یا اباعبدالله الحسین

Search
Close this search box.

آپارات : 7 نکته افزایش بازدید در آپارات

فهرست مطالب

همیشه بیشتر دیده شدن بسیار مهم است،و اگر با استفاده از ابزارهای متفاوت بتوانید کسب و کارتان را بهتر و بیشتر به دیگران معرفی نمایید،مزایای زیادی مانند افزایش فروش،برندینگ بیشتر،و…. برای شما هدیه می آورد.بعضی از این ابزارها رایگان هستند و بعضی دیگر غیر رایگان،ولی اگر با استفاده از ابزار های رایگان بتوانید کسب و کار خودتان را به دیگران معرفی کنید، به راحتی در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کرده اید،یکی از این ابزارهای عالی ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی است.و آپارات از پلتفرم های عالی برای بازاریابی ویدئویی است، با ما همراه باشید تا افزایش بازدید در آپارات را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

چرا افزایش بازدید ویدیوها در آپارات اهمیت دارد؟

برای بازاریابی، ویدیو ابزاری بسیار قوی  و مهمی است. برای بقاء، هر کسب و کاری به بازاریابی نیاز دارد. پس بسیار مهم است که تمام سعی خود را برای افزایش بازدید ویدیوها در آپارات به کار ببرید.  مهم‌ترین دلایل اهمیت افزایش بازدید آپارات عبارتند از؛

بیشتر دیده‌شدن کسب و کار: 

معمولا بیشتر افراد دوست دارند که کسب و کارشان را به افراد بیشتری معرفی کنند،و ویدئو در این زمینه کمک زیادی می کند،وقتی که در گوگل موردی را جستجو می کند،قطعا مشاهده کرده اید که ویدئوهای آپارات در گوگل نمایش داده می شود،و این ویدئوها دارای رتبه عالی در موتورهای جستجوگر هستند،و کاربران می توانند با رعایت نکاتی که در ادامه گفته می شود، رتبه های عالی در گوگل داشته باشند و موجب افزایش بازدید و معرفی به افراد بیشتری می شود.

بهبود وضعیت بازاریابی :

یکی از ابزار بازاریابی ویدئوها می باشد،که روز به روز نقشش پررنگ تر و به روز رسانی می شود.و بیشتر کسب و کارها بودجه هایی برای موضوع ویدئو مارکتینگ کنار می گذارند.و در این بین می توان از پلتفرم هایی مانند؛غیوتیوب و آپارات و… استفاده کرد.کسب و کارهایی وجود دارند که در بازاریابی با ویدئو بسیار ضعیف عمل می کنند،اگر شما هم نمی توانید در قسمت های بازاریابی با رقبا رقابت کنید از ویدئو کمک بگیرید،تا وضعیت بازاریابی را بهبود ببخشید.

افزایش درآمد مستقیم:

از آپارات شما می توانید در آمدهای نسبتا خوبی داشته باشید،ولی برای افزایش درآمد باید بازدید از ویدئو هایتان افزایش یابد،در ادامه راهکارهایی برای افزایش بازدید گفته می شود.چون با افزایش بازدید در آمدتان نیز بالاتر می رود و دقیقا قسمت مهم یاز درآمدزایی از آپارات، بازدید ویدئو می باشد،و هر چقدر میزان بازدید از ویدئو بیشتر باشد میزان درآمد بیشتر است.

استفاده کم دیگر کسب و کارها از آپارات :

در ابتدای مقاله هم گفته شد، که درصدی از کسب و کارها در آپارات به صورت حرفه ای فعالیت دارند،و بسیاری از آنها به صورت مقطعی و حرفه ای فعالیت می کنند، ولی بعد مدت کوتاهی از فعالیت دست می کشند،در ادامه روش های افزایش بازدید آپارات را بررسی می کنیم؛

۷ ترفند عالی برای افزایش بازدید در آپارات :

۱. تولید محتوای باکیفیت :

تولید محتوای باکیفیت و دست اول مهم ترین و اولین فاکتور در افزایش بازدید ویدیوها می باشد،ممکن است موردی را در آپارات، جست‌وجو کرده باشید و احتمالاً هم مشاهده کرده اید که بعضی از ویدیوها، دارای کیفیت بصری پایینی هستند، به عنوان نمونه تعداد زیادی از آنها، ویدیوهایی هستند که از جاهای دیگر کپی شده و آپلود شده اند. و علاوه بر کیفیت بصری، بسیاری از ویدیوها، دارای کیفیت محتوایی پایینی هستند. و بیننده چیز زیادی یاد نمی‌گیرد.اما ویدئوهایی که جنبه سرگرمی دارند افزایش کیفیت بصری کافی است.

آپارات : 7 تکنیک افزایش بازدید در آپارات
افزایش بازدید در آپارات

ولی ویدیوهایی که جنبه آموزشی دارند و مخاطب می‌تواند موارد زیادی را یاد بگیرد،در آپارات بسیار مهم است که ویدئوها دارای محتوای خوبی باشند. یعنی زمانی که مخاطب ویدئو را می‌بیند، بتواند چیزی از آن یاد بگیرد. به عنوان نمونه اگر ویدئو در مورد آموزش شیرینی باشد و کیفیت تصویذ بالا باشد اما در مورد نحوه پخت خوب توضیح داده نشده باشد، ویدئو نمی تواند مخاطبان را به طرف خود جذب کند،در آپارات فاکتورهایی مانند، کامنت، لایک و … در اولویت قرار دارد.و محتوای با کیفیت قطعا در نتیج جستجوی آپارات قرار می گیرد.

۲. استفاده از عنوان مناسب:

استفاده از عنوان مناسب مهم‌ترین مورد در موضوع بالابردن آمار بازدید آپارات است،اولین چیزی که نگاه مخاطب را به سمت خود جلب می‌کند عنوان ویدیوی  می باشد مخصوصا اگر عنوان جذابی باشد، جذب آن می‌شود و ویدیوی را می‌بیند.به یاد داشته باشید که ویدیوها باید هم از لحاظ بصری و هم محتوایی دارای کیفیت مطلوبی باشند، ولی اگرعنوان آن ضعیف باشد و تاثیری  روی مخاطب نداشته باشد، احتمال مشاهده ویدئو بسایر کم است.

ولی چگونه عنوان عالی انتخاب کنیم، در بعضی از موارد عنوان مقالاتی که در سایت منتشر می شود استفاده کرد و در بعضی از موارد از این عنوان ها استفاده نمایید.

  • اعداد
  • اسامی اشخاص مشهور
  • مکان‌های معروف
  • استفاده از جملات سؤالی
  • به کار بردن جملات منفی!

۳. افزایش بازدید آپارات با نوشتن توضیحات مناسب:

توضیحات مناسب نقش مهمی در دیده شدن ویدئوها دارد،بسیاری از ویدئوها را شاید مشاهده کرده اید که توضیحاتشان در حد چند کلمه است،که خب تاثیر چندانی ندارد،هرچند از ننوشتن بهتر است.نوشتن توضیحات تاثیر زیادی در نمایش ویدئوها دارد،و زمانی که در گوگل نمایش داده می شود،استفاده از کلمات کلیدی و مترادف با عنوان اصلی تاثیر زیادی دارد.و سعی کنید در زمان تهیه ویدئو چند کلمه جالب و جذاب بنویسید و روی نوشتن تمرکز و دقت زیادی داشته باشید.

آپارات : 7 تکنیک افزایش بازدید در آپارات
افزایش بازدید در آپارات

۴. برچسب گذاری صحیح و مرتبط :

آپارات و بیشتر سرویس های اشتراک ویدئو این امکان رادر اختیار کاربران قرار می دهند، که در زمان انتشار ویدئو از برچسب و تگ استفاده نمایند،فعلا در آپارات از 5 برچسب می توان استفاده نمود،و استفاده از برچسب های مرتبط و مناسب موجب بیشتر دیده شدن ویدئو و بهترین نتیجه در جستجوی آپارات می شود.و حتما از برچسب های پرکاربرد و مرتبط استفاده نمود.

۵. استفاده از تصویر اختصاصی برای کاور ویدیو:

امکان انتخاب کاور اختصاصی برای ویدئوها یکی از بهترین امکاناتی است که آپارات برای ارسال ویدئو ها و همچنین افزایش بازدید را در اختیار کاربران قرار می دهد.وقتی قصد داشته باشید ویدئویی را در آپارات قرار دهید،علاوه بر انتخاب دسته‌بندی، انتخاب برچسب و همچنین نوشتن توضیحات و… می توانید یک تصویر را به عنوان کاور انتخاب نمایید.و بارها مشاهده کرده اید که در بعضی از ویدئوها تصویری به نمایش گذاشته می شود که بعد از باز شدن ویدئو، تصویر ناپدید می شود،و این همان تصویر کاور است.

۶. لحن و ادبیات صحبت شما با مخاطب (صمیمی بودن یا نبودن) :

حقیقت این است که لحن صحبت کردن با مخاطبین تاثیر زیادی روی بازدید و افزایش در آپارات دارد،ولی چگونه؟وقتی که در ویدئوها با لحن صحیح و مناسب صحبت کنید، تعدادی از آنها وارد کانال شما می شوند و قطعا شما را دنبال می کنند،و موجب افزایش بازدید ویدئوها می شود.لحن در ویدئو می تواند صمیمی و یا غیر صمیمی باشد،و این بسیار متفاوت است،البته برای تولید کنندگان محتوا توصیه می شود،که متناسب با مخاطبان خود با یک لحن واضح و مناسب صحبت کنید.

۷. استفاده از پلن‌های افزایش بازدید آپارات :

آخرین تکنیکی که برای افزایش بازدید در آپارت می توان از آن کمک گرفت، خرید پلن های افزایش بازدید آپارات است.این پلن ها توسط خود آپارات تهیه شده و قیمت هر پلن متفاوت است،و افراد کمی می توانند از این تکنیک برای افزایش بازدید ویدوها استفاده می کنند،ویک روش عالی می باشد.و قطعا برای معرفی محصول در کانال آپارات و کانالی هایی که دنبال کننده زیادی ندارد، قطعا از این پلن ها استفاده نمایید.

آپارات : 7 تکنیک افزایش بازدید در آپارات
افزایش بازدید در آپارات

 

جمع‌بندی نهایی :

یکی از سرویس های رایگان که می توان از آن به خوبی استفاده کرد، آپارات است،و آپارات دارای پتانسیل عالی است و به صورت مستقیم می تواند موجب افزایش درآمد شود.و به صورت غیر مستقیم ارجاع دادن افراد به وب سایت ها.

امتیاز به این مطلب post

جستجو

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *