اصول و نکات بلاگر شدن :

اگر شما نیز ایده ایجاد یک وبلاگ یا صفحه اینستاگرام خوب را دارید ولی نمی دانید بایداز کجا شروع کنید،اصلا جای نگرانی نیست، هیچ فردی برای آغاز یک شغل جدید به اندازه کافی دانش نداشته است، ولی وقتی گام در راه بگذارید و با  انواع چالش های جدید آشنا می شوید و نکات زیادی فرا می گیرید.

قبل از هر چیز باید نوع محتوایی که در  وبلاگ یا صفحه اینستاگرام شما قرار می گیرد مشخص شود؛ آیا قصد دارید فشن بلاگر باشید یا در حوزه سفر و مکان های تفریحی فعالیت داشته باشید؟ آیا علاقه دارید یک سبک زندگی منحصر به فردی را تبلیغ کنید یا می خواهید با رستوران  و کافه گردی، بلاگر غذا شوید؟ حتما بعد از انتخاب حوزه های اصلی باز باید خیلی با دقت عمل کنید.

بعد از انتخاب هدف و حوزه کلی کار، حتما به موضوعات ابتدایی ولی مهمی دقت کنید که نیاز  اولیه و بدیهی این شغل هستند. به عنوان نمونه انتخاب یک نام عالی که نشان دهنده محتوا و هدف کار برای اکانت و وبلاگ باشد.

پس کپی کنار بگذارید چون این اسم باید دارای جذابیت و خلاقیت باشد، نوآورانه عمل کنید.صفحه اینستاگرام و وبلاگ نشان دهنده هویت اشخاص است و اولین گام برای ارتباط با مخاطبان است. اگر مخاطبان در اولین گام نتوانند ارتباط برقرار کنند، چگونه امکان دارد جذب ویژگی های دیگر صفحه شوند؟ همیشه سعی داشته باشید در ابتدا ی کارتان خاص و منحصر به فرد و متفاوت باشید، و از انتخاب نام ها و عنوان های بی محتوا خودداری کنید.

اینستاگرام :برملایی رازهای مهم بلاگر شدن که از شما پنهان می کنند.
رازهای مهم بلاگر شدن

نکات پشت پرده بلاگر شدن:

تعدادی از اشخاص به بلاگر شدن نگاه ساده تری دارند و اعتقاد دارند موفقیت در وبلاگ یا صفحه ایستاگرام، نیازی به تولید محتوای با کیفیت و تصاویر فاخر و خاص و حرفه ای نیست. تعداد زیادی از اشخاص با دیدن  کسب درآمد بالا و موفقیت بلاگرها، یک هدف خاصی را برای خود مشخص می کنند و طبق برنامه تعیین شده برای رسیدن به موفقیت برنامه مشخص شده تلاش زیادی انجام می دهند؛ ولی در انتها به آنچه که مد نظرشان است نمی رسند و در این کار  با چالش ها و سرخوردگی های زیادی مواجه می شوند.و می توان به حرف برخی از افراد که دیدگاه منتقدانه ای به ماجرای بلاگر شدن دارند از زاویه ای درست است! ولی فقط سعی در تولید محتوای با کیفیت برای بلاگرشدن برای این کار کافی نیست، در پشت پرده چه اتفاقاتی می افتد؟!

صادقانه بخواهیم بگویم ، ماجرا این است که بلاگرهای موفق به غیر از تولید محتوای با کیفیت، تصویری بزرگ تر و کامل تر از اهداف خود در نظر دارند و مدیریت خوبی روی تمام برنامه های خود دارند. با تحلیل رفتار بلاگرهای موفق، قادر به شناسایی ویژگی های مهم و مشترک  آنها شده ایم با ما همراه باشید تا ۵ نکته مهم که در موفقیت در بلاگ نویسی و بلاگر شدن  تاثیر دارند برایتان بازگو کنیم .

ارتباط موفق با مخاطب:

تا هنگامی که بلاگر با فالوورها و مخاطب های خود ارتباط برقرار نکند،هر چند کیفیت محتوای تولید شده و  متن یا عکس و برنامه ریزی کاری و حرفه ایش بالا باشد، به موفقیت نمی رسد. چون واقع بلاگ کردن یک روش تبلیغ است و سه گزینه مهم و اساسی در تبلیغات موفق و کارآمد، وجود دارد: محتوا، محصول یا خدمات ارائه شده، شخصی که تبلیغات را انجام می دهد و فردی که مخاطب تبلیغات است.

جهت پیش برد خوب این روند باید مخاطب با محصول یا خدمات ارائه شده به صورت کامل آشنا شود، پس ارتباط بین ارائه دهنده تبلیغ و مخاطب باید به خوبی برقرار شود. پس اگر تصمیم دارید بلاگری موفقی باشید، باید سعی کنید همواره ارتباط  خوب و مثبتی با فالوورهایتان داشته باشید. این ارتباط باید به صورت کلامی و متنی باشد و حتما لحن محترمانهای داشته باشید.

شبکه ارتباطی با سایر بلاگرها :

ارتباط با سایر بلاگرهای موفق و محبوب از مهم ترین ویژگی های بلاگر شدن و کسب محبوبیت است. حقیقت ماجرا  این است که اگر در حوزه بلاگر شدن حرفه ای نیز باشید، و همه نکات مهم این شغل را رعایت کنید، یعنی تولید محتوای عالی و با کیفیت داشته باشید و ارتباط عالی و خوبی با مخاطبان داشته باشید، ولی در دنیای ارتباطات تک باشید، نه تنها موفق نخواهید شد، بلکه کم کم حذف و طرد خواهید شد.

خیلی از اوقات دیده ایم که عکس های فوق العاده ای در صفحه اینستاگرم بعضی از کاربران وجود دارد و بلاگر آن نیز از لحاظ محتوایی صحبت های زیادی برای گفتن دارد، ولی در مقایسه با دیگر اشخاص که از لحاظ کار بلاگ کردن در سطح پایین تری از او قرار دارند،دارای مخاطب یا فالوور کمی است . مشکل از کجاست؟ در حقیقت ارتباط با دیگر بلاگر ها یک نوع روش تبلیغ جهت شناخته شدن است. اگر افراد با دیگر بلاگرها یک ارتباط دوستانه و موفق داشته باشند، و با آن ها رفت و آمد و یا در صفحه آن ها لایک و کامنت بگذارند و کاربران از این ارتباط و تعامل و دوستی بلاگر ها مطلع شوند،  علاقه شان به مجموعه بیشتر شده و هر یک از شما به عنوان تضمین در تبلیغ دیگری موثر خواهید بود.

استفاده از ابزارها از نکات بلاگر شدن :

شغل بلاگ کردن بسیار زمان بر است و باید وقت زیادی صرف کرد. اگر تصمیم دارید یک بلاگر موفق شوید ، این فکر که در هفته یک پست بگذارید و یا در روز چند ساعت را به ارتباط با سایر بلاگرها و مخاطب قرار دهید و به سراغ کار دیگر ی بروید را از ذهن بیرون کنید! در حقیقت بلاگر شدن یک شغل تمام وقت است و بلاگ کردن کاری است که اصلا تمامی ندارد. نکته مهم اینکه باید در مرحله اول در کل ساعات شبانه روز آماده ارتباط با مخاطبانتان باشید و اصلا اجازه ندارید،که  کامنت ها یا لایک های مخاطبان را از لحاظ زمانی و تعدادی کنترل نمایید.

نکته دوم اینکه در طول شبانه روز باید زمانی را برای ارتباط با شرکت ها ، برندها و دیگر بلاگر ها صرف کنید و علاوه بر این موضوعات باید زمانی را به تولید محتوا، اختصاص دهید.تا درآمدتان افزایش پیدا کند.هر بلاگر باید در فضای اینترنت جستجو کند و خودش را با تولید محتوای مناسب متنی و تصویری، به دیگران معرفی کند،و کسب معروفیت بیشتر مساویست با درآمد بیشتر، برای جلوگیری از هدر رفت زمان کافیست، بعضی از کارها مانند ادیت تصاویر را با کمک اپلیکیشن های این کار انجام دهید.

اینستاگرام :برملایی رازهای مهم بلاگر شدن که از شما پنهان می کنند.
رازهای مهم بلاگر شدن

برنامه ریزی برای کسب درآمد:

هرچند که بلاگر شدن موجب کسب درآمد می شود،ولی  این روند ممکن است نیاز به زمان و برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشد. پس افرادی که قصد دارند تازه به دنیای بلاگری بپیوندند،بهتر است تمام ساعات روزانه را صرف این کار نکنند و در کنار کسب و کار ، نهایت سعی خود را برای بلاگ کردن،  داشته باشند. در کنار تمام این مسائل باید جهت کسب درآمد از راه  بلاگ کردن نیز برنامه ریزی داشته باشید و مشخص کنید، می خواهید در چه مدت زمانی به چه میزان درآمد دست پیدا کنید؟ و چه روش هایی برای بالا بردن  درآمد وبلاگ یا صفحه ایستاگرام خود دارید؟ چگونه می توانید ایده ای خاص جهت کسب درآمد داشته باشید؟

توجه به مسائل و زمینه های مختلف:

بیشتر بلاگرهای موفق هیچ گاه به در آمد و جایگاهی که دارند راضی نیستند و نهایت سعی خود را می کنند تا جایگاه و درآمد خود را ارتقاءو گام دهند. اگر شما نیز قصد دارید در حوزه بلاگر ی منحصر به فرد و موفق باشید، باید همواره در ارتقاء کوشش کنید مسائل مختلف فکر کنید و همه اهدافتان در راستای پیشرفتتان باشد.

 فشن بلاگر شدن:

اگر هدفتان فشن بلاگر شدن است،باید در این حوزه باید از نکات ابتدایی به خوبی  اطلاع داشته باشید.نکته مهم در فشن بلاگر ها محبوبیت آنها می باشد. مخاطبان  بیشتر به شخصیت، استایل و سبک زندگی کسی که دوستش دارند توجه می کنند وبه پیشنهاداتش توجه می کنند. برای فشن بلاگر شدن جلب نظر مخاطبان بسیار مهم و ضروی است.از صفحه یا وبلاگ یک فشن بلاگر هرچه استقبال بیشتر باشد، جایگاه بلاگر در بین رقبا و همکارانش بالاتر رفته و قادر به همکاری با برندها و کمپانی های معروف می باشد.

همیشه برای حضور در صفحه ایده و حرف تازه ای داشته باشید و این موضوع در روش استایل ، تبلیغ و تولید محتوا کردن، همچنین ارتباط با مخاطبان قابل مشاهده خواهد بود. هیچ گاه با بی حوصلگی و بد اخلاقی با مخاطب ارتباط نگیرید، هر لحظه پر نشاط و با انرژی مثبت باشید. سعی کنید با کمال صبر و حوصله ارتباط خوبی با فالوورهایتان برقرار کنید.یکی از راه های فشن بلاگر شدن  و ایجاد محبوبیت ،گرفتن سلفی و انتشار آن در برنامه های روزمره است. چون بیشتر مخاطبان علاقه زیادی به آشنایی با زندگی شخصی بلاگرها دارند.