کسب درآمد اینترنتی و آنلاین :

ما در اینجا 15 ترفند بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ را برای سود بیشتر تجاری و کسب درآمد اینترنتی معرفی می کنیم. در این مطلب به صورت مختصر از مزایای بازاریابی اینترنتی مطالبی بیان می شود و تمرکز اصلی این مقاله روی کسب درآمد اینترنتی و آنلاین است.

۱- مشتریان هدف خود را بهتر شناسایی کنید و روش جذب آنها را بدانید :

شناخت صحیح و دقیق مخاطبان هدف و شناخت نیازهای اصلی مشتری کلید اصلی و مهم در موفقیت بازاریابی آنلاین است. بدون رعایت این نکته، نه تنها کسب درآمد اینترنتی نخواهید داشت بلکه به راحتی پول و هزینه خود را از دست خواهید داد. یک تیم تحقیقاتی مجرب را برای شناخت بازار هدف خود استخدام نماییدو یا از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ  درخواست کنید که این فرآیند را برای شما انجام دهد. برای شناخت بیشتر و دقیق تر مخاطبان هدف، باید به شناخت خصوصیاتی از کاربر مانند آمار جمعیتی، عادت های خرید آشنا باشید تا متوجه شوید که یک مخاطب هدف معمولی شما چه خصوصیتی دارد.. باید بدانید چگونه نظر کاربران هدف را به طرف کسب و کار خود جذب کنید. شناخت خصوصیات کاربران هدف به شما کمک فراوانی می کند تا یک گام جلوتر رفته  و کاربران را مورد هدف خود قرار دهید.

آموزش 15 ترفند برای کسب در آمد اینترنتی و آنلاین
کسب درآمد اینترنتی و آنلاین

۲- وب‌سایت خود را بهینه سازی کنید تا کاربران در آن حس راحتی کنند :

هر چه طراحی سایت جذاب تر باشد رتبه بندی عالی در موتورهای جستجو گر دارد این رازی است که بسیاری از مدیران تجاری می دانند. شما هم اگر مدیر یک کسب و کار هستید، کافیست به رتبه سایت خودتان در موتور جستجو گوگل دقت کافی داشته باشید.اگر رتبه سایت کم است، سایت شما حتما و قطعا نیاز به بهینه سازی دارد. در بهینه سازی سایت، اولویت با فعالیت درست سایت و سپس طراحی مناسب و سئو است.

۳- در آغاز کار یا در رقابت های شدید، تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) را جدی بگیرید:

برای بازاریابی آنلاین و تبلیغات تجاری خود می توانید از گوگل کمک زیادی بگیرید.شبیه به بهینه سازی سایت که از آژانس های دیجیتال مارکتینگ در این زمینه کمک فراوانی به شما می کند. برای قرار گرفتن در صفحات اولیه نتایج موتورهای جستجو کافیست هزینه کمی پرداخت کنید تا گوگل سایت شما را در صفحه اول قرار  دهد. به ازاء هر کلیک که بر روی لینک سایت تجاری شما می شود، شما باید هزینه پرداخت PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) کنید.این تبلیغات برای کسب و کارهایی مناسب است که تازه ایجاد شده است. زیرا سئو یک استراتژی زمانبر است. کسب و کارهای جدید، نیاز به یک استراتژی  دارند که  از سئو سریع تر به کاربراندر مورد برندشان  آگاهی بدهد.

توصیه ما این است که حتما از سئو استفاده نمایید، چون سئو به مرور زمان کیفیت محتوا و سایت شما را افزایش می دهد و بسیار مقرون بصرفه است و تا وقتی که رتبه سایتتان به حد مورد نظرتان نرسیده از تبلیغات گوگل حتما  استفاده نمایید.تبلیغات گوگل  جهت کسب درآمد اینترنتی به شما کمک می کند تا در ابتدای صفحه جستجوی گوگل قرار بگیرید و جز ء لیست اولین سایت هایی باشید که کاربر آنها را مشاهده می کند. ناگفته نماند تنظیمات تبلیغات گوگل و سرمایه گذاری در آن کمی پیچیده و مشکل است.

۴- سعی کنید تبلیغاتی که می کنید متناسب با محصولات و خدمات کسب و کارتان باشد:

بارها برایتان اتفاق افتاده است که روی تبلیغاتی کلیک کردید که هیچ ربطی با سایت مقصد نداشته است، درست است که صحبت از کسب درآمد اینترنتی و بازاریابی آنلاین است ولی قرار نیست که بر سر کاربران را کلاه بگذاریم. انطباق بین تبلیغات و سایت یکی از مهم ترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی است. تبلیغات دقیقا باید همان پیغامی را به کاربر انتقال دهد که پیام لندینگ پیج (صفحه فرود) شما است. اگر تبلیغات شما مطابق با سایت نباشد، کاربر احساس خلاء می کند و سریع سایت را ترک می کند. برای تبدیل شدن یک کاربر به مشتری وفادار، لازم است حتما تبلیغات شما با صفحه فرود مطابقت داشته باشد.

۵- در بخش مقالات (وبلاگ) وب سایت خود به صورت منظم تولید محتوا کنید :

امتیاز سئو سایت شما وابسته به سئو می باشد، شما قادرید در وبلاگ، در مورد کلیدواژه های مورد نظر کسب و کار خود توضیحات بیشتری بدهید.  هرچه محتوا طولانی و  شامل کلیدواژه های مرتبط، نظر موتورهای جستجو را جذب می کند و رتبه سایت شما را بالا می برد. هم چنین زمانیکه شما در مورد کسب و کار خود برای کاربران می نویسید، کاربران را بیشتر با برند خود آشنا می کنید و اعتماد کاربران به برند شما بیشتر می شود. هرچه اعتماد کاربربیشتر باشد، تاثیر مستقیمی در تبدیل شدن  کاربر به مشتری دائمی  دارد. دقت داشته باشید ،محتوای سبز ارایه کنید که پاسخگوی سوالات کاربران و یک راه حل مناسب برای  حل مشکلات آنها باشد. به این صورت شما بدون اینکه دیدار با کاربران  ، با آنها ارتباط  عالی برقرار کرده و  این ارتباط از کاربر عادی برای شما مشتری وفادار ایجاد می کند.

به روز نگه داشتن محتواهای سایت، موجب می شود موتورهای جستجو متوجه شوند که کسب و کار شما فعال و خواهان پیشرفت بیشتر و بالا بردن سطح کیفیت سایت می باشد. در نتیجه گوگل هم امتیاز بهتر و بیشتری به سایت شما  نسبت به سایت هایی که محتوا و مطالب خود را به روز نمی کنند می دهد. هم چنین با به روز رسانی  محتواها، موجب می شود کاربران  متوجه شوند که شما به سایت و کسب و کار خود اهمیت ویژه ای  می دهید. بدین صورت کاربران علاقه بیشتری برای خریداری از سایت شما پیدا می کنند.. تمام این عوامل موجب کسب درآمد اینترنتی بیشتر از طریق بازاریابی آنلاین می شود. هر چه  مقدار تغییرات مثبت بیشتر باشد، رتبه سایت شما نیز بیشتر و بهتر می یابد.

۶- برای وب‌سایت کسب‌و‌کار خود، بک لینک های (Back Link) با کیفیت و قوی بسازید:

یکی از مواردی که امتیاز سئو شما را تحت تاثیر قرار می دهد لینک بیلدینگ است. و ممکن است امتیاز منفی برای سئو شما داشته باشد یا بالعکس، البته تعیین کننده منفی و مثبت بودن امتیاز بک لینک ها شما هستید. بک لینک بدان معنی است که یک سایت دیگر در صفحات خود، لینکی از صفحات سایت شما دارد و کاربران به راحتی از طریق  آن سایت وارد سایت شما می شوند. و اما ویژگی های سایت مقابل که موجب افزایش امتیاز سئو و کسب درآمد اینترنتی شما میی کند، چیست؟

سایت مقابل اگر دارای یک سایت با مجوز دامنه سطح بالاتری نسبت به سایت شما باشد، این موضوع باعث در نظر گرفتن یک امتیاز مثبت و عالی از گوگل برای سئو سایت شما است. هر مقدار تعداد این امتیازهای مثبت یا همان بک لینک های مثبت بیشتر باشد، امتیاز سئو سایت شما بیشتر و بهتر می شود.

۷- پیوندهای داخلی وب‌سایت خود را به طور صحیح تنظیم کنید:

برای استحکام سایت حتما پیوند داخلی،  را افزایش دهید چون موجب افزایش کیفیت سایت شما می شود. داشتن پیوند داخلی زیاد، نشانه  دهنده مرتبط بودن مطالب به یکدیگر و تخصص عالی شما در این زمینه تجاری است. هر مقدار تعداد محتوای بیشتری داشته باشید، می توانید از  پیوند داخلی بیشتری استفاده کنید. پیوند داخلی به ایجاد صفحات با سلسه مراتب مشخص و گردش راحت تر کاربران در سایت  شما کمک فراوانی می کند.

۸- از ابزار Google My Business برای معرفی بیشتر کسب‌و‌کار خود بهره بگیرید:

داشتن حساب کاربری  Google My Business یکی از مهم ترین ترفندهای بازاریابی که حتما باید اجرا کنید،هستند کسب و کارهایی که هنوز حساب کاربری ندارند. هنگامیکه شما نام  یک رستوران را در گوگل سرچ می کنید،اگر آن رستوران دارای حساب کاربری Google My Business، باشد به سرعت در طرف راست صفحه مرورگر آدرس و شماره تماس، ساعت کاری، تصاویر و پرسش و پاسخ های کاربران درباره آن رستوران به نمایش گذاشته می شود.ولی چگونه Google My Business موجب کسب درآمد اینترنتی می شود؟ زمانی که شما جزء برترین ها  و عالی ترین ها در یک حوزه کسب و کار باشید، حساب کاربری شما قطعا در صفحات اولیه گوگل قرار می گیرد و موجب افزایش ترافیک سایت و کسب سود بیشتر می شود.

۹- طرح وب سایت خود را همگام با مناسبت‌ها و شرایط خاص، به‌روز کنید:

نکته ها در مورد قبلی از اهمیت ویژه به روز رسانی محتوا صحبت کرد. در این بخش صحبت هایی در مورد اهمیت به روز رسانی خود سایت گفته می شود که جامع تر و  کلی تر است  از مورد قبلی  دارای اهیمت بیشتری است.در طراحی سایت سرعت تغییرات بسیار زیاد است. با توجه به جشنواره ها، فصول، رخدادهای اقتصادی، اعیاد و … طراحی سایت هادر حال تغییر است. حال دو راه در پیش رو دارید و می توانید انتخاب کنید. اولین راه  این است که به طراحی سایت خود دست نزده  و از رقیبانتان که به طور مدام  طرح سایت خود را به روز می کنند، عقب بمانید یا اینکه همقدم با  رقبا، طراحی سایت خود را به روز و کسب درآمد اینترنتی بیشتری  داشته باشید. کاربران در صورتیکه مشاهده  کنند یک سایت قدیمی مدتی است که به روز نشده، به سرعت آن  سایت را ترک می کنند و به سراغ سایت های به روز تر می روند.

۱۰- طراحی سایت کسب و کارتان برای کاربران جذاب و کارا باشد:

چگونه کاربران را به گشت و گذار بیشتر در سایت خود تشویق کنید؟ حس خوب را  یک سایت با طراحی جذاب، به کاربران منتقل می کند. دقت داشته باشید که ویژگی های منحصر بفرد و خاصی  را به طراحی سایت خود اضافه کنید تا گردش و گشت و گذار در سایت شما راحت تر باشد. با این روش کاربران علاقه بیشتری برای گردش در سایت شما پیدا می کنند تا از طراحی جالب و جذاب سایت تجاری شما بیشتر سر در آورند.

ولی چرا گردش بیشتر کاربر باید برای شما مهم است؟ هرچه کاربر با گشت و گذار در صفحات شما ، بیشتر با محصولات، خدمات و برند شما آشنا شود ،احتمال پسندیدن و خرید محصولات و خدمات شما بیشتر است. با رعایت این نکته ساده و کوچک می توانید درآمد اینترنتی بالایی  از طریق بازاریابی اینترنتی  کسب کنید. البته ممکن است برعکس این موضوع نیز اتفاق بیفتد و سایت شما دارای طراحی و کیفیت لازم را نداشته باشد. به عنوان نمونه کاربر بعد از ورود به سایت شما به طور دقیق نداند که در کجا باید ثبت نام کند یا محصولات سایت شما در کدام صفحه قرار دارد و می تواند آنها را مشاهده نماید.با مشاهده این مورد کاربر به سرعت سایت شما را ترک می کند.

آموزش 15 ترفند برای کسب در آمد اینترنتی و آنلاین
کسب درآمد اینترنتی و آنلاین

۱۱- سبک طراحی واکنش گرا برای وب سایت خود استفاده کنید:

در حال حاضر تعداد کاربران رایانه ها با تعداد کاربران دیگر  ابزارهای هوشمند مساوی است. نصف کاربران خود را در همان اول راه از دست می دهید، اگر طراحی سایت شما، پاسخگوی طراحی دیگر ابزارهای هوشمند مانند موبایل و تبلت ها نباشد، و کاربرانی که سایت شما را ترک می کنند، به سراغ سایت های رقیب می روند و رقیب شما به علت رعایت نکته های  پاسخگویی در طراحی سایت،در آمد اینترنتی بیشتری کسب می کند.

۱۲- از پاپ‌آپ ها برای جلب توجه کاربران استفاده کنید:

در سایت با استفاده از پاپ _آ پ ها می توانید اطلاعات کاربران  نظیر آدرس ایمیل یا شماره تلفن را دریافت کنید. و به کاربری که برای بار اول وارد ساییتان شده است  پاپ-آپ کد تخفیف نمایش دهید تا در همان لحظه ورود تمایل بیشتری برای شناخت خدمات  و محصولات سایت شما پیدا کند و از شما خرید اینترنتی داشته باشد. و می توانید در یک پاپ-آپ، در ازاء دریافت ایمیل کاربر به او یک کوپن تخفیف ارائه دهید. فقط باید یکبار پاپ-آپ ایجاد کنید تا هر کار مفیدی را که می خواهید، برایتان  انجام دهد.

۱۳-  از شبکه های اجتماعی در کنار وب سایت خود، برای کسب و کار استفاده کنید :

بزرگترین استباه بهره نبردن از  استراتژی شبکه های اجتماعی در کنار کسب و کارتان است. حتما در شبکه های اجتماعی مخاطبان هدف را جستجو کنید و حتی الامکان مسیر ارتباطی مخاطب را با  کسب و کار خود آسان و راحت کنید. مشاهده پلتفرم تجاری شما در پلتفرمی که کاربر با آن راحت است  موجب می شود تا کاربر به راحتی شما را دنبال کند.البته باید در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید.حتما قسمتی  از طراحی هر صفحه از سایت خود را به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید.با  این ترفند بازاریابی آنلاین به راحتی تعداد فالور بیشتری پیدا می کنید. و همان فالوورها به مخاطبان هدف شما تبدیل می شوند و امان خرید بیشتر می شود.

اصلا قابل تصور نیست که چگونه و به راحتی می توانید از شبکه های اجتماعی درآمد اینترنتی کسب کنید. مشتریان علاقه دارند که ارتباط خاصی  با برند محبوب داشته باشند.و پاسخگویی و حامی مشتری بودن برایشان لذت بخش است.  شما می توانید به همه سوالات کاربران خود محترمانه پاسخ دهید و به عنوان یک برندی که پشتیبان کاربرانش است شناخته شوید.

۱۴- از امکانات ابزار گوگل آنالیتیکز ( Google Analytics ) در وب‌ سایت خود استفاده کنید:

یکی از راه های خودکار جمع آور ی اطلاعات از مشتریان بالقوه در سایت Google Analytics می باشد. به عنوان نمونه سوالاتی از قبیل ” مشتریان به طور متوسط چند دقیقه در سایت شما گردش داشته اند؟ ” یا ” چه تعداد ی از مشتریان تا گام پرداخت پیش می روند ولی سایت را ترک می کنند؟ ” را با Google Analytics می توانید بررسی کنید. . با Google Analytics می توانید رفتار کاربران را در سایت خود ردیابی نمایید و کمک کنید تا استراتژی بازاریابی آنلاین را بهبود ببخشید.و در آمد اینترنتی بالایی کسب کنید.احتمالا  مشکلی وجود دارد که کاربر درا واسط راه، سبد خرید را رها  و سایت را ترک می کند.برای حل اینگونه مشکلات و جلوگیری از تکرار این اتفاقات می توانید از  متخصصین بازاریابی اینترنتی بگیرید.

۱۵-  از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید هیچگاه منقرض نخواهد شد! :

یکی از مهم ترین روش ها در تجارت استفاده از ایمیل مارکتینگ است و اهمیت ویژه  آن استقلال کامل آن از بزرگ و کوچک بودن کسب و کار آنلاین است. یکی از روش های مقرون بصرفه و مستقیم  برای بازاریابی محصولات و خدمات ارسال ایمیل به کاربران،می باشد. علاوه بر متن شما می توانید، از تصویر و کال تو اکشن هم در محتوای ایمیل استفاده نمایید و با کمک لینک های موجود در ایمیل، می توانید رفتار کاربر را ردیابی و متوجه شوید کدام کاربر، در چه موقعی، روی کدام لینک کلیک کرده و نتیجه آن چه شده است.

در کنار شبکه های اجتماعی ایمیل مارکتینگ نتیجه بهتری و عالی تری می دهد. اگر لیست ایمیل  همه کاربران خود را ندارید، می توانید با راه اندازی یک کمپین  ایمیل تمام  کاربران را بگیرید.

بهترین تاکتیک های بازایابی آنلاین مواردی بود که اعلام شد ولی کاری فشار و استرس های مخصوص به خود را دارد. شما باتمرکز بر هدف اصلی کسب و کار و برون سپاری همه  تاکتیک ها  استرس را از خود دور کنید. متخصصان حاضر در مارکتینگ می توانند در زمینه های مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به شما اطلاعات کافی ارائه دهند و کمک کنند  تا کسب و کارتان را ارتقا بخشید.