره نمایید، تا به این زمان قادر به برگشت به عقب هستید و تغییرات زیادی را روی ویدیوی خود، انجام دهید.

7. به‌اشتراک‌گذاری ویدیو :

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو

به اشتراک گذاری ویدیو در تیک تاک، آخرین مرحله ساخت آن است.همچنین می توانید مشخص کنید که چه فردی قابل به مشاهده ویدیوی شما باشد.و آیا دیگر کاربران قادر به  استفاده از کامنت‌ها هستند و یا قادر به استفاده از  ویدیوی شما در  Duet و یا Stitch هستندیا خیر. ضمنا قادر به اشتراک گذاری خودکار ویدئو های خود روی دیگر حساب های اجتماعی هستید.

تیک تاک :چونگی ساخت ویدئو در تیک تاک (TikTok)
ساخت ویدئو

 

بعد از ختم کار با انتخاب گزینه  “Post” قادر به اشتراک گذاری ویدیوی خود را در تیک‌تاک هستید.

بعد از اتمام پروسه آپلود، به اطلاع شما می رسد.و با انتخاب برگه “Me” قادر به مشاهده، تمامی ویدیوها در زیر تصویر پروفایل و بیوی خود باشید.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *